Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Po wizycie u architekta i wstepnej wycenie mamy jakiś pogląd. Zaproponowana cena to 190 tys brutto za SSO. Za ta cene nic nas nie interesuje, teren budow jest ogrodzony, kierownik budowy, geodeta, koparki, materiał, Toi Toi, zaplecze itp). Dom parterowy niepodpiwniczony z prostym kopertowym dachem 153m.kw + garaz 33m.kw. Budowany z Porothermu 30cm, fundamenty ocieplane , strop lany, dachówka ceramiczna, orynnowanie pcv itp. Czy cena jest w porzadku czy za malo szczegolow podalem zeby to ocenic?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Proszę o opinie ile może kosztować SSO z więźbą dachową lub SSZ dla projektu jak niżej

poddasze.jpgparter.jpgpietro.jpgW sumie ok 300m2 po podłodze z czego ok 50m2 to garaż, Strop wylewany. Założenie jest takie że po mojej stronie są materiały budowlane, prąd, woda, ToiToi ewentualnie kontener mieszkalny. Wykonawca daje robociznę. Dach jest kopertowy bez udziwnień. Budowa na Mazowszu.

Edytowane przez zbigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dom "z widokiem" pracowni Domy z wizja. SSO za 38000 (netto). W tym prace ziemne i kierownik budowy. Fundamenty z bloczków betonowych. Wykonany drenaż. Ściany z thermoporu Leier'a. Strop i schody wylewane. Brak podpiwniczenia. Dach deskowany.

 

A wygląda to tak jak w tym poście:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?143575-projekt-DOM-Z-WIDOKIEM-2-pracownia-DOMY-Z-WIZJĄ&p=6081937&viewfull=1#post6081937

Edytowane przez genezyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam pytanie - bo czuję że ktoś chce mnie skroić - dom parterowy, ilość ław jakieś 120 metrów, strop lany, silikat, dach z gontu bitumicznego, powierzchnia użytkowa 270 metrów plus domek gospodarczy ok 25 metrów kw - dostałem cenę robocizny 130 tysięcy netto (świętokrzyskie)

Wydaje mi się że za dużo, jaka jest realna cena za taką inwestycję - ale porządnej firmy, wszystko po stronie firmy, mnie nic nie obchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ok 300 metrów liczone po podłodze - partrer, piętro i poddasze użytkowe wszędzie z lanym stropem mam ofertę za robocizną na 90 tyś brutto i to w Warszawie gdzie jest najdrożej. Firma sprawdzona kilkanaście lat na rynku. Ław jest do wylania jakieś 90-95mb. Fundament z bloczka. Mur z porothermu. Pare budów widziałem jak robił, na jednej nawet bywałem i robota solidnie zrobiona. Wykonawca ma swoją przyczepę do spania, daje rusztowanie, swój sprzet do kopania ław, wyrównania , obsypywania, zageszczania, itp. Stawia też zwięźbę w tej cenie i deskuje. Słowem od wejścia na budowę do postawienia więźby po mojej stronie jest dostrawa mediów, materiałów , kierbud, geodeta i kibelek. Ale szukam jeszcze innych ofert do porównań. U Ciebie jest w cenie dach na gotowo a u mnie nie ma. Za to u mnie są różne podciągi i schody przez 2 kondygnacje, dlatego cena 140 tyś brutto czyli 50 tyś wiecej niż u mnie wydaje sie dość wysoka. Oczywiście mam na myśli SSO czyli bez tynków i ociepleń. Edytowane przez zbigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Mam pytanie - bo czuję że ktoś chce mnie skroić - dom parterowy, ilość ław jakieś 120 metrów, strop lany, silikat, dach z gontu bitumicznego, powierzchnia użytkowa 270 metrów plus domek gospodarczy ok 25 metrów kw - dostałem cenę robocizny 130 tysięcy netto (świętokrzyskie)

Wydaje mi się że za dużo, jaka jest realna cena za taką inwestycję - ale porządnej firmy, wszystko po stronie firmy, mnie nic nie obchodzi

 

Cenę takiego domu możesz za darmo obliczyć na kalkulatorze kosztów budowy - link http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/

Dla Świętokrzyskiego możesz użyć w przypadku robocizny niskiego lub średniego przedziału cenowego. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ciężko jest mi w zasadzie napisać ;) Niemniej na pewno o wiele mniej niż samo wykończenie , które jest dopiero dużym kosztem.

Tak czy inaczej nie żałuję zadnej wydanej złotówki ponieważ dom wygląda bajecznie, jest świetnie wykończony według najnowszych technologii. Jest to głownie zasługa firmy budowlanej, z której usług z męzem skorzystaliśmy ( warszawska firma budowlana COMEHOME, tutaj kontakt dla zainteresowanych: 600 973 350 - można zadzwonić i dopytać się o koszty ponieważ to ustala się indywidualnie). Może nie są najtańsi w okolicy niemniej ma się pewność,ze wszystko zostanie wykonane na tip top i z wysoką jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 months później...
My za stan surowy zamknięty zapłaciliśmy 240 tysięcy. Dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym, dach dwuspadowy (dachówka Braas Tegalit) rynny kryte - projekt indywidualny. Powierzchnia 225 m2, pow.użytkowa 180 m2. W tej kwocie jest wliczony koszt projektu (prawie 8 000 zł) i koszt przyłączy, koszt przyznania pozwolenia na budowę i koszty geodezyjne (w sumie 30 000 zł) Edytowane przez sitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy przy wycenie firmy murarskiej. Dom 120 m2 (dach dwuspadowy)+ 35m2 garaż (nad garażem dach płaski) ściany suporex. Poniżej konkretna wycena jednej z firm. Wierzcie mi że konsultowałem to z kilkoma "fachowcami", jeden mówi że cena okey, drugi że nie mam chyba co z pieniędzmi robić. Trzeci mówi: "ja bym to wymurował za połowę ale ino nie mom czasu". Będę wdzięczny za konkretną pomoc.

 

Fundamenty pod ściany 24cm – 3650,00

Zero 5 warstw około 1150szt x 35 zł sztuka = 4025zł

Ocieplenie zera styropianem około 50m2 x 30 zł = 1500zł

Pomalowanie zera czarnidłem wewnątrz = 700zł

Zaszalowanie, zazbrojenie i zalanie rdzeni w zerze = 500zł

Zasypanie zera?

Rozłożenie kanalizy w zerze?

Zalanie pierwszej posadzki gotowym betonem = 1200 zł

ŁĄCZNIE : 11575 zł

 

Parter

Ściany 24 cm = 10tys

Ściany 12cm = 2660zł

Komin do stropu 1szt = 1300zł

Słupy żelbetonowe 11szt + 200zł = 2200zł

ŁĄCZNIE: 16420zł

 

Zaszalowanie, zazbrojenie i zalanie podciągów

Ułożenie,zaszalowanie i zazbrojenie stropu

Zalanie gotowym betonem

ŁĄCZNIE: 9800 zł

 

Poddasze

Ściany 24cm = 3450zł

Wieniec = 2750zł

Komin do klinkierowania 1 szt = 1500zł

Komin z klinkierem 1 szt = 1000zł

ŁĄCZNIE:8400 zł

 

C A Ł O Ś Ć = 46 195 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycena jak wycena... ani przesadnie droga ani przesadnie tania ;)

temu fachoffcowi co chce budować za połowę tej ceny życzę powodzenia i wielu sukcesów zawodowych w dalszej karierze...

 

Nie napisałem że jest to wycena bez materiałów i że buduje parterówke. P.s. Sam nie wiem co robić, firma jest konkretna, budowała domy moich kolegów z pracy, wszyscy chwalą, gość od dachów też chwalił że zrobili wszystko tak jak powinno być ale jeden z kolegów wziął sąsiada-murarza i dom 100m2 piętrówkę do szczytów zamknął w kwocie 50 tys wraz z materiałami...fakt że dużo sam z rodziną robili na budowie no i koniec końców murarz krzywe ściany mu porobił ale czy to ma aż takie znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...