Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

hej, co sądzicie o ofercie 169 tys. za SSO z materiałem?

cena z fakturą, wszystko po stronie wykonawcy

 

pow. uzytkowa 125m2, z garazem 169m2

 

z niestandardowych elementów to płyta fundamentowa na styrodurze i wymianą gruntu 70cm

projekt w dzienniku, budowa w Trzebnicy

Edytowane przez skrabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Otrzymałem różne wyceny domu http://www.mgprojekt.com.pl/michalek - SSO i SSZ .

Ze zmian w projekcie to: brak lukarn, w zamian okna dachowe. Nie będzie również wykusza. Wstawiamy zwykłe duże okno.

Poniżej wycena budowy na którą chyba się zdecydujemy. Chyba :).

 

1.Zebranie humusu 800zł.

2.Wykopanie ław fundamentowych 900zł.

3.Zbrojenie ław i zalanie 700zł.

4.Zerowanie z bloczka betonowego (taras i schody wejściowe) 3500zł.

5.Izolacja pionowa przeciw wilgociowa (malowanie) 400zł.

6.Ocieplenie ław styropianem i założenie foli kubełkowej 600zł.

7.Położenie kanalizacji i wprowadzenie przyłącza wodnego 400zł.

8.Zasypanie piachem i zagęszczenie 1400zł.

9.Położenie foli siatki i zalanie chudziaka 500zł.

10.Stawianie ścian nośnych i działowych 9200zł.

11.Stawianie komina z gotowego elementu i obłożenie klinkierem 1000zł.

12.Układanie stropu teriva szalowanie zbrojenie i zalanie 3200zł.

13.Szalowanie schodów zbrojenie i zalanie 1600zł.

14.Stawianie ścianki kolankowej szalowanie zbrojenie i zalanie 1300zł.

15.Stawianie szczytów 1400zł.

16.Stawianie ścianek działowych na poddaszu 1100zł

Razem 28 000 zł

 

Koparka i zagęszczarka po stronie wykonawcy

Wykonawca sprawdzony i z mej okolicy.

 

Dach na gotowo okoliczna (również sprawdzona) firma wycenia 55zł/m2 - dachówka ceramiczna zakładkowa.

 

Co myślicie o tych cenach?

Pozdrawiam

Rafał

 

Ja mam jakieś 15% większy domek od twojego i:

- stan zero powiedzieli mi ok 4500zł

- reszta bez dachu ok 17000zł

- w sprawie dachu jeszcze nie rozmawiałem z wybraną ekipą ale ceny kształtują się w granicach 50zł/m2

 

Koparkoładowarka po mojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladam to forum czytam i nie moge sie polapac o co chodzi jeden pisze ze stan surowy domu to kwota 35 tys niektorzy pisza 80 i 100 tys i ok bo to w zaleznosci od metrazy ale za chwile kolega jakis napisal ze ma dzialke material i 200 tys gotowki i chce wybudowac prosty domek 140 m to go wysmiewacie zeby sprzedal wszystko i kupil sobie w bloku mieszkanie bo 200 tys to nawet na stan surowy nie wystarczy to jakies jaja czy co?te niby 35 tys czy 50 tys to sa kwoty samych robocizne?to zajebiscie sie budowlanka oplaca wybudowac pare scian w miesiac i lyknac 50 tys to zyc nie umierac tylko gdzie tu polskie realia zarobkowe sa w tym wszystkim?wnioski sa tylko takie ze tego forum nikt nie moderuje i co jeden to lepszy fachowiec ale od pisania glupot raczej bo prawdziwy fachowiec raczej nie siedzi na forum i nie przechwala sie jaki to on dobry i za jaka kwote potrafi cos zbudowac fachowcy sa na budowach a nie na forum tutaj to raczej sami partacze ktorych nikt nie chce wziac na budowe i szukaja naiwniaka zeby cos skubnac kasy za zerowe doswiadczenie Edytowane przez mateuszsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioski sa tylko takie ze tego forum nikt nie moderuje i co jeden to lepszy fachowiec ale od pisania glupot raczej bo prawdziwy fachowiec raczej nie siedzi na forum i nie przechwala sie jaki to on dobry i za jaka kwote potrafi cos zbudowac fachowcy sa na budowach a nie na forum tutaj to raczej sami partacze ktorych nikt nie chce wziac na budowe i szukaja naiwniaka zeby cos skubnac kasy za zerowe doswiadczenie

 

Nie wiem, czy zauważyłeś ale gro wypowiedzi to głos inwestorów (nie wykonawców), w których przedstawiają oferty jakie dostali od wykonawców (lub partaczów jak wolisz).

 

Twoje roztargnienie i lekkie zagubienie tłumaczy fakt, że jest to Twój pierwszy post na FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, co sądzicie o ofercie 169 tys. za SSO z materiałem?

cena z fakturą, wszystko po stronie wykonawcy

 

pow. uzytkowa 125m2, z garazem 169m2

 

z niestandardowych elementów to płyta fundamentowa na styrodurze i wymianą gruntu 70cm

projekt w dzienniku, budowa w Trzebnicy

Nie wiem czy to Ci cos da ale ja za swoj domek SSO dałem 110 tys.

2012-11-17 11.21.43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyłeś ale gro wypowiedzi to głos inwestorów (nie wykonawców), w których przedstawiają oferty jakie dostali od wykonawców (lub partaczów jak wolisz).

 

Twoje roztargnienie i lekkie zagubienie tłumaczy fakt, że jest to Twój pierwszy post na FM.[/QUO

 

to ze pierwszy moj post niczego nie tlumaczy to ze pierwszy moj post nie osnacza ze pierwszy raz jestem na tym forum czytam sporo ale w koncu czas bylo zabrac glos a ze wieszkosc tu inwestorow to niech i ci inwestorzy sie wypowiadaja na zadane pytania jesli znaja odpowiedz a nie ci pseudo fachowcy ktorzy twierdza ze za 200 tys gotowki plus wlasny material nie da sie wybudowac domu i to jeszcze w stanie surowym to kpina poco tacy sie wogole wypowiadaja dlatego twierdze ze koniecznie powinien tu byc jakis moderator ktory by cokolwiek kontrolowal idiotyczne posty cwaniactwa miejskiego ktorzy twierdza ze majster ze wsi nie potrafi tak dobrze wybudowac domu bo sie zaraz rozleci pierdzielenie jakis dziwnych teorii ze za dobrze wybudowany dom trzeba duzo zaplacic bo tani sie zaraz rozleci kipina jedna wielka kpina pseudofachowcow przypomne ze po wojnie nie bylo zadnych firm ktorymi sie zwiecie ludzie sami budowali domy i stoja do dzis bloki byly stawiane z zapraw w wiekszosci piasku bo cement byl wynoszony na lewo i co?stoja do dzis raptem teraz 21 wiek i pieprzenie ze jak tanio to zle gowno prawda nigdzie tak nie ma jak w polsce rodak rodaka tylko patrzy zeby okrasc oklamac patologia na kazdym kroku ,,dom o powierzchni uzytkowej 100 mkw da sie wybudowac za 10 tys z palcem w d...do tego wystarczy majster i pomocnik to zadna filozofia chodzi oczywiscie o robocizne co do dalszych kwot to do wyboru zalezy czym sie wykancza a wy budujcie dalej przez wykwalifikowane firmy ktore was ewidentnie okradaja wasza sprawa ze wierzycie w bajki typu drogo znaczy super dobrze

Edytowane przez mateuszsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Ci cos da ale ja za swoj domek SSO dałem 110 tys.

[ATTACH=CONFIG]175219[/ATTACH]

 

Porównujmy jabłka do jabłek i gruszki do gruszek. Jaki materiał, jaki metraż etc. licytowanie na ceny bez szczegółów nie ma sensu

 

to ze pierwszy moj post niczego nie tlumaczy to ze pierwszy moj post nie osnacza ze pierwszy raz jestem na tym forum czytam sporo ale w koncu czas bylo zabrac glos a ze wieszkosc tu inwestorow to niech i ci inwestorzy sie wypowiadaja na zadane pytania jesli znaja odpowiedz a nie ci pseudo fachowcy ktorzy twierdza ze za 200 tys gotowki plus wlasny material nie da sie wybudowac domu i to jeszcze w stanie surowym to kpina poco tacy sie wogole wypowiadaja dlatego twierdze ze koniecznie powinien tu byc jakis moderator ktory by cokolwiek kontrolowal idiotyczne posty cwaniactwa miejskiego ktorzy twierdza ze majster ze wsi nie potrafi tak dobrze wybudowac domu bo sie zaraz rozleci pierdzielenie jakis dziwnych teorii ze za dobrze wybudowany dom trzeba duzo zaplacic bo tani sie zaraz rozleci kipina jedna wielka kpina pseudofachowcow przypomne ze po wojnie nie bylo zadnych firm ktorymi sie zwiecie ludzie sami budowali domy i stoja do dzis bloki byly stawiane z zapraw w wiekszosci piasku bo cement byl wynoszony na lewo i co?stoja do dzis raptem teraz 21 wiek i pieprzenie ze jak tanio to zle gowno prawda nigdzie tak nie ma jak w polsce rodak rodaka tylko patrzy zeby okrasc oklamac patologia na kazdym kroku ,,dom o powierzchni uzytkowej 100 mkw da sie wybudowac za 10 tys z palcem w d...do tego wystarczy majster i pomocnik to zadna filozofia chodzi oczywiscie o robocizne co do dalszych kwot to do wyboru zalezy czym sie wykancza a wy budujcie dalej przez wykwalifikowane firmy ktore was ewidentnie okradaja wasza sprawa ze wierzycie w bajki typu drogo znaczy super dobrze

 

Pomyliłeś wątki:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212497-Czy-da-si%C4%99-zbudowa%C4%87-tanio-i-dobrze-Lista-oszcz%C4%99dno%C5%9Bci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z ENDO, nie chodzi o to żeby się licytować kto za mniej zbudował

 

jaki masz metraż?

jakie materiał?

czy sam kupowałeś materiały czy robiła to firma?

ile trwała budowa?

czy miałeś jednego wykonawcę czy wielu?

czy SSO obejmuje ścianki działowe czy nie?

czy podana przez ciebie cena jest z fakturą?

Edytowane przez skrabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Metraż domu to 134 powierzchni użytkowej, mury z betonu komórkowego, blacho dachówka plannja flex , okna połaciowe roto pełne deskowanie. Materiał kupowałem sam ceny po mocnych negocjacjach, budowa trwała 4 miesiące wykonywana przez dwóch wykonawców jeden od murów drugi od dachu. Cena obejmuje ścianki działowe. Z oczywistych względów nie posiadam faktury na wykonaną pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a ja tak dla odmiany mam:

- umowa z fakturą

- materiały kupuje dostawca

- dach kryty karpiówką ceramiczną

- fundament w formie płyty na styrodurze z wymianą gruntu

 

tak więc, nie można chyba tych cen porównać tak wprost, oczywiście wiem, że mógłbym ten sam dom postawić taniej, ale po prostu nie mam na to czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem w trakcie wycen projektu. Dom stodoła, 230 m2 użytkowej, bez lukarn i wykuszy. Projekt indywidualny, więc nie mogę załączyć linku. Mam na razie dwie wyceny:

 

A) 27 za SSO bez dachu za samą robociznę

 

B) 170 za SSO z deskowaniem i papą - z materiałami.

 

 

Buduję z betonu komórkowego, ścianki wewnętrzne z silki, strop i schody lane.

 

Czy decydując się na pierwszą ekipę jestem w stanie wydać mniej?

 

 

Może ktoś będzie szukał podobnych informacji, więc odpowiem po czasie. Wybraliśmy opcję 27tys. za robociznę bez dachu (murarze nie brali się za ciesielkę i deskowanie). Łącznie za robociznę i materiały do wybudowania SSO, koparkowego, materiały i robociznę za więźbę i deskowanie (papa, łaty, kontrłaty) zapłaciliśmy około 110tys. W ten cenie są również materiały niezbędne do wykonania drenu wokół domy, który robiliśmy własnymi siłami - czyli 2 studnie, rury, tłuczeń i pospółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może ktoś będzie szukał podobnych informacji, więc odpowiem po czasie. Wybraliśmy opcję 27tys. za robociznę bez dachu (murarze nie brali się za ciesielkę i deskowanie). Łącznie za robociznę i materiały do wybudowania SSO, koparkowego, materiały i robociznę za więźbę i deskowanie (papa, łaty, kontrłaty) zapłaciliśmy około 110tys. W ten cenie są również materiały niezbędne do wykonania drenu wokół domy, który robiliśmy własnymi siłami - czyli 2 studnie, rury, tłuczeń i pospółka.

 

 

 

 

 

Witam

czy moglabym wiedziec jaka firma wam buduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Po budowie i tak mam zamiar podsumować pracę wszystkich fachowców, więc jako pierwszy podam namiar na Pana Edmunda 600-134-784.

Pana znaleźliśmy sami z tablicy informacyjnej budowy, koło której przejeżdżaliśmy, potem Pana Edmunda w taki sami sposób od nas wzięli kolejni klienci - podglądając postępy u nas.

Złego słowa nie powiem, Pan specyficzny - małomówny, ale pięknie i równo muruje, a to najważniejsze. Ekipa nie pije, nie pali, zachowuje wokół siebie porządek. Możesz powiedzieć, że poleciła ich właścicielka budowy na Wiczlinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Okolice Wrocławia - 50 tyś netto robocizna do SSO. Ja na budowie jestem z kierownikiem tylko po to żeby sprawdzić czy prace zostały wykonane należycie. Wszystko na fakturę - ekipa jest firmą. Pomagają z doborem materiałów i jak nie mam czasu szukać sami kupują.

 

 

A jesteś byłeś zadowolony z tej ekipy? Możesz podać jakieś namiary? Też planuję budowę we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...