Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

bardzo odważne stwierdzenie :)

 

Podobno do odważnych świat należy :-)

 

a ja bym zapytał w zakresie tej prostoty:

Jaki projekt

 

A taki:

http://img534.imageshack.us/img534/2107/p1020529x.jpg

http://img214.imageshack.us/img214/9618/p1020528k.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/6940/p1020531k.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/9987/p10205270.jpg

 

Jak to nie jest prosty projekt, to już nie wiem, co mogłoby być proste...

 

Do wyceny NIE wchodzi garaż/wiata i drewniany balkon - to dobuduję później!

 

Jakie warunki glebowe

Jaka głębokość posadowienia płyty

Jaka konstrukcja płyty

Jakie szalunki tracone

 

To wszystko pytania odnośnie płyty. W skrócie - dokładnie taka, jak Legalett tylko bez systemu grzewczego (20cm grubość płyty, 30 cm styro pod nią).

Z uwagi na prawa autorskie/dogadanie się z projektantem nie mogę wkleić projektu płyty.

Zauważ proszę, że prosiłem o ocenę/wycenę robót również BEZ płyty!

 

Jaki silikat

 

Nie wiem, czy ma to tak istotne znaczenie ale niech będzie - Xella.

 

Jaki termin rozpoczęcia i zakończenia inwestycji

 

Start - wiosna 2011. Koniec - SSO - tego samego roku, oczywiście.

 

Jaki sposób płatności

 

Tu nie wiem o co dokładnie pytasz?

 

 

zupełnie proste pytania i jeszcze takie np.: kto zapłaci za wsypanie setek ton, jakiejś frakcji żwiru na podbudowę płyty

Jeszcze pewnie nie chcesz pamiętać o opasce przeciw wysadzinowej i drenażu ...

 

Niepotrzebny sarkazm. Projekt płyty wszystko to uwzględnia. Nie wiem tylko, skąd wziąłeś te "setki ton".

Pole płyty 10x10m x 0,4m (humus) = 40 m3. Te dwie, trzy wywrotki jakoś przeżyję...

Jeśli możesz - pomiń płytę. Ile za resztę? (SSO bez płyty + dach - najchętniej z rozbiciem SSO bez płyty i dach osobno)

Z góry dzięki, pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za dom (projekt indywidualny) o powierzchni całkowitej z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi w jednej bryle ok 290 m. i powierzchni zabudowy 182 m mam umówione 46.000 zł netto bez dachu.

W cenie: wykopy, stopy i ławy, fundamenty murowane z bloczków - szalunek tracony, wieniec na fundamentach + zbrojenie ław, ścian i wieńca fund., wypełnienie fundamentów pospółką (poszło tego ok 150 ton!) i utwardzenie, chudy beton; ściany parteru - w tym szalowanie i wylanie 11 słupów i 4 belek - podciągów; montaż nadproży zfe-ziegel; schody betonowe, wymurowanie dwóch kominów schiedel; zbrojenie płyt nad parterem - 2 poziomy - podwójne zbrojenie; balkony = 15 m.; wymurowanie ścian szczytowych, kolankowych, działowych, dodatkowa mała płyta nad schodami i strychem = 40 m kw., wieńce na parterze i poddaszu + ich ocieplenie styrodurem 5 cm, pomalowanie fundamentów i ław dysperbitem i ich ocieplenie styrodurem 5 cm na piance, szalowanie, zbrojenie i wylanie 16 słupów na poddaszu + 2 podciągi; ocieplenie wszystkich 27 słupów styrodurem 5 cm.

 

Ten sam wykonawca wycenił dach (270 m kw.) na ca 19.000 zł netto

 

Wykonawca twierdzi, że to półdarmo i że niedoszacował. Roboty trwają od 5 września i obecnie stawiają konstrukcję dachową (więźbę). Mur jest jednowarstwowy - ytong energo 36,5 cm, stąd ocieplenia wieńców i słupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie przekonasz do Twoich powyższych obliczeń to możemy dalej kontynuować wymianę informacji :)

Pozdrawiam

 

Nie lubię się bawić w ciuciubabkę. Chcesz/możesz pomóc - zrób to. Nie chcesz - trudno. Do niczego nie będę Cię przekonywał, każdy ma kalkulator. Prosiłem m. in. o wycenę BEZ płyty a Ty ciągle do niej wracasz. Łukasz

Edytowane przez lukaszja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się bawić w ciuciubabkę. Chcesz/możesz pomóc - zrób to. Nie chcesz - trudno. Do niczego nie będę Cię przekonywał, każdy ma kalkulator. Prosiłem m. in. o wycenę BEZ płyty a Ty ciągle do niej wracasz. Łukasz

 

Ej koledze pewnie chodziło, że te 40m3 to jakieś +/- 70 ton czyli około 6 mniejszych wywrotek. Ale żeby było zabawnie zawsze wychodzi 20% więcej.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na Boga, jakie to ma znaczenie przy ocenie kosztów SSO? Mówimy pewnie o o 40-50tys zł. a liczymy kilkaset zł?! Aż takiej dokładności potrzeba przy szacowaniu kosztów?! No super! I skąd założenie, że mówimy o wywrotkach 16-18t a nie 24t-26t? Kilka razy pisałem też, aby NIE brać pod uwagę kosztów płyty, jeśli jest to takie trudne! Ciśnie mi się na myśl tylko jedno słowo - czepialstwo.

PS Dostałem na PW kilka bardzo cennych informacji, za które serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzielnych forumowiczów.

Chodzi mi po głowie budowa domu według poniższego projektu:

http://pprojekt.pl/projekt468-skowronek.html

Fajny, czyż nie? ;-)

Lokalizacja: okolice Warszawy, 15km na południe

Biorąc pod uwagę bieżące doświadczenia budowniczych mam kilka pytań. Na ile byście oszacowali wycenę poszczególnych etapów budowy tego domu. Wiem, że będą to widełki cenowe w zależności od rodzaju materiałów i kosztów robocizny, ale pomoże mi to w ogólnej orientacji. Może już ktoś przeszedł przez budowę takiego domu i będzie miał dobre rozeznanie...

Zamierzam zmienić materiał ścian nośnych na gazobeton, żeby już w momencie budowy spełniał wymaganą normę przenikalności cieplnej. Ewentualne dodatkowe docieplenie byłoby wykonane raczej później. Pokrycie dachowe może być zmienione z ceramiki na blachodachówkę. Wykończone dwa pomieszczenia: kuchnia + 1 pokój, bo chyba taki jest wymóg.

Jakie byście szacowali koszty etapów takiej inwestycji?

1) fundamenty

2) ściany

3) dach pokryty blachodachówką

4) stan surowy otwarty

5) stan surowy zamknięty

W jakich kosztach mogę się zmieścić z takim domem: stan zamknięty, dach z blachodachówki, otynkowany od wewnątrz, bez docieplenia zewnętrznego i zewnętrznych tynków, kuchnia i pokój wykończone, instalacje wewnętrzne: prąd, gaz, woda, kanalizacja.

Czy jest szansa zmieścić się w budżecie 250,000 - 300,000 pln

Może za dużo pytań postawiłem w tym miejscu. Wybaczcie jednak...

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez Sebastian_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będę budował do Hermes 3 w odbiciu lustrzanym i dzisiaj dostałem wycenę stanu otwartego z dachem

 

stan zero : wykopy fundamentowe, zbrojenie, zalanie betonu b-20,murowanie ścian z bloczków b20,izolacja pionowa wewnętrzna i zewnętrzna,układanie rur wodno-kanalizacyjnych,zagęszczenie żwiru pod chudziak,wylanie betonu b-15 - 14250 ,-

 

Murowanie ścian nośnych ,ścian szczytowych i kolankowych wraz z wieńcem + nadproża - 10300,-

 

strop : wykonanie wieńca ,szalowanie ,zbrojenie,stęplowanie,murowanie kominów,szalowanie klatki schodowej,wykonanie balkonów,wylanie betonu b-20 - 14000,-

 

dach: wykonanie więżby ,foliowanie,łacenie,murowanie kominów z cegły klinkierowej,układanie dachówki,montaż okien dachowych,montaż rynien - 25900,-

 

 

całkowity koszt usługi : 64450,-

 

Budowa będzie 30 km od Wrocławia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również proszę o ocenę - ekipa b. dobra, sprawdzona, polecana.

Dom "Słoneczko" z Pracowni "Dobre Domy", powierzchnia użytkowa 108,2, powierzchnia zabudowy 132,85

http://www.dobredomy.pl/projekt/sloneczkoI

stan 0

ławy/wykopy, i ściany fundamentowe, izolacje - 4 000

ławy/wykopy, szalowanie, zbrojenie, zalewanie 6 000

fundamenty/murowanie, izolacja, zasypanie, chudziak 1 000

 

II etap

ściany parteru, wieńce, strop nad parterem 7000

 

III etap

ściany kolankowe z wieńcem 2000

ścianki działowe 2000

komin 2000

 

IV etap

więźba dachowa bez obijania deskami 7000

pokrycie dachu 9000

taras i schody z przodu 3000

 

Razem 43000 - czy to cena do zaakceptowania? Mogę nieco stargować przy podpisywaniu umowy ewentualnie wykłócać się o np. ułożenie kanalizacji.

Proszę o radę, budowa ok. Torunia.

 

Mój domek już stoi - tzn. ściany zewnętrzne, wewnętrzne, komin, pełne deskowanie, papa. Szukałam, szukałam i znalazłam - murarz wziął 12,5 tys. za swoją robotę ( od wykopów po komin), cieśle za wykonanie więźby, pięknie rzeźbione krokwie, pełne deskowanie i papę 7 tys. Jestem zadowolona bardzo, miałam ogromne szczęście trafić na wspaniałych ludzi, którzy kochają swoją pracę. Zaczęłam na koniec września, przed 1 listopada dziękowałam wykonawcom. Budowa okolice Torunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny sarkazm. Projekt płyty wszystko to uwzględnia. Nie wiem tylko, skąd wziąłeś te "setki ton".

Pole płyty 10x10m x 0,4m (humus) = 40 m3. Te dwie, trzy wywrotki jakoś przeżyję...

Jeśli możesz - pomiń płytę. Ile za resztę? (SSO bez płyty + dach - najchętniej z rozbiciem SSO bez płyty i dach osobno)

Z góry dzięki, pozdrawiam, Łukasz

Tak na szybko:

a) dom raczej ma 11x11 m

b) trzeba dodać do tego opaskę przeciwwysadzinową pewnie z + 1m z każdej strony

c) nie wiem czy idealnie wyjdzie Ci 40 cm - bezpieczniej przyjąć 0,5m

I zrobiło się 13x13x0,5=85 m3 czyli ok 170 ton

Aha na podbudowę to raczej pospółka niż piasek

Ciesz się ze nie musisz wymieniać ponad metra gruntu (właściwie gruzu ziemno-ceglanego) tak jak ja :)

pozdrawiam,

ppred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszliśmy do 50,000 PLN i wydaje nam się, że jest to do zaakceptowania biorąc pod uwagę pełen zakres robót z rynnami włącznie...

 

Nie wiem, co oznacza pełen zakres, ale ja za dom z102 otrzymałem tylko jedną ofertę przekraczającą 40tys. Chodzi oczywiście o smą robociznę - od fundamentów (bez wykopów) po dach z przykryciem. Okolice Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helixwroclaw2005 - dzięki za odpowiedź, wątek tak pędzi, że nie zauważyłem :-)

 

Lechiti - zastanawiam się, czy dla Warszawiaków nie dają wyższych cen. Mam ze 20 wycen i tylko jedna jest ponad 40tys. Ale jak ekipa dobra to pewno warto... Wbrew teoriom budowlańców, na rynku nie jest teraz tak różowo (dla nich) i ludzie garną się do zleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helixwroclaw2005 - dzięki za odpowiedź, wątek tak pędzi, że nie zauważyłem :-)

 

Lechiti - zastanawiam się, czy dla Warszawiaków nie dają wyższych cen. Mam ze 20 wycen i tylko jedna jest ponad 40tys. Ale jak ekipa dobra to pewno warto... Wbrew teoriom budowlańców, na rynku nie jest teraz tak różowo (dla nich) i ludzie garną się do zleceń.

 

 

No też mnie to zastanawiało, ale tu ekipa jest z polecenia i - jak na razie - robi bardzo dobre wrażenie, a mam puknt odniesienia do dwóch innych, do których już na tym etapie nie można się było dodzwonić, o nic dopytać, nic uściślić.. więc w tym przypadku kosztorys na czas, na każde pytanie odpowiedź i żadnego problemu z kontaktem - no i sprawdzeni przez innych. W porównianiu do innych ekip drożsi o 5,000 PLN ale chyba wolę wydac więcej i mieć spokój... Zobaczymy jak sprawdzą się juz na placu.. póki co przygotowujemy umowę... pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowity koszt usługi : 64450,-

Budowa będzie 30 km od Wrocławia

Pozdrawiam

IMUG proponuję zamieścić zlecenie na portalu szukaj fachowca. Będziesz miał w parę dni kilkanaście ofert.

Ta wartość usługi (brutto mam nadzieję) jest dobra na pewno dla wykonawcy. Tą końcówkę 4450 spokojnie zaoszczędzisz. M2 dachu za 100zł to przesada uwzględniając nawet kominy.

Cena netto do przyjęcia to ok. 54tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMUG proponuję zamieścić zlecenie na portalu szukaj fachowca. Będziesz miał w parę dni kilkanaście ofert.

Ta wartość usługi (brutto mam nadzieję) jest dobra na pewno dla wykonawcy. Tą końcówkę 4450 spokojnie zaoszczędzisz. M2 dachu za 100zł to przesada uwzględniając nawet kominy.

Cena netto do przyjęcia to ok. 54tys.zł

 

20 km od wroclawia SSO (dom parterowy z poddaszem = 140m2) = 58tys brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...