Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

popieram wypowiedź SyMa (Sylwia Marek ??), proszę o wyrozumiałość dla nowych "budowniczych" my też poszukujemy informacji ile możemy zapłacić za stan surowy naszego małego domku 75 m2 p.u., budowa 30 km od Poznania. Projekt "Kamyczek" IGN.

 

pozdrawiamy wszystkich

wyrozumiałych

i nie tylko

 

Iz+Wo

 

Prosze o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu o pow. 170 m (parter 120, poddasze 50 m) + garaż 30 m i pom. gosp. ok. 8 m - po podłodze około 260 m

Dach 270 m z wieloma skosami.

Dom wg projektu AkacjaII B (z modyfikacjami)

(http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=11&a=3&sid=5).

 

Jakich kosztów mogę się spodziewać (materiały i robocizna)

Witaj SyMa. Pod Twoim nick'iem po lewej stronie jest taka wspaniała sentencja zastosuj się do niej a potem zerknij na forum. :wink: Nawet na tej samej stronie jest kilka wypowiedzi na temat o który pytasz. Między innymi i ja się tam wyspowiadałem a parametry mam podobne do Twoich.

 

Witaj, masz rację, sentencja jest bardzo dobra, dla kogoś kto dopiero zaczyna poruszać się po forum. Wczorajszy dzień spędziłam na czytaniu wszystkiego co się dało na temat kosztu stanu surowego otwartego, i powiem Ci mam mętlik w głowie, stąd moja prośba.

No cóż, jeżeli masz zamiar odpowiadać w ten sposób, tym którzy zaczynają, lepiej nie pisz. Szkoda Twojego czasu i ich radości, że znalazł się ktoś kto odpowie na ich pytania, których na początku jest mnóstwo. Nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e_kran

I to doświadczenie nauczyło mnie, że cudów nie ma. Nikt dobrze nie zbuduje takiego domu jak nasz za taką małą kasę! Często piszecie tutaj: ja za wybudowanie domu takiego i takiego zapłaciłem tyle i tyle. Na to ktoś odpowiada: to ale przepłaciłeś! Ja za taki sam metraż zapłaciłem 7 koła mniej! - No właśnie, tylko ciekawe jak ten dom jest zbudowany!Ludzie! Cudów naprawdę nie ma! Liczy się nie tylko cena, ale też jakość!

Po to budujemy nowe domy, aby były solidne, ciepłe i proste!

 

I pamiętajcie: jeśli ekipa chce wam pokazać swoją budowę, to koniecznie niech wam dadzą kontakt do inwestorów tej budowy!

 

Mieliście sporo szczęścia, gratuluję.

Dlatego kiedy tutaj się pisze o tym ile kto PŁACI wykonawcowm za wybudowanie takiego czy siakiego domu, uważam, że lepiej byłoby, gdyby pisali to ludzie, którzy już zakończyli budowę i mogą powiedzieć ile faktycznie ZAPŁACILI. Wiadomo: "nie chwal dnia przed zachodem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek,

 

naprawde niezła historia, po prostu mrozi krew w żyłach.

 

dziekuje bardzo za namiary które mi kiedys przesłałas na pryw. Na razie nie skorzystałam, bo znalazlam jakas inna ekipe, która okazała sie o 7.000 zl tansza od poprzedniej. Mielismy wlasnie z nimi uzgadniac warunki. Po Twoim poscie wiem już, że do tych negocjacji i ewentualnej umowy trzeba podejsc z bardzo dużą ostrożnoscią. W koncu dom buduje sie zazwyczaj raz na cale zycie.

 

pozdrawiam serdecznie

 

ania

 

ps. napisalam też do Ciebie króciutko na pryw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pamiętajmy jednak o tym że cena za jaką ekipa wybuduje dom jest sprawą drugorzędną .Na pierwszy plan należy wysunąć rozmowy z właścicielami domów już wybudowanych .To oni nam powiedzą najwięcej o ekipie . Najlepiej żeby ekipa pokazała z daleka nam dom który wybudowali a my już sami pogadajmy z jego włascicielami . Tak ja zrobiłem . Przy rozmowie z właścicielami dwóch domów nie było mojej ekipy-nie byli mi wtedy potrzebni . Należy pamietać też że ci drodzy i ubrani w piekne firmowe kombinezony nie zawsze wybudują nam dom dobrze .Często takie firmy wynajmują tanich podwykonawców a sami siedzą w biurach . Drogo też nie zawsze znaczy dobrze . Zdanie włascicieli nowo wybudowanych domów jest najważniejsze - cena na drugi plan .

 

pozdro D.RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...