Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

basket piszesz brutto czyli wystawią Fa VAT a więc to już firma ... Wolny strzelec to to taki co dniówkę zaczyna na kacu, prosi o piwko na śniadanie i potem co godzinę. Zaliczkę chce pierwszego dnia i żąda zakupu narzędzi budowlanych, ma kilku kumpli, którzy taki dom to postawią "piorunem" ... a w kolejny poniedziałek nie przyjdą do pracy bo znaleźli jeszcze lepszego ... "jelenia itp"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

coś mi się zgubiło i nie wyslało, wiec jeszcze raz:

budujemy taki domek: http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=539&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m36&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=40&y=10&nr=0

Budujemy w Mysłowicach, wzmocnienia na II kategorię szkód górniczych. SSO 60 tys. brutto - fundamenty, ściany, strop 40 tys + 20 tys dach na gotowo. Obecnie kończymy fundamenty, ekipę mamy sprawdzoną i poleconą, poza tym widzieliśmy wcześniejsze ich budowy. Może nie są najtańsi, ale to był bardzo dobry wybór.

 

A jako ciekawostka - wycena pewnej firmy. Za budowę tego domu - mówimy cały czas o SSO - robocizna plus materiał (pan właściciel twierdzil, że nam się to będzie bardzo opłacać, ponieważ on ma ogromne rabaty w hurtowniach, my takich sami nie jesteśmy w stanie dostać, no i on ma 7% vat przy zakupie tychże materiałów, a nie 22% ) Acha no i pan samej robocizny nie robi, musi to być robocizna plus materiał - ale przecież dla inwestora to lepiej, bo o nic nie musi się martwić... Czekaliśmy na wycenę ponad miesiąc - miała być po dwóch tygodniach, potem za trzy dni, potem pan był chory, potem musiał odrobić zaległości, bo przecież był chory, ale w końcu dostaliśmy coraz już mniej upragnioną (widząc "słowność" wykonawcy) wycenę... 275 000 PLN za SSO :) :) :) Do dziś jak mi smutno to sobie ją oglądam :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam oferty ekip na ten bydynek:

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/romina-g1/?Bookmark=1&ProjectMirror=1

 

Ceny za stan SSO z dachem odeskowanym + papa to 30tys do 50 tys

 

Jaka może być realma cena za budowe takiego damku

 

Pozdrawiam

 

Buduję dom, którego projekt powstał na bazie ROMINY 2G. Mocno pozmieniany, min dach kopertowy, strop monolit, dom troszkę powiększony (134m2 pu + 41,5m2 garaż) ale główne idee konstrukcyjne są podobne. Ceny za robociznę; murarze 20tys. w tym taras, schody, ocieplenie fundamentów, wykonanie odprowadzenia rurami wody opadowej. Dach inna ekipa 42zł za m2 ze wszystkimi obróbkami w tym więźba i krycie dachówką ceramiczną + obłozenie kominów cegłą klinkierową 2zł/cegła

murarze 20000,-zł + dach 296m2 x 42= 12432,-zł + 450cegieł x 2,-zł = 900,-zł RAZEM 33332,-PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmhm no nie wiem ja wlasnie dostalem takie cos:

 

orientacyjne koszty samej robocizny to powierzchnia całkowita(prosze nie mylic z uzytkowa) x 500 zł np. 160 m2 x 500 zł=80.000 zl netto.

 

Zakres prac w tej ceniew obejmuje wykonanie fundamentó, scian, stropu, konstrukcji dachowej, powierzchni dachu, scian, dzialowych, tarasów.

 

 

 

Rejon zachodniopomorskie szczecin .................oczywiscie chodzi o SSO , nie wiem czy to tylko przyklad jak jest liczone czo to jest faktyczna stawka ,panowie nawet nie widzieli projektu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmhm no nie wiem ja wlasnie dostalem takie cos:

 

 

 

 

 

Rejon zachodniopomorskie szczecin .................oczywiscie chodzi o SSO , nie wiem czy to tylko przyklad jak jest liczone czo to jest faktyczna stawka ,panowie nawet nie widzieli projektu ....

 

Poszukaj innych wykonawców, ta cena jest zaporowa. W moim przypadku wyceny były od 55 tys. netto, później 45tys. netto a skończyło się na niespełna 34 tyś brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę

skąd u was takie kwoty.

U mnie załamka. moja budowa to rozbudowa kostki w górę ścianka kolankowa + dach dwuspadowy oraz dobudowa osobnej klatki schodowej.

I teraz tak SSO:

1 wycena: 70 tysięcy, w tym 18 tys. - klatka schodowa, 22 tys. - budowa poddasza ze ściankami działowymi i 30 tys. - wykonanie dachu z podbitką i orynnowaniem,

2 wycena 85 tys. wstępnie.

Tak się zastanawiam, czy wszyscy myślą, że tu mieszkają sami bogaci Niemcy, czy może boja budowa jest taka skomlikowana

Mam zlecone wyceny u kolejnych czterech wykonawców, ale nie zapowiada się , że będzie taniej. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę

skąd u was takie kwoty.

U mnie załamka. moja budowa to rozbudowa kostki w górę ścianka kolankowa + dach dwuspadowy oraz dobudowa osobnej klatki schodowej.

I teraz tak SSO:

1 wycena: 70 tysięcy, w tym 18 tys. - klatka schodowa, 22 tys. - budowa poddasza ze ściankami działowymi i 30 tys. - wykonanie dachu z podbitką i orynnowaniem,

2 wycena 85 tys. wstępnie.

Tak się zastanawiam, czy wszyscy myślą, że tu mieszkają sami bogaci Niemcy, czy może boja budowa jest taka skomlikowana

Mam zlecone wyceny u kolejnych czterech wykonawców, ale nie zapowiada się , że będzie taniej. :(

 

Nie dajcie się :) My też zaczynaliśmy z wyceną raz wyzsza niż firmy, którą ostatecznie wybraliśmy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moja wycena za dom LARA

http://www.mtmstyl.pl/projekt-lara/

 

budowa Brzoza, Kujawsko-Pomorskie

Projekt powiększyliśmy i dodaliśmy garaż (łącznie 138m2).

Cena robocizny murarki wszystko do dachu to:

25tys zł jedna ekipa, kopią ręcznie wykopy + cały dach za 15tys lub

28tys druga ekipa, wymagają koparki do wykopów, bez dachu

Zastanawiam się nad wyborem. Druga budowała znajomym i jest ok, polecają bardzo, natomiat tańsza jest wyszukana z internetu - ale także z polecenia. Przepłacić te 3 tys zł? Czy ceny są do zaakceptowania?

 

45tys trzecia ekipa, wraz z całym dachem (dekarka, ciesielka, obróbki blacharskie, orynnowanie, 3 okna dachowe), koparka w cenie, w fundamentach rozłożą jeszcze hydraulike

 

pozdrawiam

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Buduje w miejscowości pod Krakowem. Projekt to Dom w Werbenach 5 z licznymi zmianami. W wersji ostatecznej, dach to 3 lukarny i zadaszenie nad gangiem. Miałem oferty od kilku wykonawców. Oscylowały w kwotach ok. 40 - 60 tys. za SSO. Wszystkie z polecenia, wcześniej sprawdzone. Ostatecznie wybrałem ofertę za 50 tys. Firma buduje od fundamentów po dach, prawdopodobnie dodatkowo będę ją brał do położenia tynków. Czytając wcześniejsze wypowiedzi stwierdzam, że cena jest OK. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te rurki do kanalizy tylko pod chudziakiem... łazienka, wc, kuchnia - do szamba..

 

 

Witam

moja wycena za dom LARA

http://www.mtmstyl.pl/projekt-lara/

 

budowa Brzoza, Kujawsko-Pomorskie

Projekt powiększyliśmy i dodaliśmy garaż (łącznie 138m2).

Cena robocizny murarki wszystko do dachu to:

25tys zł jedna ekipa, kopią ręcznie wykopy + cały dach za 15tys lub

28tys druga ekipa, wymagają koparki do wykopów, bez dachu

Zastanawiam się nad wyborem. Druga budowała znajomym i jest ok, polecają bardzo, natomiat tańsza jest wyszukana z internetu - ale także z polecenia. Przepłacić te 3 tys zł? Czy ceny są do zaakceptowania?

 

45tys trzecia ekipa, wraz z całym dachem (dekarka, ciesielka, obróbki blacharskie, orynnowanie, 3 okna dachowe), koparka w cenie, w fundamentach rozłożą jeszcze hydraulike

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam może "dziecinne" pytanie - ale chcialabym mieć pewność.

Gdy piszecie o cenie za SSO - to macie na myśli wszystko od wykopu po dach - czy osobna wycena jest na stan "0" a SSO to wszystko ponad stan "0" ???

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam może "dziecinne" pytanie - ale chcialabym mieć pewność.

Gdy piszecie o cenie za SSO - to macie na myśli wszystko od wykopu po dach - czy osobna wycena jest na stan "0" a SSO to wszystko ponad stan "0" ???

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

SSO - Stan Surowy Otwarty to wykonanie całego obiektu począwszy od wyznaczenia osi przez Geodetę aż po przykrycie dachem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...