Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już na początek chcesz się wykłócać... to co będzie dalej.... Pozdr.

 

No dobrze, źle sformułowałam - może lepiej targować się. Kłócić się oczywiście nie będę. Przyznaję, że zależy mi na tej ekipie - jest polecana, sprawdzona na naszym lokalnym podwórku. - rozmawiałam z inwestorami, budują sprawnie, dokładnie, porządek na budowie, są terminowi i solidni.

Dostałam jeszcze jedną wycenę na pewien etap robót, u moich faworytów za 27tys, u drugich 22tys. -jest pewna różnica.

Nie bardzo się jeszcze orientuję w cenach, więc dziękuję za wszelkie uwagi i rady. Jeśli faktycznie okaże się, że drogo się cenią, będę musiała sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stać mnie na nich.

Pokazałam mojej architekt adaptującej wycenę robót, powiedziała, że to nie są ceny z górnej półki i takie są teraz stawki - co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak:

 

fundamenty, ściany, strop, kominy - 30 000 zł. Tyle, że ze względu na szkody górniecze u mnie było trochę zbrojenia. W tym przypadku miałam jedną tańszą ofertę - 43 000 z dachem. Ale przekonało mnie profesjonalne podejscie i wybraliśmy tego droższego Pana. I opatrzność nad nami czuwała, bo ta tańsza firma pozbierała zaliczki i nie pojawiała sie na placach budowy. Zero kontaktu. Z forum dowiedziałam się, że inwestorzy wchodzą na drogę sądową. Wniosek - nie zawsze taniej jest dobrze.

 

Gdyby ktoś szukał ekipy do SSo ze spokojem mogę polecić. Solidnie, fachowo, wszystko w terminie. Świetny kontakt. Nie mam im nic do zarzucenia.

 

Dach - 21 000 zł. Pan z polecenia forumowiczów. Zaczynamy 13-tego września więc narazie nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej.

 

Pozdraiwam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pozostanę przy swoim wyborze, po prześledzeniu wielu postów trudno jest ocenić jak cena w jakim regionie i za jaki dom jest "tak akurat".

Może zapłacę trochę drożej ale wybierając sprawdzoną i polecaną ekipę będę spokojniejsza. Spróbuję trochę jeszcze ponegocjować, może coś uda się opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Inwestorzy, to powiedzcie co obejmował wasz stan surowy otwarty?

Bo my wczoraj dowiedzieliśmy się, że za koparkę to my zapłacimy dodatkowo.

Coś mi się zdaje, że wykonawca zobaczył działkę, zorientował się, że jest dużo kopania i próbuje nas kręcic.

Wcześniej nic o koparce nie mówił. Uzgadnialiśmy ze zdjęciem humusu - to ja mam go zdjąc i jeszcze za to zapłacic?

Jeszcze nic a już nami manipuluje?

Ktoś tu pisał na forum jak trzeba potraktowac wykonawcę na dzień dobry - wydawało mi się to nieludzkie, ale chyba rozumiem uzasadnienie:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uzgodniona cena obejmowała zdjęcie humusu to moim zdaniem próbuje wkręcić. Jak nie masz spisanej umowy to zostaje tylko "próba sił". Z doświadczenia wiem, że budowlańcy próbują takich "zagrywek" licząc na słabą orientację inwestora i dodatkową kasę. To, że zaczęli od tego "na dzień dobry" nie najlepiej o nich świadczy.

 

Generalnie podpytaj się jeszcze czy cena obejmuje:

1. kopanie rowów pod fundamenty

2. zasypywanie/obsypywanie fundamentów piaskiem

3. ubijanie piasku (ubijarka po ich stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uzgodniona cena obejmowała zdjęcie humusu to moim zdaniem próbuje wkręcić. Jak nie masz spisanej umowy to zostaje tylko "próba sił". Z doświadczenia wiem, że budowlańcy próbują takich "zagrywek" licząc na słabą orientację inwestora i dodatkową kasę. To, że zaczęli od tego "na dzień dobry" nie najlepiej o nich świadczy.

 

Generalnie podpytaj się jeszcze czy cena obejmuje:

1. kopanie rowów pod fundamenty

2. zasypywanie/obsypywanie fundamentów piaskiem

3. ubijanie piasku (ubijarka po ich stronie)

 

U nas w przygotowanej przez wykonawcę umowie -prace ziemne, tzn. zdjęcie humusu, wykopy pod ławy, wypełnienie wykopów po wykonaniu robót poniżej poziomu zero - po stronie inwestora.

Dzisiaj spotykam się z jeszcze jednym fachmanem od SSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej pytać wcześniej? Z drugiej strony chyba ta koparka wszystkie ekipy z którymi rozmawiałem, od razu zaznaczały w ramach wyceny, że wykop + zasypanie są po stronie inwestora (ale już zasypanie/zagęszczenie wliczone w cenę). U mnie w cenie jest też np. rozprowadzanie kanalizacji i drenaż opaskowy - tu większość wycen tego nie obejmowała.

 

Ogólnie zakres wycen jakie dostałem - od polecanych ekip - wahał się od 45 do 60 tys. - ekipy polecane na forum i przez znajomych; dom 125 m2 pow. uz., okolice Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem dom w stanie SSO .

 

I powiem Wam jedno na ekipie nie warto oszczędzać. a dlaczego???

A dlatego że...

Z własnego doświadczenia wiem, że wybór powinien być poparty referencjami od poprzednich inwestorów, wizją lokalną domów postawionych przez ekipe(już stojących i zamieszkałych najlepiej), konkretami w ocenie czasu pracy i umowie.

 

My wybraliśmy ekipe wg. powyższych zasad pomimo tego, że z 6 wycen ta była drugą najdroższą.

 

Budowa rozpoczęta 6 lipca i juz jest koniec SSO, moja żona w trakcie prac dokonywala pewnych zmian i panowie wykonywali je bez marudzenia i dodatkowych oplat ( no może oprócz grilla i małej wódeczki na koniec prac). Współpraca z kierownikiem doskonała. Porządek na budowie wzorowy żadnych śmieci, drzewa czy kawałków betonu, zero alkoholu i zawsze na czas. I dodam jeszcze, że cierpliwie odpowiadali na wszystkie moje pytania i wyjaśniali wątpliwości choć czasami byłem "upierdliwy"

 

WIĘC POLECAM SIĘ ZASTANOWIĆ NAD TYM, CZY WARTO OSZCZĘDZIĆ NP. 5OOO ZŁ. PRZY BUDOWIE DOMU, KTÓRY BUDUJE SIĘ ZAZWYCZAJ NA CAŁE ŻYCIE !!!

 

ŻYCZE POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej umawialiśmy się słownie z panem, jednak umowę będziemy dopiero teraz podpisywac.

Płacimy dużo więcej niż inni budujący na naszym terenie, ale też wychodzimy z założenia, żeby nie oszczędzac na budowie własnego domu.

Myśleliśmy też, że jak bierzemy firmę, to oddajemy jej plac budowy, odbieramy etapy, płacimy i wszyscy są zadowoleni.

Doceniam wszystkie opinie i porady - dzięki.

Pozdrawiam, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jest mała różnica, skarbówka załatwi Cię jak wejdziesz w spór z wykonawcą na drogę sądową ; ) Faktura wynika z umowy!!

Jest umowa a nie ma faktury = prace nie zostały wykonane. Tak to widzi sąd. A skarbówka widzi to tak, że przyjeżdża pod adres i widzi dom, resztę sobie wyobraź ; )

Jeśli nie daj Boże coś się stanie z Twoim nowym domem z winy wykonawcy, skuteczne wezwanie go do naprawienia szkody może być co najmniej trudne.

Na tym się nie oszczędza. Po za tym ceny umniejsza się jedynie o VAT, nigdy o koszta działalności firmy. Musiałbyś mu w księgowość zajrzeć (kto Ci pozwoli?) jakie ma

koszta, a jaki zysk i od tego naliczyć dochodowy. POLACY to jednak "cfaniaki";) powiedz mu jeszcze że księgowej nie będzie musiał stówki płacić to tym też się po połowie podzielcie ; ))))

 

Nie rozumiem jak to z tą skarbówką to ja jestem winna, że firma mi nie wystawiła faktury, ja mam umowę i ekipę budowlaną na zdjęciach, żże to oni są winni spartaczenia roboty. Za robotę zapłąciłąm mam świadków, a faktury nie otrzymałam - czy za to może mnie skarbówka ukarać, to nie ja mam odprowadzić wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po wstępnej wycenie przez firmę murarską .

Postawienie bliźniaka stan surowy otwarty bez dachu itp .

Powierzchnia użytkowa [ i ] 200,5 m2

Powierzchnia całkowita 243,7 m2

Kubatura 902,0 m3

Wysokość 8,46 m

 

Cena obejmuje standard czyli wykopanie fundamentów , ław, przygotowanie, zalanie, wybudowanie z bloczków , dalej cegieł porotherm , strop terriva, oraz dwa taraski z tyłu domu , kominy * 4

dom z tego projektu http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m40f62109194eb

 

Cena mi zaproponowana to 30.000 zł za robociznę murarską . okolice poznania. Czy cena wygórowana ? średnia ?

 

co wchodzi w wyliczenie .

 

fundamenty - 14m3 2700 zł

ściany fundamentowe 83 m2 bloczki 3280zł

ściany parteru 25cm 205 m2 6100 zł

ściany poddasza 25cm 178 m2 6230zł

ściany działowe 12cm 43 m2 800 zł

strop terrier 128 m2 4500zł

kominy 13m3 + klinkier 1000 szt 7200 zł

balkony 700zł

podciagi żelbetowa 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom jednorodzinny z garażem 126 m2 powierzchni użytkowej

fundamenty zrobione krzywo 5 tys. zł dwa lata temu

inna ekipa:

Paka + 2 kominy ( gotowe) + schody + ścianki działowe 4 tys. zł

stop - szalowanie, zbrojenie, lanie betonu z gruchy ( dom z filarem ) - 4 tys. zł

ale do tego zapewniałam jedzenie obiad i kolacje ( mieli kawał drogi do domu, a pracowali od 7.00 do 20.00)

2 - 3 pomocników i trochę s[przętu, żeby każdy miał co robić. Budowa z betonu komórkowego H+H trwała 2 tygodnie.

Ja jestem zadowolona, robotnicy raczej dokładni. Woj. podkarpackie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...