Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Za wybudowanie stanu surowego z dachem bez dachówki za robociznę wzięli od nas 42 tysiące. Projekt Ambrozja 2 z drobnymi zmianami. Całe wykonanie jak to określił mój tata praktycznie perfekcyjne. Nie ma się do czego przyczepić. Nie pili w pracy, robota zorganizowana. Żadnych przesunięć w terminach. Może miał wpływ na to fakt iż mój tata przez cały czas był tam razem z nimi.

 

Województwo warm-mazurskie (olsztyn, szczytno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Właśnie jestem na etapie poszukiwania ekipy do budowy domku wg projektu Studia Atrium http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-454-Koralik,493.html

 

Dostałem oferty na robociznę od 55 do 75 tys., różnią się one szczegółami.

 

Skłaniam się do podpisania umowy z firmą, która oferuje budowę SSO z kompletnym dachem z rynnami i obłożeniem kominów klinkierem "połówką", schodami zewnętrznymi, tarasem, ściankami działowymi za 67 tys. Po mojej stronie miałoby być jedynie zdjęcie humusu.

 

Czy to rozsądna cena?

 

Dodam jeszcze, że działka jest lekko pochyła więc może być nieco więcej pracy przy robotach ziemnych i zasypywaniu ścian fundamentowych.

 

Hej.

Ja się zdecydowałem na ekipę, która za SSO dokładnie opisany przez Ciebie chce 65 tys.

Będę budował dom o powierzchni 220 m2, bez balkonów, z dachem dwuspadowym, tarasem i schodami.

Będę budował w Warszawie i ten zakres cenowy jest optymalny.

Oczywiscie cena brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam pomieszczenie gospodarcze+garaż (POW OK 48m2 - 8mx6m). Zbudowany jest on z pustaków i ocieplony styropianem..kiedyś ktoś pomyślał i wylał pod to fundamenty :) zastanawia mnie jaki byłby szacunkowy koszt przekształcenia tego na mały domek, z dobudowaniem użytkowego poddasza do całości? obrzeża Wrocławia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

za dom o powierzchni 137m2+25m2 garaż+90m2 piwnica, czyli ściany fundamentowe z ociepleniem i izolacjami i odwodnieniem, ściany parteru i piętra, 2 stropy, schody wylewane, murowanie 2 kominów, schody zewnętrzne i taras 28600 zł czy to dużo?

więźba dachowa, folia paroprzepuszczalna i ułożenie blachodachówki na dwuspadowym dachu z 1 lukarną pow 275m2-7500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 zł z m2 dachu Nie wiem czy mam się śmiać, płakać czy gratulować

Jeżeli to prawda to zrobił to jakiś desperat lub szaleniec z nożem na gardle. Okaże się pewnie, że to wujek z kolegą w wolne soboty i po południu. Oczywiście bez papierów i gwarancji. Bo jakżeby inaczej.

 

sorry za małe OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile może kosztować robocizna za wybudowanie domu 112m Budynek niepodpiwniczony piętrowy z garażem. Na parterze zaprojektowano pokój dzienny, kuchnię ze spiżarką, dodatkowy pokój z łazienką i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje oraz łazienka,w województwie lubuskim,region Zielonej Góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR Omega nie czekaj aż ktoś Ci tu coś napisze, bo to mija się z celem Twojego pytania. Najprościej wstaw ogłoszenie w portalu "szukaj fachowca" i bądź gotowy do przesyłania e-mailem plików z rzutami konstrukcyjnymi: fundamentu, parteru, piętra, więźby i przekrojów A-A, B-B itd

W ogłoszeniu koniecznie termin rozpoczęcia prac, miejsce realizacji ...

To jest jedyna rozsądna moja odpowiedź. Jeżeli będziesz miał pytania to napisz na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomax27 witaj

ja również buduje dom na podkarpaciu, cenę o której mówisz te 28 600zł wydaje mi się dość dobra, osobiście miałam wykonawców którzy policzyli nam mniej ale za to dość sporo pomagaliśmy, za nasz dach zapłaciliśmy (żeby było jasne za więźbę i krycie ) 5000 zł i podobnie jak i u Ciebie robiła nam to profesjonalna firma mająca certyfikaty.

ceny o których mówi helixwroclaw2005 są na pewno nie z naszego rejonu. Jak dla mnie bardzo wygórowane. Zobacz jak buduje np netbet cedryka robi to sam i nic się nie dzieje. Daje rade, dlatego dla mnie takie porównywania wykonawców z desperatami są śmieszne.

Edytowane przez hajmal
1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o pomoc, dostalam wycene rozbudowy domu, czesciowo podpiwniczony , dom z uzytkowym poddaszem pow. parteru to 105m a piwnicy 40m2.

WYcena ze wszystkim oprocz pracy koparkowego, do tego jeszcze zdjecie starego dachu i polozenie nowego wraz z opapowaniem. Cena 75tys netto.

Wg mnie to bardzo duzo, prosze poradzcie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do budowania domu wg projektu:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/turkus/turkus.php#opis

 

W Poznaniu

 

Możecie udzielić info ile mniej więcej muszę przeznaczyć na SSO? - kosztorys na stronie projektanta jest dziwaczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dom Praktyczny 2 z Domów z Wizją mój sąsiad miał wyceny 20 000 ( ktoś z Suwałk) do 60 000 (ktoś z podkarpacia). Standartowo wyceny były 30-40 tys.

Jest na etapie podpisywania umowy 36 tys. Link do projektu wysłałem wczesniej

 

Zazdroszczę Wam tych cen.W okolicach Sznao cenie poniżej 60 tys za domek 150 m kw, nie ma co marzyć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowa jestem.

Dzisiaj powiedziałałam OK wykonawcy na 100 K.

Na granicy Warszawy, dom 300 m2 pow. całkowitej, projekt własny. Dom bez podpiwniczenia, fundament wylewany więc z ułożeniem szalunków i zbrojenia, kopanie gliny w cenie, Porotherm 38 P+W, pełny strop nad parterem gęstożebrowy, na fragmencie wylewany, na połowie domu piętro przekryte stropem też gęsożebrowym, Dach główny płatwiowo-kleszczowy, kopertowy nad piętrem i łamany w kalienicy na 3, krycie dachówką na deskowaniu pełnym, dwa dachy boczne nad parterem i garażem kopertowe, dachówka ceramiczna, obróbki blacharskie, orynnowanie, 3 kominy tradycyjne murowane, podłoga na gruncie oraz instalacja podposadzkowa, schody zelbetowe wylewane wewnetrzne i zewnetrzne wejściowe, taras wylewany.

Nie robią ocieplenia powyżej parteru, klinkieru oraz tynków. Muszę w trakcie inną ekipę dograć, bo dach nad parterem i garazem dochodzi do ściany.

Czy to dużo czy mało, powiedzieli, ze w 3 miesiące zrobią, u kolegi w 1,5 zrobili i nie ma problemów od 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...