Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Małe OT do tematu.

Mając tyle danych w temacie i to z całej Polski aż prosi się o opracowanie szablonu, który w czysty i przejrzysty sposób przedstawi zainteresowanym userom wartość nakładów finansowych w poszczególnych etapach budowy w zakresie robocizny jak i samych materiałów. Jeżeli jest taka osoba to chętnie z nią opracuję taki szablon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

czy ktos moglby mi zrobic wycene takiego domku SSO i SSZ??

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/domy-z-poddaszem/S-GL-508-Rafaello,577,lustro.html#dodatkowe_informacje

Planuje budowe na przyszly rok ale chcialbym sie rozeznac, miejscowosc Marki pod wawa,

Pirawawa daj znac jak idzie budowa i dalbys jakis link do twojego projektu bo chyba go niebylo?? mieszkamy niedaleko od siebie a mysle ze cene masz chyba niezla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Włocławka. Projekt Delta z Dobrych Domów 140 m2 plus 20 m2 garażu - 40 tys

 

zakres:

 

lawy szalowane

sciany piwnic z bloczkow betonowych z izolacja i dociepleniem

chudziak parteru na podsypce piaskowej

sciany nadziemia z BK

strop teriva

schody wylewane

wiezba

pokrycie dachowka ze wszystkimi obrobkami, orynnowaniem i oknami dachowymi

scianki dzialowe (na poddaszu tez murowane)

tarasy w stanie surowym

 

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolinka 1201 Oczywiście ale w momencie gdy mój sąsiad podpisze z nimi umowę.

Umówiony jest w połowie lutego (nie chcę przez dodatkowych chętnych osłabiać jego negocjacji)

Ja jestem 3 w roku 2011, sąsiad będzie 1 w roku 2012 – jeśli Cie taki termin interesuje daj znać w połowie lutego

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktos moglby mi zrobic wycene takiego domku SSO i SSZ??

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/domy-z-poddaszem/S-GL-508-Rafaello,577,lustro.html#dodatkowe_informacje

Planuje budowe na przyszly rok ale chcialbym sie rozeznac, miejscowosc Marki pod wawa,

Pirawawa daj znac jak idzie budowa i dalbys jakis link do twojego projektu bo chyba go niebylo?? mieszkamy niedaleko od siebie a mysle ze cene masz chyba niezla

 

Na dom Praktyczny 2 z Domów z Wizją mój sąsiad miał wyceny 20 000 ( ktoś z Suwałk) do 60 000 (ktoś z podkarpacia). Standartowo wyceny były 30-40 tys.

Jest na etapie podpisywania umowy 36 tys. Link do projektu wysłałem wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę.

Będę budował w Wawie.

Prosty dom parterowy z poddaszem mieszkalnym z dwuspadowym dachem.

Powierzchnia netto 224 a h>1,9 211.

Czekam na wycenę budowlańców dla SSO.

Z Waszego doświadczenia jaki przedział cenowy wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jak widać pojawiam się tutaj po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni. zakupiliśmy projekt Murator Przemyślany M42c i planujemy zacząć budowę w kwietniu, już zaczęliśmy wszystkie papierowe załatwienia. ale nie o tym. chciałabym zapytać czy ktoś z was buduje lub zbudował w ostatnim czasie ten dom, interesuje mnie kosztorys, taki ogólny, ile mniej więcej może wynieść stan surowy zamknięty tego przedsięwzięcia( jak macie dokładny to jeszcze lepiej). jeśli ktoś mi może pomóc to będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie jestem na etapie poszukiwania ekipy do budowy domku wg projektu Studia Atrium http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-454-Koralik,493.html

 

Dostałem oferty na robociznę od 55 do 75 tys., różnią się one szczegółami.

 

Skłaniam się do podpisania umowy z firmą, która oferuje budowę SSO z kompletnym dachem z rynnami i obłożeniem kominów klinkierem "połówką", schodami zewnętrznymi, tarasem, ściankami działowymi za 67 tys. Po mojej stronie miałoby być jedynie zdjęcie humusu.

 

Czy to rozsądna cena?

 

Dodam jeszcze, że działka jest lekko pochyła więc może być nieco więcej pracy przy robotach ziemnych i zasypywaniu ścian fundamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj helixwroclaw2005 ! Nawiązując do Twego "Małe OT do tematu" o opracowaniu szablonu o wartościach nakładów finansowych,

byłaby to WIELKA SPRAWA. Tylko żeby jeszcze ktoś chciał Ci w tym pomóc. Jak widać jestem "świeżynką" na forum i wiele korzystam

z rad doświadczonych forumowiczów przygotowując się do budowy. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...