Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz nikt nie mówi ze to mało, ale traktujac kwote ogolnie, czyli ponad 9 tys to jest spora kwota. Pytanie tylko czy za tę prace to jest duża kwota. moim zdaniem bardzo mala. Jak Ktoś by mi zaproponowal cos podobnego to nie wiem czy bym sie nie skusil

 

wiem ze firmy biorą dużo więcej ale ja buduje bez kredytu wiec muszę mocno ograniczać wydatki nie chce robić tego kosztem materiałów wiec zostaje własna praca... na same fundamenty wydałem 18500zl a planowałem mniej wiec już jestem do tylu a to dopiero początek, niby za nic nie przepłaciłem a wyszło i tak dużo:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

budujemy Południowa na wiosne 2012- domek bardzo podobny do iskierki po adaptacji bedzie dosłownie wygladac jak iskierka zewnatrz - rezygnujemy z zadaszen i kolumn taras i ganek front- małopolska - okolice Krakowa -

Zakres prac obejmuje:

- Ławy fundamentowe

- Ściany fundamentowe - lane lub pustak szalunkowy

- Ściany parteru i podasza - Thermopor 25

- Ściany działowe - Thermopor 12 i Thermopor 8

- Strop – teriva

- schody betonowe

- Dach-wieźba dachowa, dachówka cementowa, deskowanie, 2 okna dachowe +właz

- Komi scheidel

wyceny jakie dostalismy od 30 tys do 50 tys ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prośba o opinie dotyczące poniższej oferty cenowej (dużo/mało/w sam raz :) Domek szkieletowy (parter + poddasze) o powierzchni użytkowej 70m2, dach dwuspadowy prosty o powierzchni 120m2. Na przygotowanej płycie fundamentowej.

Oferta:

1. SSO (dach - deskowanie + gont z okuciami blacharskimi, podbitka, komin na gotowo,rynny wzdłużne) - bez schodów

2.Wykonanie ocieplenia styropianem 10mm z kołkowaniem i siatką na kleju (ok. 150m2)

cena robocizny - 30.000zł.

Edytowane przez Cisowianka
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam te wszystkie wpisy i już przestałam załamywać ręce. Niedawno dostałam kilka wycen mojego domku Hermes 2 G-2 i myślałam chociaż sama nie wiem co myślałam jedni krzyczeli 78 tyś netto SSO inni 58tyś ale jak się szuka to może się znajdzie i jak narazie dwie wyceny są całkiem całkiem przyzwoite 39 tyś lub 46 tyś. Dodam że będę się budować 50 km od Warszawy. Mam nadzieję że znajdę jeszcze taniej chociaż coraz mniej w to wierzę. Pozdrawiam wszystkich szukających bo kto szuka ten znajduje i nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
dostajemy faktury, firma zarejestrowana a wszyscy pracownicy zatrudnieni legalnie

może to zależy od części kraju. u nas ta nasza ekipa nie była najtańsza ale zależało nam na usłudze kompleksowej (czyli oni robią zakupy)

 

Jak możesz to podaj namiar na swoją ekipę na priv. Jestem z podlasia i mam zamiar zacząć na wiosnę. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie buduje dom Adela z pracowni archipelag http://www.archipelag.pl/projekty-domow/adela/. Ekipa zawołała ode mnie 70tys za SSO + dach (bez wolego oka). Ekipa sprawdzona, rzetelna a przede wszystkim nie odwalająca roboty byle jak. Myślicie, że ta cena jest ok czy za wysoka?

 

W roku 2010 mojej siostrze Adelę okolice Warszawy wybudowali SSO za 42 tys z dachem (dachówka ceramiczna) bez oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam te wszystkie wpisy i już przestałam załamywać ręce. Niedawno dostałam kilka wycen mojego domku Hermes 2 G-2 i myślałam chociaż sama nie wiem co myślałam jedni krzyczeli 78 tyś netto SSO inni 58tyś ale jak się szuka to może się znajdzie i jak narazie dwie wyceny są całkiem całkiem przyzwoite 39 tyś lub 46 tyś. Dodam że będę się budować 50 km od Warszawy. Mam nadzieję że znajdę jeszcze taniej chociaż coraz mniej w to wierzę. Pozdrawiam wszystkich szukających bo kto szuka ten znajduje i nie błądzi.

 

W którą stronę 50 km od Warszawy.

Mam ekipę z okolic Ostrołęki. Dom 200 m SSO bez dachówki budują mi za 29 tys zł. W druga stronę miałem ekipę z Kozienic (wycenili o 4 tys więcej)

Dom podobny do domu Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura potrzebna jest do uczciwości wobec Państwa (ale uczciwy ma być wykonawca - to on odprowadza podatek).

 

Od dochodu nic nie odliczysz, jeśli nie spiszesz umowy to będzie dokument że dany wykonawca u Ciebie pracował.

 

Pomyślałem, że faktura może też być potrzeba w przypadku gwarancji albo późniejszych ewentualnych roszczeń wobec wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Dobrego powiat miński. Ale czekam na jeszcze jeden kosztorys od murarzy i zobaczymy, która oferta jest lepsza. Poza tym szukam także murarzy co potem będą kładli tynki wewnętrzne to przynajmniej będą ściany proste. A mam pytanko: jak cenowo przedstawiają się tynki wewnętrzne.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...