Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

licytacja jak widzę idzie ostro ten tyle , tamten jeszcze mniej a ów niesamowicie drogo !!!!!

 

ale tak proszę sobie dokładnie policzyć ten stan surowy ile co za co?

tyczenie

zebranie humusu

zabezpieczenie terenu

kopanie

zalewanie

murowanie

i tak

do końca stanu surowego

materiały + robocizna

pokaże rzeczywisty koszt

 

no chyba że ktoś lwią część pracy wykonuje we własnym zakresie - to co innego

 

zatem proszę się nie krępować tylko realne koszty w grupach:

a. całkowicie wykonawstwo firmy budowlanej ... zł.

b. częściowo moja praca% a częściowo firmy .... zł.

c. firma buduje - ja zapewniam materiały ..... zł.

mysłę że będzie to realne - co otym sądzicie hę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oldswan, Ty się chyba budujesz w centrum W-wy, czy co?

Jeśli na wschód od W-wy, to podaj priva, podeślę swoje namiary.

Przynajmniej wycenę robocizny zrobię Ci sensowną ( bez blachy- nie moja branża ).

Sulejman - buduję się ( a raczej usiłuje :-? :( ) pod Warszawa - okolice Falent. Jest to więc pd- zach czesć W-wy, ale jak jesteś chętny dalej do wyceny to chętnie: [email protected]

 

licytacja jak widzę idzie ostro ten tyle , tamten jeszcze mniej a ów niesamowicie drogo !!!!!

Zapewniam cie ze nie idzie o licytacje. To po prostu szok i lekka desperacja. Chętnie oddam palmę pierwszeństwa w konkurencji najbardziej przepłacona budowa roku w godniejsze ręce :) :D :wink:

 

JA za dom o powierzchni 140m bez piwnic zapłaciłam 23,5 tys. zł.
Brzmi bardzo rozsądnie. Jak możesz podaj namiary na maila. Z góry wielkie dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wykonawcy z zach. strony W-wy strasznie się cenią...

Chyba się tam przeniosę z wykonawstwem.

 

Oldswan, przy założeniu, że masz 1 wykusz, proste zabiegowe schody,

dach 2-spadowy z naczółkami i 2 kominy, to cena wyk. nie powinna

przekroczyć 25 tys.( bez blachy ). Ja za swoje 120 m2 zapłaciłem 12 tys. ( 2 pomocników po 60 zł. dniówki + murarz- 100 zł. + ja, ale sobie płaciłem

najwięcej :wink: ) i jeszcze częściowo gospodarczy wyremontowałem.

Jeśli znajdziesz tanią ale niepewną ekipę, to przynajmniej dobrego insp.

nadzoru zatrudnij - będzie ich pilnował. Tak robi mój znajomy:

320 m2 domu z tynkowaniem wewn. za 18 tys. :o !!! "ruscy" oczywiście i

polecony insp. za 3,5 tys. ( min. 2 razy dziennie na budowie ).

 

P.S. "Ruskich" nie polecam, albo im bunkier wychodzi , albo szałas :D .

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. "Ruskich" nie polecam, albo im bunkier wychodzi , albo szałas :D .

Pozdro.

Sulejman - wielkie dzieki za ten zgrubny szacunek. Ja nawet zakładam ze okolice 30-35 tys to jeszcze jest do przyjęcia, ale nie taki horror cenowy jaki mi zaproponowano :o :cry: :evil:

 

Co do ruskich to nie dziwota z tym bunkrem - w końcu tyle lat przyzwyczajenia robi swoje - jak tej pani co pracowała w fabryce samowarów a wynosząc części do domu i montując ów "samowar" na prywatny użytek zawsze jej Kałasznikow wychodził :wink: :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MURMAN - podałeś ciekawe zestawienie punktów do wyceny. Z mojej strony można to trochę uogólnić, np. prosząc o wycenę usług za kondygnację, np za pinice, za parter, za poddasze, za dach. Oczywiście równiez prace przed - budowlane typu : przygotowanie terenu.

 

Może ktoś posiada sprawdzone zsetawienie prac, które można podsunąć ekipie do wyceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajestem po rozmowie z pierwszą ekipą. Solidna fachura - wiele bardzo dobrych referencji.

Za wybudowanie piwnicy, parteru i poddasza użytkowego wraz z deskowaniem i papą chcą po 10.000 PLNów za kondygnację - czyli 30.000 za całość. Okolice trójmiasta. Cały sprzęt wliczony w cenę. Dużo, jakie inne ceny w tych okolicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Przekonaliście mnie. Od przyszłego roku podnoszę ceny( jeśli

wogóle będzie przyszły rok dla budowlanki ).

A na poważnie: jeden z moich inwestorów próbuje wycofać się z podpisanej umowy ( "nagle" znalazł w swoich stronach jeszcze tańszych

wykonawców), czy mam oddać mu zaliczkę? Zaznaczam, że mieliśmy

zacząć w marcu, mogę mieć teraz "dziurę" na początek sezonu, a umowa

nie reguluje możliwości jej zerwania. Facet nie żąda, ale sugeruje tylko

zwrot zaliczki i tylko dlatego to rozważam. Czy jak mu nie oddam, to go

czegoś nauczy ( pewnie pisać korzystne dla siebie umowy tylko)?

 

Pozdro.

P.S. Rafalg, chyba nie ma uniwersalnej metody na wycenę.

Najprościej dać wykonawcy projekt+ możliwie szczegółowy spis prac dodatkowych (koniecznie sprzątanie, tu często są nieporozumienia). Jeśli cena jest do przyjęcia, spisać umowę i potem starać się nie zmieniać ustaleń. Jeśli obie strony są "elastyczne", nie powinno być zgrzytów.

Wizja lokalna obu stron w terenie mile widziana... :o , ale się rozpisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grosze3, Sulejman - dzięki za rady. Ja sczerze rozmawiałem z tym gościem. Mówił, że nie jest tani ani drogi, ale że są inwestorzy z niego zadowoleni i ma mało "reklamacji" to chyba wazne. Mówił mi też, ze jeżeli ktoś proponuje 5 tys PLN za kondygnacje to trzeba uważać - a takich tutaj wielu się chcwali, ze za tyle budują.

Oczywiście będe się targował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do zaliczki, to bym nie oddawał, bo niby dlaczego??? Ktoś kto daje zaliczkę i rezygnuje MUSI liczyć się z jej stratą.

2. Ja przymierzam sie do budowy C20 z Muratora (dworek) pow. domu: ok. 230 m2 i mam 3 wyceny. Dwie oscylują wokół 45 tys. jedna jest duuużo droższa. Stan surowy z więźbą. Budowany od "zera". Ściana 3 warstwy - silka. Okolice Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie: jeden z moich inwestorów próbuje wycofać się z podpisanej umowy ( "nagle" znalazł w swoich stronach jeszcze tańszych

wykonawców), czy mam oddać mu zaliczkę? Zaznaczam, że mieliśmy

zacząć w marcu, mogę mieć teraz "dziurę" na początek sezonu, a umowa

nie reguluje możliwości jej zerwania. Facet nie żąda, ale sugeruje tylko

zwrot zaliczki i tylko dlatego to rozważam. Czy jak mu nie oddam, to go

czegoś nauczy ( pewnie pisać korzystne dla siebie umowy tylko)?

...

 

Zależy czy w umowie pisałeś coś na temat zaliczki w przypadku zerwania umowy. Jeśli nie, to powinieneś stosować się do obowiązujących przepisów wg których zaliczka podlega zwrotowi w pełnej wysokości.

Jedynie w przypadku zadatku można mówic o jego zatrzymaniu w przypadku zerwania umowy.

 

pozdrawiam

 

Żaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wrażenie że żyję na innej "budowlanej" planecie. Pod koniec przyszłego tygodnia kończę casting wykonawców, bo mam już tego dość. Dotychczasowe rezultaty to:od 26 tys. bez sprzętu , przez 35-38tys. ze sprzętem do 76 tys z uśmiechem i kawą od właściciela firmy. Zaznaczam , że jakość robót nie jest wprost proporcjonalna do cen!Wybór padnie najprawdopodobniej na firmę ze środkowego przedziału.Wyceny dotyczą bardzo prostego domku - oczywiście stan surowy - 150 m2, dwuspadowy dach o bardzo małej rozpiętości (6,5m), ściana jednowarstwowa , bez piwnic. No i nie buduję w stolicy ale znacznie biedniejszym regionie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...