Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witaj,

jak napisałam _Beti_ temat uwazam za zamknięty. Czytając wiadomości zauwazyłam, że często udzielasz rad innym, chętnie przyjmę takowe, gdy będę miała z czymś problem i mimo pierwszej wymiany wiadomości może troche niefortunnych, mam nadzieję, że następne będą bardziej konstruktywne.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry!

Ja tez sie pochwalę :p

 

Jestem właśnie po wyborze murarza.

Człowiek sprawdzony, pewny. widzielismy kilka zbudowanych przez niego domów (jeden znamy dość dobrze :D )

Ludzi dobiera sobie w zależności do etapu prac - nie wpływa to oczywiście na cenę.

 

Za stan surowy (precyzuję: fundamenty ręcznie kopane, ściany, dach z przykryciem włącznie, kominy....i nie pamiętam co jeszcze. Generalnie, - jak sie pan wyraził: "Wszelkie prace murarskie") policzył sobie 14 000

Dom o powierzchni uzytkowej ponad 170m2 + podójny garaż, dach dwuspadowy, 2 jaskółki - powierzchnia dachu 310 m2.

 

Nie pytam, czy to dobra cena...wiem że tak :D

Mam nadzieję, że prace będa szły bezproblemowo i po wykonaniu będe tak samo zadowolona jak w tej chwili.

 

Tego sobie i wszytskim forumowiczom zyczę :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc nie umiem grać zdjęcia w swój profil?? jak to się robi

pozdrawiam

W pierwszej kolejności musisz zrobić obrazek 80x80 pikseli i rozmiarze 6kB. Staraj się nie przekraczać rozmiarów bo wtedy wysypują się formaty postów. Umieścić go na jakimś ogólno dostępnym serwerze. Na stronie głównej Forum po lewej stronie u góry na belce klikasz na profil. Na dole masz „Odnośnik do zewnętrznego Emblematu :” i wpisujesz adres dostępu do obrazka. Czekam na fajny emblemacik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wypowiedzi mam mieszane uczucia. Ruszam z budową od marca 2006 oferty na stan surowy otwarty mam od 32 do 45 tyśięcy. Domek 180 m kw w tym garaż dwustanowiskowy. Cały dom w systemie POROTHERM - jednowarstwówka 44 cm. Oczywiście budowa w oparciu o podpisaną umowę i podatki. W życiu nie ryzykowałabym budowy "bez papierku".

LUDZIE JAKIM CUDEM BUDUJECIE ZA 15-20 tyś???!!! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz szukać nie wśród firm budowlanych z szefem, co rozdziela pracę z mercedesa, tylko wśród majstrów, którzy dobierają sobie pomocników i robią sami. Przecież z Twoich regionów przyjeżdżają ekipy do centrum i to oni zbijają ceny. :) Szukaj jeszcze masz czas. Ja mam podobny co do wielkości dom, a o cenie już pisałem. Ale miałem również propozycje za 45kPLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jak czytam te wasze posty, to wydaje mi sie że tu w Poznaniu zyjemy w innej rzeczywistosci.

 

W odrebnym wątku wrzucilam moja wycene, ale nikt nie odpowiedzial.

Za prosty domek C110 Muratora 138 p.u., po podlodze 156 m2. dach dwuspadowy

pierwszy wykonawca chce 31.300 brutto plus dach ok 10.000 tys. razem 41.300 w cenie jest wszystko do stanu surowego otwartego oprocz ocieplenia, tj scianki dzialowe, orynnowanie, montaz okien połaciowych itp ale sama zalatwiam materialy

 

Drugi za ten sam zestaw chce 37.000 plus 7 % VAT.materialy zalatwia firma, jesli ja chcę.

 

O 3 wykonawcy nawet nie warto mowic...

 

Moze ktos z okolic Poznania doradzi kogos tańszego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy szukacie? Mam dużą rodzinę w Poznaniu i okolicach. Wszyscy się pobudowali i jak szukałem ekipy do murów to mocno się zastanawiałem czy nie ściągnąć ekipy z poznańskiego, bo tam dużo taniej niż u mnie. Oczywiście jak dla kogoś budowanie polega na wyjęciu pieniędzy i zapłaceniu firmie to niestety tyle to kosztuje. Przy takim inwestowaniu to te wyceny są prawidłowe. Ja zapłaciłem połowę tego, co Tobie proponowali, ale codziennie byłem na budowie, organizowałem wszystko jak najlepsze ale i najtańsze, czasami brałem sam udział w procesie "tworzenia". I to jest ten zarobek, który Ty chcesz oddać firmie budowlanej. Wszystko jest kwestią kalkulacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - to są oferty od majstrów. Merole przerobiłam w zeszłym roku. W BB wszyscy się budują i może podaż nie nadĄŻA ZA POPYTEM. Sama już nie wiem. Rozmawiałam chyba już z 10 firmami... Może ktoś zna dobrą firmę z okolic BB? Taką co buduje w oparciu o umowę i daje gwarancję. Z góry dzięki. PZDR

 

 

quote="ppp.j"]Bo musisz szukać nie wśród firm budowlanych z szefem, co rozdziela pracę z mercedesa, tylko wśród majstrów, którzy dobierają sobie pomocników i robią sami. Przecież z Twoich regionów przyjeżdżają ekipy do centrum i to oni zbijają ceny. :) Szukaj jeszcze masz czas. Ja mam podobny co do wielkości dom, a o cenie już pisałem. Ale miałem również propozycje za 45kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może to ja mam pecha i nie mam szczescia do tak tanich wykonawcow o kotrych pisal ppp.j. Co bardziej wykonawca nr 1 o ktorym pisalam nie mial wcale ochoty zalatwiac zadnych materialalow a i tak zaspiewal cene porażającą. Dalam teraz kolejnym dwóm domek do wyceny.

 

A ja nie mam chyba czasu biegac za kazdą cegla itp, bo zamiast biegac wole chyba w tym czasie zarabiac pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...