Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój domek http://www.archeton.pl/projekt-domu-calineczka2_845_opisogolny , pow. użtkowa 92,7 m 2 . Na razie ustaliłem ( umowa) 30 tyś ; płatne 10 tyś fundamenty + piwnica, 10 tyś. parter i poddasze , 10 tyś układanie więźby, deskowanie, papowanie. Na razie jestem po wylaniu posadzki pod piwnicą zapłaciłem 4 tyś. ( z dziesięciu za piwnicę i fundamenty) . Domek mały ale po adaptacji doszła piwnica - bloczki układane poprzecznie ( z fundamentami to) ok. 4000,00 szt ( jedna ekipa odmówiła podjęcia się pracy bo " będzie tu kupa dźwigania" :) w co drugiej warstwie dwa druty ( domek na skarpie), lukarna . W gestii inwestora było wykonanie wykopu (2500,00 zł - 500m.3, zasypanie 800,00 zł , zagęszczenie - skoczek 120,00 zł i kilo kiełabasy dla mnie, brata i ojca :) , izolacja tu muszę obliczyć, pielęgnacja betonu tu trochę nie dopilnowałem ale nie jest źle, oraz obecność i pomoc mojego brata na budowie - właśnie miesiąc temu obronił inżyniera budownictwa :) . Koszty dodatkowe niestandardowe inwestora to kupno agregatu - 3000,00, przyczepy kempingowej - 1800,00 , betoniarki - 300,00 zł ( na 230), sławojki - 100,00 zł , . Jak się umawiacie z wykonawcami to trzeba dokładnie ustalić co kto robi, żeby nie było właśnie nieporozumień .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas domek z poddaszem, bez piwnicy 135m po podłodze (123uzytkowej) + budynek gospodarczy parterowy 90m kw - 60 tys netto - oba budynki proste, z dwuspadowym dachem (dachówka betonowa). W cenie zdjecie humusu, wykop, fundamenty z ociepleniem,wylanie stanu 0, sciany, strop monolityczny w domu i drewniany w bud. gosp + cały dach z rynnami i jeszcze działówki. Ekipa jak narazie (do stropu) ekstra, choc budowa nieco sie slimaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o odniesienie się do wyceny robocizny projektu APS 136. Okolice Łodzi.

Zmiany w projekcie: dodanie 3 komina, dodanie okna, wyrównanie poziomów pomieszczeń

 

- fundamenty: 6500zł

- mury parteru: 7800zł

- strop teriva: 6.200zł

- schody: 1700zł

- ścianki kolankowe: 3500zł

- ścianki działowe i 3 kominy z klinkieru: 5000zł

 

RAZEM: 30.700 zł

Edytowane przez niewid
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałam następującą wycenę od ekipy:

- wykopanie fundamentów, zbrojenie i zalanie 4000

- wymurowanie ławy fundamentowej 5000

- pomalowanie ławy dysperbitem, ocieplenie styropianem, zatopienie siatki i pomalowanie dysperbitem 2000

- zasypanie ławy piaskiem, zagęszczenie, położenie kanalizy, wylanie chudziaka 3000

- wymurowanie kondygnacji dolnej 8000

- położenie stropu, zbrojenie i zalanie 10000

schody 2000

- wymurowanie szczytów, ścian kolankowych, zbrojenie i zalanie wieńców 6000

- położenie więźby dachowej 8000

- wymurowanie kominów z klinkieru 2000

- wymurowanie ścianek działowych 6000

Razem 56000 brutto

Dom Familijny z MG Projekt bez garażu ok 200 m pow. użytkowej, dach czterospadowy.

 

Powiedzcie czy to dobra cena. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....

dach o powierzchni 320m2...położenie więźby....ofoliowanie.....położenie dachówki ceramicznej.....orynnowanie calego domu....chyba bez podbitki!!!!

nie jestem pewna..... 9 okien Fakro....koszt 28000zł....wydaje mi sie troche za duzó?????????jak uważacie??????budowa pod Kielcami....prosze o opinie....

pogoda okropna....nie na takie roboty!!!!!pozdrawiam'-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastał ten dzień - pierwsza wycena, na razie tylko dwie kwoty ale ma być więcej szczegółów.

 

Projekt - http://www.tooba.pl/projekt-domu-TK-...,idp,8145.html

Za stan surowy zamknięty (fundamenty, ściany, kompletny dach,wszystko ocieplone, Porotherm30 - bez okien i drzwi)

Materiały 220 000PLN

Robocizna 60 000PLN

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom z pracowni Z500 dokładnie Z56 z drobnymi zmianami:

Fundamenty w zeszłym roku robocizna 3000zł

 

Parter +strop 8000zł

Poddasze +więźba +krycie +kominy +okucia i orynnowanie 12000zł

 

Razem 23000zł

Polecam ekipa bardzo sprytna...;-))

 

Okolice Nowego Sącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

u mnie nad morzem (zachodniopomorskie) stan surowy zamknięty 2 budynki:

1 całoroczny dom mieszkalny pow. zabudowy 58m2, całkowita ok 90m2 i

2. (7 piętrowych apartamentów ca 25m2 x 2) na wynajem 165m2 pow. zabudowy ,ok. 300m2 całkowitej, parter + 1 kondygnacja wychodzi za całość ok 240.000zł. Z porothermu 18.

W tym robota:

1. 2 x fundament z przyłączami, zasypka, chudziak = 15k

2. 2 x partery ze stropami w małym teriwa w dużym drewniany = 16k

3. piętro + więżba + dach + kominy + ścianki działowe 1piętro = 45k

Robota razem: 76k

Reszta materiały.

 

Nie wiem czy to dużo czy mało?

rewalkonc9..jpg

Edytowane przez owcoral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzisiaj pierwsza rozmowa z pierwszą ekipią, jak ja to nazywam zapoznawcza. Pan zaproponował ceny (bez materiałów, sama robocizna), za każdą kondygnację 9 000. W pierwszą wchodzą fundamenty i parter, druga strop i piętro, bez więźb i dachu, nie interesuje go metraż domu itp, być może dlatego że widział wbite paliki geodety. Ale tak Was czytam i czytam i cos mało mi sie wydaje, zasiegnelismy języka na temat ekipy, opinie pozytywne. Co Wy na te ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psuja dla mnie też trochę dziwnie.... Nasz wykonawca zanim powiedział ile to zobaczył projekt, spotkał się z nami i pogadał. na wycenę robocizny miały wpływ takie rzeczy jak np. kominy - czy będą murowane czy z elementów gotowych, strop - teriva czy zwykły, schody - murowane czy drewniane. Itd Itd. Dopiero wtedy mógł nam powiedzieć konkretną kwotę za całość. Ekipa była super, wszystko ok i bez problemu.

Trochę bym się zastanowiła nad tą ekipą - po pierwsze jak dla mnie to za tanio, a po drugie trochę dziwne, że ktoś jest wstanie wycenić robotę, a wsumie nie wie co będzie robił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję rozpoczęcie budowy na wiosnę 2011. Jestem na etapie poszukiwania wykonawcy, czy może ktoś polecić wykonawcę SSO. Proszę o namiary na e-mail [email protected].

Miejscowość Radzymin 30 km. od Warszawy.

 

ja tam moge polecić swoich. stan surowy w dwa miesiace. wszystko luksus, nie pili, doradzał majster. ekipe bralem z polecenia i z cala stanowczoscia moge polecic dalej. jezeli jestescie nadal zainteresowani napiszcie na prv.

 

pzdr,

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...