Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Buduje w dolnośląskim i ceny są bardzo zróżnicowane. Kiedy szukałem ekipy otrzymywałem kosztorysy w granicach 35 - 55 tyś zł wraz z dachem. Różnice były znaczne. W ostateczności zdecydowałem sie na sprawdzoną przez innych w okolicy ekipę, która w cenie ok 37 tyś zł Edytowane przez lukas183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja miałam porównywalne oferty 60-65 tys. Wszystkie od ekip polecanych. Lukas183 wyszła Ci bardzo dobra stawka, skoro to z ociepleniem. Ale całości czy poddasza? Szczególnie za dach. U mnie za 200 m2 jest 17 tys. 14k typowe robocizny dachowe, a 3k za konstrukcję stalową i w tym jest jakaś marża generalnego wykonawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super... Wszyscy mają tanio - a ja nie :) SSO parterówki na planie krzyża z garażem w bryle, niepodpiwniczonej i bez jakiegokolwiek poddasza, budowanej z Silki, dach Braasa w Cisarze z podrzeźbianą nadbitką, bdb folia, 2 kominy systemowe obmurowywane rozbiórką, 3 słupy i 1 maluśka ścianka z rozbiórkowej (cegła rozbiórkowa nasza), rynny najskromniejszy tytan-cynk.. Ekipa zaje-super-fajna i fachowa i dom na tym etapie bardzo dobrze wybudowany (odchyłki w ścianach w jednym czy dwóch miejscach max do 1 cm...), dachówka leży "od linijki", nie pili, pracowali szybko, solidnie i czysto.

Domek ma metraż 120 p.użytkowej + 20m2 garaż, pow. zabudowy 174m2. Bez tarasów.

-156 tys. z materiałem

Domu jest solidny, równy i mocny, ale czytam Wasze wyceny i.. idę się utopić...

Nie była to najwyższa wycena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi wykonawcami i chciałabym się poradzić..

S.S.O. dom - http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/kr_retro.htm

Powiększyliśmy go trochę z 183m2 do 250m2 powierzchni całkowitej.

Będziemy budować w Bielsku-Białej.

Stan S.S.O. (wykopy,fundament,drenaż,ściany nośne parteru i poddasza,strop,kominy,

dach kompleksowo kryty dachówką ceramiczną,

schody zewnętrzne i wewnętrzne + taras 40m2 )

4 wyceny po 60tyś - 2 wyceny po 55tyś - za robocizne

(Wyceny po 55tyś to od sprawdzowych firm znajomych)

Co sądzicie o tych wycenach - wydaje mi się że 55tyś to dobra cena i niewiem czy szukać dalej za mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy Otwarty. Dom z pracowni Archon. Ławy fumdamentowe - 4 000 zł.

Ściany fundamentowe - 5 000zł. Były trochę wyższe niż normalnie 1,6m wysokości.

Ściany parteru, schody zew i wew, ściany działowe, strop żelbetowy,podłoga na gruncie,izolacje -11 000zł. Ścianka kolankowa, wieniec, sciany działowe poddasza, dwa kominy - 4 000zł.

Więźba, membrana, dachówka ceramiczna, rynny,obróbka blacharska, dach czterospadowy - 12 000zł.

12 km od Krakowa wykonanie lato, jesień 2010r. Pow. całkowita - 177m2

Pow. użytkowa - 125m2

Pow. dachu - 208m2 razem - 36 000zł. cena netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój domek 158 m kw wraz z garażem w bryle budynku wybudowałem (tzn. ekipa wybudowala) za 37tyś zł

- bez piwnicy

- bez faktury

- konstrukcja dość prosta

- dach dwuspadowy

- na mojej głowie zapewnienie materiałow i agregatu, można spokojnie połączyś pracę z tymi obowi azkami bez L4 i urlopów :)

 

Całość SSZ (z oknami bez drzwi i bramy garażowej) -ok 1000 zł m kw.

 

Nie oceniam innych przepłacających.

Edytowane przez lukas183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

helixwrocław2005 dzięki za odpowiedź. Za Twoją poradą skorzystałem z serwisu i dostałem sporo ofert. Jednak żadna z nich nie jest na niższą wartość niżeli ta wskazana. oscylują w granicach 39.000 - 50.000 zł. Może jednak nie jest to taka droga oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdx z doświadczenia wiem, że większość poprosiła Cię o przesłanie projektu w pdf-ie Niektórzy bez projektu podają cenę ...

Za taką cenę jak podałeś realizuje się znacznie większe projekty. Spróbuj popytać w składzie budowlanym magika, który może wyceniał Ci materiał na budowę czy zna solidną ekipę. Sposobów jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp zależy to w dużej mierze od tego co Ty sam rozumiesz pod pojęciem SSO. Mając kilka wycen sam możesz odpowiedzieć na swoje pytanie. Zasadniczo wszystko co jest w obrysie zewnętrznym muru od fundamentu po dach kompleksowo (w tym okna dachowe, wyłazy itp.) i kominy + to co jest w środku murowane, włącznie ze schodami o ile są żelbetowe. SSZ to ten stan + stolarka okienna i zew. drzwiowa.

SSO = realizacja projektu wg rzutów konstrukcyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zaczynam budowę na wiosnę, tuż pod Wrocławiem.

Obecnie rozglądam się za ekipą do SSO.

Jaki dom? 165m2 użytkowej, prawie 200 całkowitej, praktycznie na planie kwadratu, dach dwuspadowy (dachówka ceramiczna), okna tylko w ścianach szczytowych, bez wykuszy, podcieni, balkonów itp. Maksymalna prostota. Tylko 1 komin (kominek) bo będzie wentylacja mechaniczna. Silikaty. No i płyta funadamentowa. Ile za takie cuś? Najchętniej z rozbiciem na SSO z płytą i osobno wycena płyty (ok 10x10m)? Pierwsza oferta to 36 tys bez płyty fundamentowej i bez dachu! Chyba drogo...

Z góry dzięki za odpowiedzi!

PS Aha - jakby ktoś miał sprawdzoną ekipę to poproszę o namiar!

Łukasz

Edytowane przez lukaszja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Maksymalna prostota. ...

bardzo odważne stwierdzenie :)

 

a ja bym zapytał w zakresie tej prostoty:

Jaki projekt

Jakie warunki glebowe

Jaka głębokość posadowienia płyty

Jaka konstrukcja płyty

Jakie szalunki tracone

...

Jaki silikat

...

Jaki termin rozpoczęcia i zakończenia inwestycji

Jaki sposób płatności

...

 

zupełnie proste pytania i jeszcze takie np.: kto zapłaci za wsypanie setek ton, jakiejś frakcji żwiru na podbudowę płyty

Jeszcze pewnie nie chcesz pamiętać o opasce przeciw wysadzinowej i drenażu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...