Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z Ksieżyca to mało powiedziane...

No chyba że firma zapewnia też logistykę, zamówienia , kierbuda, ... ,wystawia fakturę Vat i na czas budowy wysyła inwestorów na Hawaje.

A na poważenie.

W Warszawie za mniejsze pieniądze miałem świetną ekipę do postawienia 300m2.

Byli na tyle dobrzy, że z tylko mojego polecenia budują już trzeci dom a inwestorzy pieją z zachwytu i nie nadążają z zaopatrzeniem. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Dom w lukrecji 2 - usunięte oba balkony, ale dodana wiata pod jeden samochód i podniesiony o jeden pustak - w sumie 120m2 - Bielsko

Za stan surowy otwarty z dachem 37000 - z tym że budowlańcy doliczyli z 3000 za dojazdy, bo maja do mnie 50km - sprawdzona solidna ekipa

 

Witam,

Jestem z Bielska chciałabym namiary na tych fachowców.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w lukrecji 2 - usunięte oba balkony, ale dodana wiata pod jeden samochód i podniesiony o jeden pustak - w sumie 120m2 - Bielsko

Za stan surowy otwarty z dachem 37000 - z tym że budowlańcy doliczyli z 3000 za dojazdy, bo maja do mnie 50km - sprawdzona solidna ekipa

 

Witam,

Jestem z Bielska chciałabym namiary na tych fachowców.

Z góry dziękuję

 

Namiar na ekipę z Ukrainy również.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
Witam czy jest ktoś na forum, kto mógłby polecić dobrą i tanią ekipę do budowy domu SSO z garażem o powierzchni zabudowy 128,3 m2 w Radomiu.

 

Dostałem numer od kolegi któremu budowali i jest zadowolony. Ekipa z Radomia, dzwoniłem i już nie mają terminów na 2017, ale jak ci się nie spieszy to numer mogę ci podać i umówić z kolegą to sobie zerkniesz na budowę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kwota 72 tysiące za robocizne SSO, w tym płyta fundamentowa, murowanie z porothermu, strop teriva, krycie dachu blacha na pełnym doskowaniu. Dom to prosta bryła (stodoła), bez balkonów i tarasów.

 

Dom 155 m. powierzchni użytkowej (łącznie z użytkowym poddaszem) + garaż wolnostojacy 45 m kryty tak samo jak dom (na ławach zamiast płyty).

 

Co myślicie o tej ofercie? Okolice Krakowa.

Edytowane przez szymek008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, co sądzicie o tym...

 

Dom 150 m2 użytkowe prosta bryła tzw kostka i dostawiony do niego garaż 2 stanowiskowy ok.36 m2, fundamenty tradycyjne, 2 stropy monolityczne, nad garażem bez stopu.

 

Ekipa od fundamentu po krycie wiezby, po mojej stronie deski na szalunek stemple i załatwienie prądu,wody, koparka.

 

40 tys. za SSO bez faktury - byłem na jednej z ich budów wydaje się że jest ok pod kątem roboty i sam właściciel polecał bo ta ekipa weszła za inna któr mu fundamenty spartoliła, dodam że miejsce budowy ok. Płocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra cena tym bardziej że masz stropy monolityczne.

 

No niby dobra ale okazuje się że dostaje kolejną wycenę i facet 45 tys chce ma szalunki, koparkę w cenie + faktura.

 

Więc pierwsza oferta nie robi się już tak atrakcyjna biorąc pod uwagę że i tak od siebie będę musiał rzucić kasę na koparkę 1000 -1500 zł, deski szalunkowe od 4-5 m3 czyli 2000-2500 zł + dokupić stemple.... i różnica 3500 4500 tys nam się niweluje.

 

No mam zagwozdzkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.

Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.

Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.

Wiem coś o tym z autopsji...

btw

Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.:)

Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.

A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp

Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.

Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.

Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.

Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.

Wiem coś o tym z autopsji...

btw

Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.:)

Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.

A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp

Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.

Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.

 

No tak oczywiście biorę pod uwagę jakość robót, jednego widziałem (tego pierwszego) nie widzę większych uchybień i jeden inwestor poleca. Drugiego muszę sprawdzić.

 

Co do desek szalunkowych , tak chciałem zrobic jak kolega żeby deskować a nagle ten pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą, i nie wiem czy to prawda czy po prostu nie będą szanować materiału ?

 

Z drugiej strony jak mi to powiedział to zacząłem się zastanawiać czy nie zrezygnować z deskowania i papy tylko dać membrane i blachę na to - zważywszy że będę miał 2 strop to raczej hałasu od deszczu mieć nie powinienem w sypialni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą,
Albo dxxa budowlaniec albo po prostu nie chce mu sie desek obijać z betonu. U mnie jakoś sie dało i wykonawca SSO który robił też więźbę nie miał żadnych oporów a nawet pochwalił taką oszczędność.

Co do deszczu to masz rację , nie słychać . Słychać za to jak blacha tłucze o łaty przy porywistym wietrze.

Ja nie robiłem pełnego deskowania z uwagi na hałas tylko na trwałość i stabilność konstrukcji dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ekipy poszalaly z cenami ale cóż roboty jest dużo więc ceny podnoszą bo i tak jest klient.

Ja za 107 m2 użytkowego choć po zmianie z porothermu 30 na silikat po podłogach będę miał 140 m2 i umówiłem się z ekipą na 32,5 tyś po mojej stronie koparka, instalacja wod-kan, izolacja pionowa(samo malowanie ) oraz zachowywanie fundamentów.Resztę robi ekipa a mają co robić bo fundamenty lane, 2 stropy lane, schody lane oraz płyta balkonowa.

W zeszłym roku miałem oferty po 26-28 tyś a teraz 2 oferty miałem po 41-42 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wiecie ile mogłaby kosztować robocizna domku projektu "Galia BSE1077" https://www.extradom.pl/projekt-domu-galia-BSE1077 w mieście Rzeszów. Chodzi mi o pracę zaczynając od kopania fundamentów po SSZ.

Dom parterowy, niepodpiwniczony około 80 m2 z garażem w bryle.

Polecacie wziąć ekipe tylko do samej pracy czy aby także z ich strony był materiał.. a jesli tak to jaka cena wtedy byłaby adekwatna do tego domu, robocizna i materiał do SSZ

Ma ktoś namiary na jakieś ekipy dobre i niedrogie ?

Edytowane przez Paciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...