Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale jakiej pomocy oczekujesz ? ;)

Jeżeli ekipa z polecenia i wiesz ze dobra a do tego możesz tyle zapłacić to buduj.

Czytając na temat kosztów widzisz ze cena jaka ci zaproponowali nie odbiega jakoś od tego ile płaca inni

Cieżko porównać dokładnie koszty rożnych domów.

a poza tym najważniejsze jest jak ekipa buduje a nie cena.

Jeżeli ceny materiałów nie masz zagwarantowanej i podali ci tylko szacunkowo, to lepiej sama poszukaj najlepszej ceny na materiały, wysyłając prośbę o oferty do pobliskich składów. To taka moja rada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witam,

 

Zwracam sie z prośbą do doświadczonych użytkowników.

W drugiej połowie roku chcemy zacząć budowę Michałka http://www.mgprojekt.com.pl/michalek . Ze zmian jakie dokonamy to: zwykłe okno zamiast wykuszu, zamiast lukarny i lukarny z "balkonem" okna połaciowe(po 1szt).

Jaki może/powinien być koszt robocizny od stanu zero po ułożenie dachówki (budowa w woj dolnośląskim, pow. Trzebnica)?

Kwota może być rozbita na stan zero + mury po dach i osobno dach z ułożeniem dachówki. Wstępne prognozy pomogą w podjęciu decyzji o kredycie. Tzn jego wielkości :):).

Za wczasu nie ma sensu sprawdzić rynek na szukajfachowca.pl, z tego co widzę mało kto poda konkretną cenę. Najczęściej: cena do negocjacji :).

Stąd moje zapytanie.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
My w tamtym roku za dom w rododendronach 6n za sso zapłaciliśmy wykonawcom 30 tys w tym zakup i logistyka materiałów leżała po naszej stronie. Ekipa po znajomości, lecz z 2 miesięcznym poślizgiem w wykonaniu zlecenia, ale myślę, że cena nam to w pełni zamortyzowała.

 

Apeluję o przeliczanie kosztów budowy na metr powierzchni użytkowej domu albo na metr dachu.

Licytowanie się cenami dla czytających jest bez sensu, bo przecież budujemy różne domy, mamy dachy o rożnym kształcie.

 

Moje (planowane) koszty to SSO około 240 - 250 zł / m2, choć oferty dochodzą do 320 zł/ m2 powierzchni użytkowej domu (z garażem).

W tym są kosztu dachu 75 zł /m2 , dach dwuspadowy, dwie lukarny, ale pełne deskowanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluję o przeliczanie kosztów budowy na metr powierzchni użytkowej domu albo na metr dachu.

Licytowanie się cenami dla czytających jest bez sensu, bo przecież budujemy różne domy, mamy dachy o rożnym kształcie.

 

Moje (planowane) koszty to SSO około 240 - 250 zł / m2, choć oferty dochodzą do 320 zł/ m2 powierzchni użytkowej domu (z garażem).

W tym są kosztu dachu 75 zł /m2 , dach dwuspadowy, dwie lukarny, ale pełne deskowanie !

 

Twój apel jest całkowicie absurdalny .Piszesz że: ,,Licytowanie się cenami dla czytających jest bez sensu, bo przecież budujemy różne domy, mamy dachy o rożnym kształcie". A uważasz, że podawanie ceny za m2 domu (który nawet nie wiadomo jaką ma bryłę) ma jakikolwiek sens. Najlepiej jest podać nazwę domu domu i cenę robocizny każdy w tedy może sobie porównać kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Zwracam sie z prośbą do doświadczonych użytkowników.

W tym roku mamy zamiar zacząć budowę domu lk896 http://www.lk-projekt.pl/lkand896-produkt-1595.html plus chcemy dobudowac garaz około 35m2.

Jaki może/powinien być koszt robocizny od stanu zero po więźbę dachowa i pokrycie papą? czy oferta 50 tys jest dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar budować na wiosne dom pracowni Archon http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-zefirantach-g2/m4c28a0d8bd2d7,2577

Dom konstrukcyjnie dosyć trudny-okna,strop dwupoziomowy oraz dach i jego wykonczenie. Jaki moze być orientacyjny koszt robocizny od stanu zero po wykonczenie dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Zwracam sie z prośbą do doświadczonych użytkowników.

W tym roku mamy zamiar zacząć budowę domu lk896 http://www.lk-projekt.pl/lkand896-produkt-1595.html plus chcemy dobudowac garaz około 35m2.

Jaki może/powinien być koszt robocizny od stanu zero po więźbę dachowa i pokrycie papą? czy oferta 50 tys jest dobra?

 

Za ten dom to dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otrzymałem różne wyceny domu http://www.mgprojekt.com.pl/michalek - SSO i SSZ .

Ze zmian w projekcie to: brak lukarn, w zamian okna dachowe. Nie będzie również wykusza. Wstawiamy zwykłe duże okno.

Poniżej wycena budowy na którą chyba się zdecydujemy. Chyba :).

 

1.Zebranie humusu 800zł.

2.Wykopanie ław fundamentowych 900zł.

3.Zbrojenie ław i zalanie 700zł.

4.Zerowanie z bloczka betonowego (taras i schody wejściowe) 3500zł.

5.Izolacja pionowa przeciw wilgociowa (malowanie) 400zł.

6.Ocieplenie ław styropianem i założenie foli kubełkowej 600zł.

7.Położenie kanalizacji i wprowadzenie przyłącza wodnego 400zł.

8.Zasypanie piachem i zagęszczenie 1400zł.

9.Położenie foli siatki i zalanie chudziaka 500zł.

10.Stawianie ścian nośnych i działowych 9200zł.

11.Stawianie komina z gotowego elementu i obłożenie klinkierem 1000zł.

12.Układanie stropu teriva szalowanie zbrojenie i zalanie 3200zł.

13.Szalowanie schodów zbrojenie i zalanie 1600zł.

14.Stawianie ścianki kolankowej szalowanie zbrojenie i zalanie 1300zł.

15.Stawianie szczytów 1400zł.

16.Stawianie ścianek działowych na poddaszu 1100zł

Razem 28 000 zł

 

Koparka i zagęszczarka po stronie wykonawcy

Wykonawca sprawdzony i z mej okolicy.

 

Dach na gotowo okoliczna (również sprawdzona) firma wycenia 55zł/m2 - dachówka ceramiczna zakładkowa.

 

Co myślicie o tych cenach?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam firma zaproponowała mi ze wybuduje mi dom bez dachu za 29 tys czy to dużo czy mało

 

 

 

a z dachem około 40 tys zastanawiam się czy to cena jest ok

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-aps-126-LUA1170?lustro=0

Edytowane przez bednarz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaki może/powinien być koszt robocizny od stanu zero po ułożenie dachówki SSO (budowa w woj świętokrzyskim powiat kielce ) domu http://projekty.muratordom.pl/projekt_lilie-i-piwonie-wariant-v,2369,0,0.htm?q=lilie&search=&t=1

 

n.

Edytowane przez ninorrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...