Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój kosztorys domu w mirabelkach 2 plus podpiwniczenie pod połową domu:

1. Projekt gotowy + przeróbki, podpiwniczenie i adaptacja 5000zł

2. Wybudowanie z lanymi stropami tarasami schodami w środku i chudziak 31000zł

3. Materiał 62000zł - pustak suporex, bloczki, stal, więźba dachowa pokryta deskami i papą, beton, kominy z gotowych elementów.

4. Robocizna więźby 8000zł

5. Elektryka 15000zł robocizna z materiałem.

6. Tynki maszynowe 25000zł z materiałem

7. Hydraulika 33000zł z piecem + 7000zł za przydomową oczyszczalnię ścieków razem 40000zł

8. Okna z Krakowa 24000zł ( w tym 2000zł za 2szt drzwi metalowych do garażu i piwnicy)

9. Dachówka z rynnami oknami dachowymi i wyłazem 50000zł + robocizna 10000zł = 60000zł

 

Planowane drzwi wejściowe 6500zł i wylewki ??

 

To są ceny z 2011r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja "swojej" ekipie płacę 37 tys. za SSO - w tym fundament, wylanie płyty, ściany zewn i ścianki działowe, strop, więźba, krycie dachu dachówką ceramiczną, schody wewn i zewn, taras i kominy. Ekipa bardzo sprawna, porządek na budowie, nie ma fuszerki ( chyba:))....Weszli 2 tygodnie temu i już jestem po zalaniu stropu a jutro zaczynają murować górę i robić więźbę.Mają własne sprzęty typu koparka i niezbędne narzędzia, sami załatwiają materiały po mojej akceptacji co do ceny, więc prace przebiegają płynnie i bezproblemowo.Pow. bud. 160 m2

 

witam, możesz podać namiary na tą ekipę ? Ja zamierzam rozpocząć budowę domu na wiosnę 2012 . projekt m36 muratora w okolicy Łasku i na razie mam propozycje zdecydowanie droższe. To znaczy 37 tys bez dachu. pow użytkowa 126m plus25 garaż . bez poddasza użytkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, możesz podać namiary na tą ekipę ? Ja zamierzam rozpocząć budowę domu na wiosnę 2012 . projekt m36 muratora w okolicy Łasku i na razie mam propozycje zdecydowanie droższe. To znaczy 37 tys bez dachu. pow użytkowa 126m plus25 garaż . bez poddasza użytkowego.

 

wysłałam na priv :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w kwietniu zaczęliśmy budowę, a raczej ręczne kopanie przez 11 dni ( KOSZMAR !!!!!!!!! ) Ja, mąż i syn czyli we trójkę. 4 miesiące zajęło nam zrobienie od podstaw domku do przygotowania na wylanie nadproży. Razem koszt do tej pory, to 20 000 zł, oczywiście to materiał, bo praca własna. Jak zrobimy strop i ścianki szczytowe, to w życiu nie dojdziemy do 80 000. Chyba, że z dachem i oknami. Budujemy BŁAWATKA około 140 m2, bo powiększony.

 

KANGUR, 20 000 to bardzo dobra cena. Nam wołali 15 000 za same fundamenty, więc sami zrobiliśmy.

Edytowane przez monia i stasiu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem dom rok temu projekt Agata 121m2 plus garaż 32m2 budowa z ytonga ekipa budowała z własnym materialem od fundamentu pod dach,to koszt wyniósł mnie 189.670zł,ekipa załatwiała wszystko ja nie miałem czasu bo musiałem pracować.W kosztorysie przez biuro ,które projektowało projekt był koszt budowy stanu surowego otwartego 216.900 i z gazobetonu.Więc koszt mojego domu jest tańszy i z ytonga.Pozdrawiam zaczynających budowę.:D

Pod dach to znaczy z pokryciem dachu czy bez i jeśli z kryciem to blachodachówka czy dachówka? W jakim rejonie budowałeś?

Obecnie jestem na etapie szukania firmy do budowy domu i wyceny mam różne. Jaką orientacyjnie trzeba przyjąć cenę za m2 domu w stanie surowym z pokryciem dachu z materiałami wykonawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Projekt Maja Max L co prawda nie stan surowy ale:

cały dom wraz z ogrzewaniem kuchnią schodami drewnianymi

brakuje jeszcze:

tynków zewnetrznych,

podbitki , barierek na balkonach oraz płytek na schodach i na tarasie i balkonach

kotłownia i garaz wewnatrz stan surowy bez tynków jeszcze :)

 

tak jak wielu myslałem ze zrobie za 100tyś :-) oczywiscie jak zawsze trzeba dodac ale i tak mysle ze wyszło tanio jak na taki dom gdzie wszystkie sciany maja jakies zaokraglenia, jest 26 okien w domu i pokryty dachówką

 

i teraz to o co wszysko idzie kasa :

wydałem do tej pory 163tys zł czego kuchnia i schody kosztowały 25tys

 

w odniesieniu do kolezanki kopajacej fundamenty recznie, za fundamenty zapłaciłem 350zł (100zł/h) a były niezle pokrecone

najdrozsze wg mnie jest beton, kominy (2szt.), cegła, okna , i dach.

Robocizna nie jest taka droga jezeli poszukamy taniego fachowca, do tego czego nie umiemy sami

tym którzy chca zaoszczedzic mozna wziac murarza a samemu byc pomocnikiem, wode, prad i ogrzewanie mozna smiało robic samemu, regipsy tez mozna samemu iinne nie wymagajace wiekszej wprawy prace.

Majac aktualna wiedze na pewno mógłbym wybudowac jeszcze taniej ale cóż nie planuje wiecej hihi budowy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja pod Gdanskiem za prosty dom z poddaszem uzytkowym o pow. uzytkowej 120m2+ garaz z kotlownia 30m2 z dachem dwuspadowym pod pape z deskowaniem place 35tys netto projekt domu chaber z mtm styl i na prawde super ekipa

 

Sokseb, Czy mogłbyś podać namiary na ekipę. Ja za same fundamenty domu szkieletowego mam zaplacic 25 tys zł a meteriał to kolejne 40 tys zł. Załamały mnie te ceny i zaczynam rozważać płytę fundamentową, bo wychodzi podobnie. Chyba, że znajdę dobrego i niedrogiego wykonawcę. Proszę o kontakt jesli to możliwe. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nasz dom 130 m2, prosty + dwie lukarny, budujemy w woj. lubelskim - ekipa za sso nieprzykryty wyceniła na 30 tys., zaś ekipa od dachu 10 tys. Zastanawiam się, czy nie dałoby rady znaleźć jeszcze taniej przynajmniej do budowania ? Jeżeli ktoś ma sprawdzoną ekipe z woj. lubelskiego to proszę o kontakt :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

 

Dostałem ofertę na wykonanie prac oprócz dachu zgodnie z projektem

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=208

tj. wszystkie prace ziemne, murowanie ścian parter + poddasze, wszystkie ściany działowe, kominy, taras, strop, chudziak pod posadzkę.

 

Cena 26.000 zł robocizna, woj. lubuskie.

Czy oferta jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosadob, 26 tysięcy za Twój dom ponad 200 m pow.użytkowej to w porównaniu do mojej wyceny prawie za darmo ;)

 

Przeczytałam ten wątek i widzę, że nasi panowie budowlańcy chyba myślą, że trafili na jeleni :sick:

Budujemy dom o powierzchni użytkowej 163 m + garaż > http://www.z500.pl/projekt/z116,Wspolczesny-dom-z-poddaszem-wykuszem-lukarna-i-garazem-od-frontu.html

Na razie mamy zrobione fundmenty - koszt robocizny 10 000 zł

Wycena na pozostałą część domu (bez dachu!) - 40 000 zł

Razem daje to 50 000 zł bez dachu :mad:

Coś mi się wydaje, że się z tymi panami pożegnamy i będziemy szybko szukać innej ekipy.

Jeśli znacie jakąś sprawdzoną ekipę ze śląska (budujemy w Jaworznie) to bardzo proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość :)

Budujemy dom : http://www.z500.pl/projekt/z124,Kompaktowy-dom-z-garazem-i-wykuszem-ekonomiczny-w-budowie.html

Dach z blachodachówki, ocieplany styropianem. Interesuje mnie koszt stanu surowego otwartego razem z dachem i fundamentami. Mam ekipe za 52 tys. (Sobótka, dolnośląskie). Cena podobno do negocjacji. Czy to dużo, czy mało ? Może jakaś ekipa zechce zrobić to taniej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynam budowę domu 178 m2 parter+ poddasze, dach dwuspadowy całkiem prosty. Fundament zrobiłem sam a teraz szukam firmy do zrobienia murów i dachu. Pytałem o wycenę dwie firmy i wyskoczyli z kosztem 50 tyś za mury i dach, raczej nie zareflektujemy. Buduję na śląsku w okolicy Gliwic. Jakby ktoś miał dobrą i tanią ekipę to bardzo proszę o namiar.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...