Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Prosze o pomoc.

bede dobudowywac pietro i robic caly remont domu(okolice Bialoleki) plus 4 garaze.Szukam rzetelnego architekta, wykonawcow i wszelkiej pomocy.

moj wuj, budowlaniec, jak powiedzialam ze kupilam stary dom w okolicach Wa-wy przyjechal i zmierzyl krokami dzialke czy rzeczywiscie ma tyle co mowilam.tyle pozytku mam z rodziny.

jak czytam to rozbieznosc cen jest ogromna.

pozdrawiam forum, duzo sie ucze

maggie01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domek 120 m2

Wszystko co zwiazane ze stanem surowym (piwnice, 2 stropy, komin, sciany dzialowe w piwnicach na parterze oraz na poddaszu, fundament pod taras, dach + rynny okna dachowe itd.)

Na gotowo 25 tys.

 

W moim przypadku koparka na wykop piwnicy, wywóz ziemi itp. to dodatkowy koszt, podobnie jak pomocnicy przy ławie i stropach.

Koszt ten jest ujęty w powyższej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skąd bierzecie takie ceny :o Ja szukam ekipy do budowy pod Szczecinem i ceny za stan surowy domu 180m2 pow. całkowitej zaczynają się od 40 tys.(sama robocizna) Jak na razie jestem prawie zdecydowany na ekipę, która wybuduje mi kpl. stan surowy z materiałem z Ytongu i dachówką cementową za 140 tys. :-? Wydaje mi się to dość drogo, ale... nie mam tańszej opcji.

Jeżeli ktoś ma ekipę, która mogłaby wykonać to taniej, to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

jestem dopiero na samym początku mojej drogi przez mękę :wink: - chcę ruszyć z budową we wrześniu.

Po pierwsze to oczywiście zaczynam poszukiwać sprawdzonych wykonawców. Jeżeli ktoś mógłby mi polecić jakąś ekipę z okolic Trójmiasta to będę wdzięczny. Po drugie zaczyna mi kiełkować pomysł aby przed zimą zamknąć dom oknami oraz dachem i „ciągnąć” prace bez przerwy tak żeby latem 2007 móc się już przeprowadzić. Czy ma ktoś doświadczenie z budową w takim tempie? Bardzo chętnie bym posłuchał wszelkich rad.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom z użytkowym poddaszem, ok. 210 m2 (w tym garaż 33 m), fudamenty, ściana trójwarstwowa - w sumie ok. 20000 zł. + 7000 zł więźba dachowa, deskowanie, papa

ekipa rewelacyjna, budowała u znajomych, być może mogłabym znaleść tańszą, ale napewno zaoszczędziłam na kontaktach majstra (na samym BK zaoszczędziłam ok 3000)

 

Bardzo proszę o namiary na Twoja ekipę, zaczynam budowe w następnym roku, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam budowę na początku czerwca (czekam jeszcze na pozwolenie i podłączenie prądu - max 2 tygodnie).

Ze swoim murarzem umówiłem się na 11.000 tyś. za stan surowy: fundamenty, ściany nośne (bez ścian działowych), strop, ściany kolankowe i szczytowe, komin do wysokości dachu. Powierzchnia użytkowa ok. 130m2 + garaż i kotlownia 25m2. Facet jest z polecenia.

Odnośnie dachu (więźba+pokrycie dachu - dach 2-spadowy, 4 lukarny, powierzchnia 210m2) - mam ofertę (od innej firmy)na 45zł/m2 dachu, czyli gdzieś 9-9,5 tyś. Chyba trochę drogo, ale facet podobno zna się na swojej robocie.

P.S. Buduję w rejonie o dość dużym bezrobociu, dlatego moje ceny chyba nie są rewelacyjne, ale ekipy są polecane i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam krzysiu!!

twoj kosztorys (jak dla mnie wcale nie jest wysoki). 45zl/mkw za dach to ta cena( przynajmniej w moim regionie) jest rozsadna. ja wciaz szukam ekipy. padaly rozne kwoty- 55zl/mkw, 60 zl. w koncu znalazlam za 45 zl( panowie bardzo profesjonalnie podeszli do wyceny) reszta okaze sie w praniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do tych, ktorzy juz maja wybudowane domki: Ile czasu (srednio) zajelo wam znalezienie ekipy budowlanej? Oraz - na ile miesięcy przed rozpoczeciem budowy mieliscie dana ekipe 'zaklepana' (niekoniecznie podpisana umowe).

Wiem, ze szukac ekipy mozna dowolnie dlugo (mozna pewnie nawet kilka lat). Nie chodzi mi tutaj o bawienie sie mysla, ktora ekipe by zapytac o konkrety. Raczej chodzi o ten czas, kiedy juz majac jakies namiary robiliscie zwiad i wyceny.

Mysle ze ta informacja przyda sie wielu poczatkujacym inwestorom (takim jak my :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówišc my juz jestesmy zalamani, pow całkowita 98m2 uzutkowa 140m2 parterowy z uzytkowym poddaszem, połowa fundamentu juz jest , robimy dobudówke i narazie firmy mówiš nam cena w granicach powyżej 45 tys za stan surowy+dach, jak czytam Wasze ceny to wydaje mi się że my trafiamy na fachowców z bardzo wysokimi cenami, może ktoœ mógłby pomóc w poszukiwaniach ekipy????Bylibysmy bardzo wdzięczni!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówišc my juz jestesmy zalamani, pow całkowita 98m2 uzutkowa 140m2 parterowy z uzytkowym poddaszem, połowa fundamentu juz jest , robimy dobudówke i narazie firmy mówiš nam cena w granicach powyżej 45 tys za stan surowy+dach, jak czytam Wasze ceny to wydaje mi się że my trafiamy na fachowców z bardzo wysokimi cenami, może ktoœ mógłby pomóc w poszukiwaniach ekipy????Bylibysmy bardzo wdzięczni!!!

 

Chyba z materiałami :)

Mnie wychodzi tyle za robociznę :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltom, to zależy oczywiście :lol: U mnie robiło kilka ekip - inna fundament i ściany parteru, inna - strop, a jeszcze inna - dach i poddasze. Najlepiej jest szukać przed sezonem - w kwietniu umówiłem sobie ekipę do dachu i po tygodniu od rozmowy zaczęli pracować. Za to w sezonie, lub pod koniec - na jesieni - jest najgorzej, wtedy wszyscy chcą zdążyć przed zimą. Jak szukałem w październiku ekipy do stropu, szukałem chyba z miesiąc, już myślałem, że nie zdążę przed zimą, ale jednak się udało 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...