Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam serdecznie szukam ekipki do wybudowania domu rozpocząć chcielibysmy pod koniec marca jak śnieg stopniej bardzo proszę o podanie namiarów na ekipę budowlaną będę wdzieczna :) :) :) :)

 

oto link z projektem domu http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=451&usid=1

 

Pozdraiwma i czekam na propozycje

mail; [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elbląg

Stan surowy otwarty z pokryciem dachówką ceramiczną, ocieploną jedną ścianą i ocieplonymi fundamentami : 35tys. robocizna.

Powierzchnia 167m2 z garażem plus zadaszony taras ok 20m2.

Do tej pory wydalismy ok 130tys, ale w tym są również przyłacza, papierologia i organizacja buowy (barakowóz, dojazdy, nadzór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :)

dzisiaj mam juz kompletny kosztorys.

Budowa domu parterowego z poddaszem.

Sciany parteru wysokie na 2,70m, dom 140 metrow po podlogach, sciana kolankowa na 2 pustaki.

zakres prac: fundamenty (od wykopu, po ocieplenie), chudy beton, sciany zewnetrzne/nosne/dzialowe, podciagi, nadproza "L", slupy zewnetrzne, taras, schody zewn. - 13.000 czyli chyba wszystko + wylewki dol i pietro oraz tynki cementowo wapienne na listwach - 5.000 razem 18.000 zł

pocztkowo bylo przyjete 15.000 za sciany + 4.000 tynki liczac ze jest 400 metrow 10 zl za metr + 1500 zl wylewki (raczej z ociepleniem) ale tego nie jestem pewien. WYkonawca to firma i wyglada na solidna do tego podaje mi wszystkie budowy ktore robil, mysle ze nie ma co ukryc ale napewno pojezdze po domach w stanie surowym i do jakiegos juz zamieszkanego dla uspokojenia sumienia ;)

 

dodam ze jesli zgodze sie na jego ceny materialu a oviecuje ze bedzie mia ltakie jak najnizsza konkurencja to on zajmuje sie kupnem materialow ja tylko przyjezdzam odebrac na budowe i podpisac WZ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Danielek

 

a masz może kosztorys materiałów? tak orientacyjnie ile wydasz na stan surowy?

 

w lipcu planuję budowę domku o podobnych parametrach, tylko że na południe od Krakowa, a nie mam jeszcze kosztorysu - nie wiem na jaką kwotę się przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam motylku :)

koszty materialu dopiero licze, robie arkusz w exelu, jak juz bede pewien ze wszystko mam dobrze wyliczone moge Ci przeslac.

wstepnie na sam material tzn pustaki na sciany bedzie ok 8 tys to tak w przyblizeniu, do tego piasek i cement, ocieplenie fundamentow i posadzek.

 

hej acca5 :)

ekpina nie boi sie pokazac swoich robot, wlasciciel wyciagnal umowy z tamtego roku i z kazdej jednej podawal adres budowy, mysle ze nie ma co ukrywac i jest pewien ze buduje dobrze. Napewno przejade po budowach w stanie surowym zobaczyc jak wygladaja sciany przed tynkowaniem i ocieplaniem.

Wlasciciel jest mlody tzn wiek 30-40 lat i widac ze fascynuje go jego zajecie ;) buduje od 6-7 lat wiec jakas poraktyke juz posiada.

Domek buduje z U-220, mial byc beton komorkowy SOLBET ale wiekszosc ludzi odradza a ceramika to ceramika jest sprawdzona i ma tradycje ;) i tak dom bedzie ocieplony 12-15 cm styropianu wiec bedzie cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałem wycenę domu 140m - link: http://mtmstyl.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza_2/default.asp?id=386

od kopania fundamentów po dach (więżba, ułożenie dachówek opierzenia i rynny) wstawienie okien i drzwi jedynie brak tynków wewnętrznych i zewnętrznych i za to wszystko 18tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBSON68

ta cena chyba jest rewelacyjna ?

moze przyjada zbudowac mi dom do kalisz-a ? 8)

do tego cena w poznaniu czyli chyba drozej macie niz w kaliszu ?

za tynki wewn. 10 zl za m2 jesli masz ok 400 metrow do tynkowania to ok 4 tys musisz doliczyc

moze wyjdzie mi podobnie jak Tobie, a moze troche drozej ? ;) chyba nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jeszcze bylem u Wykonawcy, policzyl dokladnie tynki i podlogi wiec wyszlo 140 m2 x2 = 280 podlogi i 520 tynkow, za calosc wyszlo 13.000 mury 5.000 tynki i posadzki.

Jak rozpoczynalismy rozmowy za mury chcial 15.000 netto, za posadzki 5 zl za metr a tynki 10 zl za metr ;) Jestem zadowolony bo mysle ze udalo mi sie uzyskac dobra cene :)

Ciesla za wywiazke 3.000 zl

Dekarz za polozenie:

dachówki 5.000 zl

blachy 3.000 zl

podbitka + wykonczenia, rynny itp 2.500 zl

Co do dachu to narazie mam 2 wyceny. Podalem ta nizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu o pow. 170 m (parter 120, poddasze 50 m) + garaż 30 m i pom. gosp. ok. 8 m - po podłodze około 260 m

Dach 270 m z wieloma skosami.

Dom wg projektu AkacjaII B (z modyfikacjami)

(http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=11&a=3&sid=5).

 

Jakich kosztów mogę się spodziewać (materiały i robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu o pow. 170 m (parter 120, poddasze 50 m) + garaż 30 m i pom. gosp. ok. 8 m - po podłodze około 260 m

Dach 270 m z wieloma skosami.

Dom wg projektu AkacjaII B (z modyfikacjami)

(http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=11&a=3&sid=5).

 

Jakich kosztów mogę się spodziewać (materiały i robocizna)

Witaj SyMa. Pod Twoim nick'iem po lewej stronie jest taka wspaniała sentencja zastosuj się do niej a potem zerknij na forum. :wink: Nawet na tej samej stronie jest kilka wypowiedzi na temat o który pytasz. Między innymi i ja się tam wyspowiadałem a parametry mam podobne do Twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu o pow. 170 m (parter 120, poddasze 50 m) + garaż 30 m i pom. gosp. ok. 8 m - po podłodze około 260 m

Dach 270 m z wieloma skosami.

Dom wg projektu AkacjaII B (z modyfikacjami)

(http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=11&a=3&sid=5).

 

Jakich kosztów mogę się spodziewać (materiały i robocizna)

Witaj SyMa. Pod Twoim nick'iem po lewej stronie jest taka wspaniała sentencja zastosuj się do niej a potem zerknij na forum. :wink: Nawet na tej samej stronie jest kilka wypowiedzi na temat o który pytasz. Między innymi i ja się tam wyspowiadałem a parametry mam podobne do Twoich.

 

Witaj, masz rację, sentencja jest bardzo dobra, dla kogoś kto dopiero zaczyna poruszać się po forum. Wczorajszy dzień spędziłam na czytaniu wszystkiego co się dało na temat kosztu stanu surowego otwartego, i powiem Ci mam mętlik w głowie, stąd moja prośba.

No cóż, jeżeli masz zamiar odpowiadać w ten sposób, tym którzy zaczynają, lepiej nie pisz. Szkoda Twojego czasu i ich radości, że znalazł się ktoś kto odpowie na ich pytania, których na początku jest mnóstwo. Nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj SyMa

kolega ppp.j miał tylko na myśli że jest mnóstwo wątków o kosztach budowy ale nigdy jednoznacznie nie da się określić ile tak na prawdę będzie kosztował dom bo zależy to

od wielkości domu

jego skomplikowania (dach, nieregularny kształt, balkony, lukarny itp)

tego ile pracy własnej włożysz w budowę

no i oczywiście od materiałów

ja na przykład chce wydać maksimum 150tyś na Budowem mojego 140m domu niektórzy powiedzą że nie ma szans bo będę musiała wydać 2razy tyle ( ale nie wiedzą że buduje z niedrogich materiałów choć w miarę dobrej jakości, wkładam wiele pracy własnej, i nie muszę wprowadzić się szybko bo ma gdzie mieszkać a dom buduje prawie obok)

a niektórzy powiedzą że spokojnie wystarczy mi 100 tyś ale takim raczej chyba nie uwierzę bo nie chce chodzić po domu po linoleum :)

Więc nie złość się tylko czytaj czytaj i szukaj materiałów wykonawców i obliczaj obliczaj i jeszcze raz obliczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dzieki za wiadomość, nie należę do osób, które się szybko złoszczą, mam nadzieję, że moja odpowiedź zaoszczędzi innym początkującym rozszarowania z wiadomości, która nie jest pomocą a moralizowaniem. Uważam, że ten temat możemy uznać za zakończony.

Wracając do Twojej wiadomości, my również mamy pewne założenia co do środków, które możemy przeznaczyć (do 300 tys.) oraz terminów zakończenia poszczególnych etapów (stan surowy otwarty do późnej jesieni 2006, Wigilia 2007 już w nowym domu). Dzisiaj mamy pierwsze rozmowy z potencjalnym wykonawcą, razem mamy 4 ekipy, z którymi będziemy rozmawiać w ciągi najbliższych 3 tygodni (nanosimy jeszcze zmiany w projekcie, i tylko jeden z nich miała możliwość rozmowy z naszym architektem).

Jak tylko będę miała wieści z"Placu boju" podzielę się nimi, mając nadzieję na Waszą opinię, jako zaprawionych w boju.

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeżeli masz zamiar odpowiadać w ten sposób, tym którzy zaczynają, lepiej nie pisz. Szkoda Twojego czasu i ich radości, że znalazł się ktoś kto odpowie na ich pytania, których na początku jest mnóstwo. Nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi. :(

Pozdrawiam

Jak zauważyłeś starałem się podać tę wiadomość najdelikatniej jak umiałem bo sam dobrze pamietam czasy gdy zaczynałem i wszystko mi sie mieszało. Pewnie i Ty doczekasz się że kolejna Twoja odpowiedź nie będzie zauważona i będziesz czytał posty osób które uważają że tylko ich indywidualny problem jest ważny. Piszesz że czytałeś i masz mętlik. To przeczytaj po kolei co pisze Danielek, Wwiola itd. jeszcz do góry a po niewielkiej analizie znajdziesz szacunkową odpowiedź na swoje pytanie . Ale jeśli sobie tego życzysz to od teraz Twoje posty będą dla mnie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...