Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
witajcie,ja buduję koło Bielska-Białej,u mnie fachowcy wzięli 40 tyś.za SSO(z dachem),dom ma 120 metrów pow.użytkowej,acha,nie wchodziły w to ścianki działowe,dom za SSZ(z oknami)wyniesie ok.150 tyś.A może ktoś się zna i mógłby mi doradzić,powiedzieć ile biorą za postawienie scianek działowych,nie mam pojęcia jak mam negocjować,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "swojej" ekipie płacę 37 tys. za SSO - w tym fundament, wylanie płyty, ściany zewn i ścianki działowe, strop, więźba, krycie dachu dachówką ceramiczną, schody wewn i zewn, taras i kominy. Ekipa bardzo sprawna, porządek na budowie, nie ma fuszerki ( chyba:))....Weszli 2 tygodnie temu i już jestem po zalaniu stropu a jutro zaczynają murować górę i robić więźbę.Mają własne sprzęty typu koparka i niezbędne narzędzia, sami załatwiają materiały po mojej akceptacji co do ceny, więc prace przebiegają płynnie i bezproblemowo.Pow. bud. 160 m2 Edytowane przez olaibartek
dodanie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj wszystkich. Z mężem planujemy na wiosnę 2012 r. rozpocząć budowę naszego domu projekt Kasjopea III 173 m2 w okolicach Warszawy.Znaleźliśmy 2 ekipy z okolic Ostrołęki jedna wyceniła dom na 38 tyś z dachem, a druga 28 tyś bez dachu, ale jeszcze szukamy. Najlepsza bybyła ekipa z polecenia, w związku z tym jeśli jest możliwość to podeślijcie namiary na swoje ekipy budowlane godne polecenia na adres: [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez ania:()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam. Mam projekt indywidualny pietrowego domu z plaskim dachem. Pow. zab. 150mkw a uzytkowej okolo 180mkw.

Dalem proejkt do wyceny ekipom i troche sszokowany jestem cenami wiec pytanie czy takie budynki to tylko w takich cenach i lepiej zebym pomyslal o dwuspadowym zanim nie zaczalem budowac czy jak to jest?:

 

Sama robocizna:

 

Fundamenty: 17tys.

Parter: 30tys

Pietro: 30tys

Stropodach: 15tys.

 

Musze sie liczyc z takimi cenami, az nie chce mi sie wierzyc.

Konstrukcyjnie budynek jest prostszy niz niejeden ze skosami wiec skad te ceny - za żelbety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za stan surowy bez dachu, fundament z izolacją, chudziak, ściany zewnętrzne i działowe, strop monolityczny i 2 kominy płacę 35 tys. brutto

W tym dodatkowo sam płaciłem za zdjęcie humusu, za koparkę pod wykopy, za zasypanie fundamentu i obsypanie fundamentu, za kanalizację, za belki i deski potrzebne do podtrzymania stropu. Cena bez tarasów.

Pow. użytkowa domu to 119,3 m² + garaż z pomieszczeniem gospodarczym 39,2 m², łącznie 158,5 m².

Pow. zabudowy domu to 194,5 m².

Pracownia Z500 projekt Z144

Prosiłbym o opinię czy przepłacam za robotę :/ ? Ekipa polecona wszystko jak od linijki ale obawiam się, że trochę za dużo za tą robociznę...

Budowa 20 km od Kielc

Edytowane przez pawko_
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałam na razie 3 wyceny od firm budowlanych (niestety żadna z nich nie była polecana na forum).

Dom o prostej budowie, piętrowy, niepodpiwniczony z dachem prostym, pow.całk. ok. 180m2.

Firma nr 1 pan AS - Wstępnie wycenia na 27000zł.

Firma nr 2 pan Biuro - Cena materiału i robocizny stanu surowy zamknięty to 200.000 (netto)

Jakoś sporo mi się wydaje...

Jak sądzicie, jaka cena jest najbliższa prawdziwej?

Ewentualnie proszę o polecenie jakiejś sprawdzonej ekipy z Wrocławia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...