Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałem wycene i chciałbym zasięgnąć opinii czy to czasem nie przesada -bo sam juz nie wiem co myśleć.

A wiec dom parterowy 172m2 pow całkowitej dach wielospadowy - koperta z wypuszczonym garazem w przód o powierzchni 294m2

Robocizna:

stan zero - ławy,bloczki, izolacje,zasyp,kanalizacja.hudziak - 19tyś

parter - izolacje, sciany zew, sciany wew, wieńce, komin,- 21tyś

Dach ze stropem - rozłożenie belek stropowych, konstrukcja dachu, deskowanie, papowanie, położenie dachówki ceramicznej, obróbki blacharskie, montaż rynien - 26 tyś

 

Firma odpowiada za całościowe załatwienie materiału i sprzetów potrzebnych do budowy.

Technologia wykonania - dryfix25 - strop drewniany, deskowanie, dachówka ceramiczna creaton - całość około 150tyś (materiał + robocizna) - bez drewna na więźbę.

 

Czy cena jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pytam poważnie. Woj śląskie. Firma bardzo polecana - wybudowała pare domów wśród znajomych. Czysto terminowo i bardzo profesjonalnie.

 

Jak na warunki warszawskie to cena bardzo przyzwoita. Jeżli rzeczywiście pracują czysto terminowo i bardzo profesjonalnie to działaj szybko bo może dla Ciebie zabraknąć terminów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no właśnie jak na warszawskie...

 

Zauważ że często cena przekłada się na jakość prac. Ja mając renomowaną ekipę za taką kasę jak Ty brałbym ją od razu. Niestety warszawskie warunki na to nie pozwalają i musiałem zapłacić sporo wiecej i jeszcze długo poczekać.

Uwierz mi że jeśli cena nie jest wygórowana w stosunku do innych ofert które dostałeś, to warto dopłacić te kilka -kilkanaście tyś za spokój i pewność, że ściany będą proste, dom wybudowany zgodnie ze sztuką i oddany w terminie a majstry nocą nie wywiozą tony cementu za który zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

no to ja też się dołączę, budowa w okolicach Gdyni,

dom z poddaszem użytkowym pow. użytk. 185,67 (w tym 2 garaże i kotłownia)

pow. zabudowy 140,70 m2

pow. całkowita 240 m2

Ławy wylewane

Ściany fund. murowane plus ocieplnie z styr. EPS 100, zatarte klejem, na to Izohan WL

Sciany parteru i poddasza z Ytonga, sciany wewn. działowe i nośne z Silki

Strop monolityczny

Więźba,na to membrana,(szczelina), nastepnie deskowanie plus papa

Chudziak parter

 

W załączeniu rzuty i elewacja front.

 

Po mojej stronie koparka, geodeta, kier-bud,szalunki.

 

Wycena poleconej ekipy 42 000 zł-w rozbiciu na poszczególne etapy 5500 zł - ławy, ściany fund. - 6000 zł, parter-12 000, poddasze - 12000, dach - 6500 zł

Oczywiście w tej cenie kominy, schody wylewane.

 

Jak uważacie?

 

z góry dzieki

 

pozdrawiam

M.

rzut parter.jpg

rzut pietro.jpg

Elew. przód.jpg

Edytowane przez sailor_ro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To jakieś kuriozum dachowe robisz ?!

I to jeszcze za 6000 złotych magicy jacyś."

 

A czemu kuriozum? Po pierwsze, będzie pewność szczelności, koszty żadne, bo raptem koszt membrany i parę złotych więcej wezmą fachowcy.

Natomiast, tu na forum czytałem,ze nie należy natryskiwać piany na deskowanie, więc na forum zalecano od dołu pobicie jakiejś "szmaty" czyt,

membrany.Po co więc mam to robić od dołu, jak mogę po kolei, czyli na krokwie wrzucić membranę, nabić jakieś deski na krokwie, żeby zrobić

dystans nad membraną i następnie deskowanie plus papa.

No i jeszcze jak wiadomo, deski sie gdzieś rozeschną, papniak wyskoczy, zawsze coś moze podciekać, a tutaj mamy podwójne zabezpieczenie.

A co do ceny chcąc 30 zł z metra, konstrukcja, deski,papa plus 5 zł za moje "kuriozum", czyli 35 zł x 180m2= ca. 6300 zł

 

Rozumiem, więc, że cena za całość dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A co do ceny chcąc 30 zł z metra, konstrukcja, deski,papa plus 5 zł za moje "kuriozum", czyli 35 zł x 180m2= ca. 6300 zł"

 

Jak wyżej, 6300 to: więźba,membrana, deskowanie, papa-tak więc to jest koszt postawienia więźby, deskowania i wstepnego pokrycia.

 

Pokrycie dachu ostateczne, to kolejny etap, ale wykonywany już przez ekipę dekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Dostałem właśnie wycene projektu.https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-tamaryszkach-4-g2n-m521c51e67670e

1 Stan zerowy 33100zl

2 Ściany parteru 23000zl

3 Strop nad Parterem 31800zl

4 Ściany poddasza 25000zl

5 Dach 54000zl

Mury z pustaka czerwonego dach blachodachówka. Firma polecana bardzo dobra. Wszystko załatwia sama cały materiał.Cena bez faktury. Pytanie do Was czy to jest dużo?? Jestem z Podkarpacia okolice Rzeszowa

Edytowane przez dario123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Kochani Forumowicze- dopiero rozpoczynam przygodę w tej bajce jaką jest budowa domu. Ponieważ jestem skazana na sama siebie w tej materii ( jestem młoda matka totalnie nie znającą się na budownictwie ) bardzo Was proszę o pomoc... Jestem na etapie zatwierdzenia projektu od architekta, w tym roku muszę chociażby wylać fundamenty- kto może polecić ekipę budowlna ... Okolice Warszawy dokładnie Piaseczno - mogą być ekipy z Polski :yes:.. potrzebuje kogoś solidnego ale nie najdroższego (tu akurat jestem bardzo czujna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...