Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u mnie zostały po budowie stanu surowego butelki po piwie, kilka flaszek po nalewkach, a mury proste, aż się kierbud dziwił.

Może ktoś napisze ile zapłacił "za wybudowanie domu w stanie surowym" ?

Pozdr.

 

Dom 200m2 podłóg z poddaszem użytkowym. stropy monolityczne, ściany schody, mury fundamentowe [bez ław - sami zrobiliśmy], dach z deskowaniem i papowaniem, 3 kominy klinkierowe + murki klinkierowe na zewnątrz - robocizna 38 tys. dwa lata temu. Ekipa pierwsza klasa, nie trzeba było ich non stop pilnować tylko wieczorne kontrole i sprawdzanie czy wszystko ok, w razie niejasności czy poprawek poprawiali tak jak chciałem. Radom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zostały po budowie stanu surowego butelki po piwie, kilka flaszek po nalewkach, a mury proste, aż się kierbud dziwił.

Może ktoś napisze ile zapłacił "za wybudowanie domu w stanie surowym" ?

Pozdr.

 

Dom 150 m2 + garaż - stan surowy do dachu 30 000 zł. Dach 21 000 zł.

Jeżeli chodzi o pierwszą ekipę to wychwalam gdzie się da i polecam każdemu. Murarze lubili przy pracy machnąć piwko czy dwa, ale nie było żadnych problemów. pracowali szybko, sprawnie, z wszystkim można się było dogadać, szef ciągle pod telefonem. Ściany proste, na budowie czysto. Fajne chłopaki. Do tego szef się z nami uczciwie rozliczał co do zł, chociaż jakby zaokrąglał w górę to i tak nie mielibyśmy nic przeciwko, bo bardzo dużo nam pomagał i robił rzeczy, których nie miał w umowie - jak np. pomoc w szukaniu tańszych materiałów.

jeżeli chodzi o dach - cena dobra, robota dobrze robiona. Widać, że się przykładają i robią porządnie. Niestety bardzo długo - bo od 13 września jeszcze nie skończyli. Kiepski kontakt telefoniczny i trudny w sposobie bycia szef. Ale jak widze niektóre spaprane dachy to zaciskam zęby, bo źle nie trafiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu i ja mogę się dopisać za ile wybudowałam SSO. Ze względu na pogodę utknęliśmy na dachu, ale wiem ile jeszcze będzie to kosztować.

Dom 228 m2 pow. całkowitej, 177 m2 pow. użytkowej, kubatura zgodnie z projektem 1094m3, powierzchnia dachu 206m2. Dom co do zasady prosty na planie prostokąta, dach dwuspadowy, ściany z ceramiki poryzowanej 25cm, działówki poryzowana 11 cm, 8 cmm i niektóre na poddaszu z ytonga. Koszty dodatkowe w postaci konstrukcji stalowej na dachu, większego zbrojenia generowała pustka nad salonem, wysoka ścianka kolankowa i dach bezokapowy. Z wykonawcą do dachu byłam umówiona na płatność za robociznę i materiały razem. Dach rozliczamy już osobno.

- stan zero 33500 (bez ocieplenia, będzie robione razem z ociepleniem murów),

- parter 31500

- strop 24000

- poddasze (bez ścianek działowych) 22470

- ścianki działowe poddasza 10 000

- dach materiały 53 400 zł (dachówka ceramiczna Meyer Holsen Piano, blachy i rynny Rheinzink, okna dachowe Roto Designo R48 - 5 szt.) robocizna 17 000 zł

 

Razem 191 470 zł. Jest to średnio 838 zł/m2 (wg jakiegoś wątku na forum nie jest to wysoka stawka przy generalnym wykonawcy)

 

Zaznaczam, że wykonawca, poza głównymi materiałami na dach, zajmował się wszystkim. Facet bardzo solidny, uczciwy. Nas na budowie prawie nie było, jak się udało, to przyjeżdzaliśmy wieczorami albo w weekend. Takie było założenie, że zapłacimy trochę więcej, ale nie będziemy biegać i załatwiać materiały. Myślę, że nie dostalibyśmy niższych cen materiałów. Dołożyliśmy trochę na robociźnie. Nie było jednak do niej zastrzeżeń (do momentu dachu, ale to już sprawa dekarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi wykonawcami i chciałem się poradzić..

S.S.O. dom Z101 z pracowni Z500 - ok.100 m2 na planie prostokąta, dach dwuspadowy. Poddasze użytkowe.

 

Pierwsza z ofert to 70,000 PLN za samą robociznę.. wydaje mi się to dość dużo. Czekamy na kalkulację od innych ekip ale w międzyczasie może ktoś z Was może się wypowie.

 

Okolice Żywca..

untitled.JPG

Edytowane przez Lechiti
uaktualnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi wykonawcami i chciałem się poradzić..

S.S.O. dom Z101 z pracowni Z500 - ok.100 m2 na planie prostokąta, dach dwuspadowy. Poddasze użytkowe.

 

Pierwsza z ofert to 70,000 PLN za samą robociznę.. wydaje mi się to dość dużo. Czekamy na kalkulację od innych ekip ale w międzyczasie może ktoś z Was może się wypowie.

 

Okolice Żywca..

 

Raczej dużo, my za dwa razy taką powierzchnię mieliśmy oferty w okolicach 60-70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechiti wartość brutto robocizny nie powinna przekroczyć w Twoim przypadku 36 tys. za stan surowy otwarty a więc fundament, ściany parteru, poddasza nośne i działowe, strop, komin i dach kompleksowo a do tego jeszcze schody wewnętrzne zabiegowe o ile są żelbetowe. Przykładowo robocizna za sam dach kompleksowo to max. 8 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z meżem bedziemy budowac dom LK&441

http://domeria.eu:81/pictures/004/4ea/view_500.jpg

http://www.tooba.pl/i/p/13/4030,66558_med.jpg

Ile moze kosztowc nas robocizna za postawienie takiego domu w stanie surowym?

 

# Pow. użytkowa (bez garażu i strychu): 125,12m²

# Pow. zabudowy: 129,76m²

# Min. wymiary działki: 22,52 x 19,35m

# Poddasze: użytkowe

# Piwnica: nie

# Garaż: jednostanowiskowy

# Rodzaj dachu: dwuspadowy

# Powierzchnia dachu: 213m²

# Nachylenie dachu: 40°

# Wysokość domu: 8m

Edytowane przez stella_duda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo70 nie pytaj tylko napisz za ile będziesz budował na wiosnę. Z postu wynika, że masz już wszystko dograne.

Ja wiem za ile ja mógłbym go postawić dziś.

 

Jestem na etapie poszukiwań ekipy budowlanej !

Nie podpisałem z nikim umowy.Mam narazie jedną wycenę,czekam na drugą,więc moje pytanie jest zasadne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo70 Teraz Twój post jest dla mnie czytelny. Dla Ciebie każda oferta na którą zwiążesz się umową poniżej 65 tysięcy netto z karpiówką na dachu przy takiej powierzchni będzie rewelacją.

Daj ogłoszenie na portalu "szukaj fachowca" a dostaniesz 20 ofert w dwa dni od 30 do 100tys. za robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę chce wystartować z budową domu

Użytkowa 171m, na prostokącie, dach dwuspadowy, dom standardowy bez wydziwnień.

Mam na razie jedną wycenę robocizny -bez dachu i bez ocieplenia ścian bo fundamenty tak.

"po znajomości" 35 tyś . Czy to dużo ? mało czy może normalna cena?

Czekam na jeszcze dwie wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...