Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość zibik_eng
Powiedziałbym jedynie niska i fajna,niesamowicie niska to gdyby było 20tys.zł ;)

Za 120m2 dostawałem oferty od 28 do 45tys.zł za SSO z kompletnym dachem.

 

Dawaj namiary na firmy... oczywiście te "legalne" z fakturą i gwarancją.

 

Sorry ale w bajki o stawianiu SSO za 20-30 tys nie uwierzę w wykonaniu prawdziwych budowlańców zatrudnionych legalnie i pracujących w prawdziwej firmie płacącej podatki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonawca - Firma Budowlana

Dom w Majeranku 2 + podpiwniczenie (osobny projekt)

SSO: 43 tyś. + 11 tyś. dach - ceny netto.

Region - pow. Krakowski.

Patrzę jak pracują (10-12 godz./dzień, bez wzgledu na aurę - nie licząc deszczu) - i powiem szczerze, że nie rozumiem tych dyskusji nt. samodzielnego budowania przez Inwestorów.

Mam swój zawód, swoja pracę i 1000 razy wolę jej się poświęcić, a zarobioną kasę puścić dalej (=wydać) niż udawać kogoś kim nie jestem.

Znajomy wyznaje filozofię "Zosia Samosia", w czasie prac wykończeniowo - instalacyjnych, wziął urlop bezpłatny, bo "zrobi to lepiej i taniej, a poza tym zarabia mniej niż chcą budowlańcy". Pracodawca nie chciał dłużej na niego czekać, teraz ma dom prawie wykończony i zasiłek z bezrobocia...

Podstawą dobrze funkcjonującej gospodarki jest ruch peniądza, a my chcemy zostać "Zieloną Wyspą" - to tak partiotycznie na koniec ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , ja też nie decyduję się na samodzielność w budowie. Nie mam na to niestety ani czasu, ani tym bardziej odpowiedniej wiedzy. Mam natomiast już swojego kirerownika budowy, po którym nie powiem , wiele oczekuje. Staram się przynajmniej zdobyć podstawowe infromację o budowie , żeby nie dać się naciągnąć i kierownikowi i tym których zatrudnie . :D, a co z tego wyniknie to zobaczymy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (okolice Krakowa) SSO (fundament szalowany, dachówka ceramiczna, cena uwzględnia też wstawienie okien dachowuch i rynny oraz odwodnienie budynku) - 45 tyś.

Ekipa sprawdzona (oglądaliśmy po nich 2 domki).

 

Dom z dachem dwuspadowym + dwie jaskówki, brak piwnicy. Pow użytkowa 130m, powierzchnia całkowita 200 m (podwdójny garaż)

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (okolice Krakowa) SSO (fundament szalowany, dachówka ceramiczna, cena uwzględnia też wstawienie okien dachowuch i rynny oraz odwodnienie budynku) - 45 tyś.

Ekipa sprawdzona (oglądaliśmy po nich 2 domki).

 

Dom z dachem dwuspadowym + dwie jaskówki, brak piwnicy. Pow użytkowa 130m, powierzchnia całkowita 200 m (podwdójny garaż)

45 tys netto/brutto ? Jakie pokrycie dachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje budowę domku według projektu Azalia z pracowni Horyzont wersja A bez garażu:

 

Link

 

 

Zmiany względem wersji oryginalnej:

 

Przebudowa frontu

Zmiana schodów z kręconych na standardowe

Ścianka kolankowa na dwa pustaki

Zmiana geometrii dachu z 32 na 35 stopni

Zmiana układu pomieszczeń: Parter Piętro

 

Domek mam zamiar budować w okolicach Szczecina - miejscowość Morzyczyn.

 

Dom z prostym dachem dwuspadowym, bez piwnicy, bez garażu, dachówka ceramiczna.

 

Jakich kwot spodziewać się za robociznę i jakie uznać za atrakcyjne dla:

 

SSO

SSZ

Ogólny koszt robocizny do stanu "wprowadzenia się"

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za lakoniczny opis - nie jestem budowlańcem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje budowę domku według projektu Azalia z pracowni Horyzont wersja A bez garażu:

 

 

Stan surowy otwarty 131 tys zł + VAT

Stan surowy zamknięty 151 tys zł + VAT

Stan deweloperski 343 tys zł + VAT

Cena dotyczy realizacji jako generalny wykonawca, samej robocizny niestety nie oferujemy. Realizacji pod Szczecinem również się nie podejmiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem we wcześniejszych wpisach że jesteś budowlańcem, pytanie było do Inwestorów budujących samodzielnie. Skoro jednak twierdzisz że teraz to takie proste, to zadam kolejne pytanie. Kto z Inwestorów budujących samodzielnie domek w ogóle używał niwelatora (obojętne optycznego, czy laserowego) ?

Co do samodzielnego budowania, jak również korzystania z usług firm, czy deweloperów to jedno co mi do głowy przychodzi to komentarz jednej z Klientek dla której robiliśmy odbiór domku wyrażający zaskoczenie wykrytą ilością usterek w trakcie przeglądu.

Melduję że ja używałem i używam poziomicy laserowej rotacyjnej. Na razie od poziomu zero do murłaty na wyskości 8 m różnice wysokości nie przekraczają +/- 0,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo ja wiem czy on taki niesamowity...

 

ale... błędy powiadasz? chcesz o czymś pogadać czy tylko chciałeś mnie wywlec "do tablicy" ?

 

Ee, tam. Zastanawia tylko ten "lodołamacz". Czy porównanie do statku, który rozwija prędkość kilku węzłów było przypadkowe? Bo jak nie, to będziem bić w ryj, w obronie krajana ;-) :D

 

Na temat: Aleksandrów Łódzki, domek ok 140 m użytkowej (podstawa: projekt BM81 "Dom przy młynie"), robocizna za SSO plus dach, plus ocieplenie w gratisie - 56 tys. z umową i fakturami, mała firma ze Zgierza. Na materiały już poszło ponad 75 tys., a jesteśmy po stropie i po uregulowaniu zapłaty za więźbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netbet: No ta papa na dachu nie była OK..

 

...ta papa na dachu to była jedyna mozliwość "szybkiego" i taniego przykrycia chałupy ...póki co po zimie nie ma przecieków, a lezy tylko jedna warstwa

... pójdzie na to kiedyś porycie docelowe i będzie cacy... szans na przeciekanie praktycznie 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...