Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

mam pierwszą wycenę "domu w morelach":

Cena za stan:

- Surowy otwarty z kompletnym dachem 46000zł sama robocizna

- wykonanie stanu zero

- izolacja oraz ocieplenie przyziemia

- ściany nośne parteru

- strop

- ściany nośne poddasza

- ściany działowe

- schody na poddasze jeśli nie są drewniane

- kominy

- kompletny dach bez podbitki

 

- Kierownik budowy 3000zł

 

Podane ceny netto

Możliwe dalsze wykończenie pod klucz. Na wykonane prace budowlane

udzielamy 60m-cy gwarancji, wykończeniowe 36m-cy.

 

beton komórkowy, teriva, blachodachówka

 

dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! może troszkę nie na temat, ale widze, że jest tu mnóstwo ludzi, którzy wybudowali już swoje domki i orientują się w cenach :) a więc budujemy domek dom w werbenach g2p już na pierwszy rzut oka widać, że tani to on nie będzie, ale do rzeczy:

Piszecie ,że średnio stan surowy wychodzi 150-200tyś, my będziemy budować dużo sami z pomocą znajomego murarza, dach z robocizną już liczę na oko, ok. 50tyś. ( do tego zatrudnimy dekarza) wykończeniówka wykonana samodzielnie ( oprócz tynków i posadzek) czyli wszystkie instalacje, parapety, płytki, ocieplenia itp. robocizna własna.

Jak myslicie jak bardzo to obniży koszty budowy? za ile mniej więcej uda się w tym domku zamieszkać?

 

koszt budowy domu systemem gosp. wg projektu to 370tyś. czy da się za mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na wiosnę chcę zacząć budowę tego domku:

 

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-539-Roleks-Bis,594,lustro.html#rzuty

 

Istotne zmiany jakie wprowadzam to poszerzenie garażu do dwustanowiskowego (o ok.3m) oraz z drugiej strony poszerzenie o ok.1m.

 

Mam różne wyceny robocizny za SSO od 20tys (bez dachu) do 65tys z dachem. Ekipa która mi pasuje pod kilkoma względami (m.in. robiła u sąsiada, więc dobrze wiem co i jak), chce 30tyś bez dachu, ale z kominami, działówkami, schodami lanymi.

 

Czy taka cena jest sensowna? Budowa 20km od Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie:

czy 22 tys. netto za wybudowanie domu 130 m2(pow.użytkowa) parterowy, bez użytkowego poddasza, nie licząc fundamentów (bo już są zrobione)- to sensowna cena?? dodam ze to malutka miejscowość na lubelszczyźnie... Prace obejmują podmurówkę, ściany i dach łącznie z orynnowaniem etc. -na gotowo SSO

Jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golob 30tys za sso bez dachu w okolicach Wrocławia o ile to polecona firma to nie jest źle,chociaż można znaleźć taniej, tylko,że jak firma jest tańsza to przeważnie ma wiele zleceń i często ma jakieś opóźnienia bo łączy te budowy i trochę będą u ciebie a trochę u reszty...u nas tak było,chociaż w rezultacie jestem zadowolona:)a i jeszcze dokładnie zwracaj uwagę co cena zawiera...czasem to co pozornie jest droższe wyjdzie taniej bo może zawiera już koparko-ładowarkę, ubijarkę,stemple czy inne takie rzeczy....

pozdrawiam i życzę sukcesów na budowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesteśmy na etapie wyboru ekipy budowlanej. Dostaliśmy wstępna wycenę za robociznę naszego domku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164477-Witam-co-s%C4%85dzicie-o-naszym-indywidualnym-projekcie-kt%C3%B3ry-nazwali%C5%9Bmy-zuzan-%29&highlight=zuzan.

Stan surowy: 36000zł

Stan surowy +konstrukcja więźby: 41000zł

 

Ekipa jest sprawdzona. Nie trzeba jej pilnować, kupując materiały przez właściciela firmy zyskamy około 5-6tys zł.

 

Dom będziemy budowali w woj.podlaskim.

 

Mam pytanie czy cena za robociznę jest OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Podpisałem umowę z ekipą budowlaną ( z polecenia ). Dom 200 m2, dach skomplikowany kopertowy. Budowa lato 2011 - cena 44 000 zł.

W cenę wliczone wykopanie fundamentów ( koparka po ich stronie ), zasypywanie ( po ich stronie ), fundamenty, ściany, dach ( dachówka ), wykończenie dachu na gotowo.

Budowa 30 km od Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za 120 użytkowej + 60m piwnica (a co za tym idzie w sumie 2 stropy do zrobienia) 53 tys. za robociznę. W tym jest wszystko - od postawienia sławojki po dach i orynnowanie. Cena za SSZ (oczywiście okna już wstawia ekipa od okien) budowa pod Krakowem. Wybraliśmy ekipę środkową, tzn. nie najtańszą (bo mieliśmy niższe oferty) i nie najdrożdzą - ta ekipa jest z polecenia, budowali kilku znajomym. Są do rzeczy, więc myślę, że te 3 czy 4 tys. więcej warto zapłacić za jako taki komfort psychiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie dostaliśmy wycenę za wybudowanie ścian (fundamenty już są w trakcie) i kominów w naszym projekcie - 12 000 PLN. Może jeszcze coś się uda urwać?

 

Link do projektu:

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-dla-ciebie,361,1,0.htm?frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m14&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=25&y=1&nr=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...