Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakres prac do wykonania przez Wykonawcę ( zgodnie z projektem i zmianami inwestora)

1.Izolacja pionowa fundamentów.

2.Wykonanie fundamentu pod komin i kominek

3.Wylanie wylewki betonowej pod posadzkę budynku zgodnie z projektem technicznym

4.Wymurowanie podmurówki z cegły czerwonej pełnej

5.Położenie kanałów powietrza do kominka oraz do pomieszczenia gospodarczego.

6.Wykonanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych

7.Wykonanie ścianki z cegły czerwonej ozdobnej do wnętrz ( styl starego muru)

8.Wykonanie otworu okiennego w tylnej ścianie garażu (120x60 cm)

9.Wymurowanie komina i kanałów wentylacyjnych – komin dymny w ścianie

10.Wykonanie nadproży

11.Położenie i zamocowanie stropu z belek drewnianych (powierzchnia mieszkalna)

12.Wykonanie stropu garażu ( betonowy lub drewniany – do ustalenia w ramach możliwości technicznych

13.Wykonanie wieńca

14.Wykonanie konstrukcji dachu domu oraz garażu, przygotowanie do położenia blacho- dachówki.

15.Wymurowanie czapy kominowej z cegły klinkierowej

16.Wykonanie tarasu.

 

Zakres prac nie obejmuje:

- tynków,

- instalacji,

- stolarki okiennej, drzwiowej oraz parapetów,

- docelowego pokrycia dachu

- okładzin podłogowych

 

 

Fundamenty już są - robił kto inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za fundamenty zapłaciłem 2500 na jesieni 2005roku.

Murarz nie dokończył bo sie rozchorował.

 

Czyli wychodzi 12 500 za całosc - dobra cena ale i domek mały.

Za dom o pow. około 140 m2 - biorą 15 tys.

 

Gratulacje, mam nadzieje ze się sprawadzą. Mi za stan surowy z wiezba w okolicach Plocka spiewali od 28 tys w gore :evil: :evil: :evil: :evil:

Pisalem o tym kilka postow wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się :-) - jak teraz szukałem na gwałt murarza to rozmawiałem z firmą budowalną - byli u mnie na budowie - wszytko pięknie to wyglądało, szybko, profesjonalnie - tylko cena - 26 tys.

No ale oni wrzucaja ekipe 5-6 ludzi i robota im się w rękach pali :-), miesiąc i dom stoi.

A za 10 tys. to jest mała firemka murarz + pomocnicy - w zasadzie murarz co ma działalność.

 

Też się buduje w okolicach - 20 km od Płocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help !

Czytam i czytam... Jakoś mi się smutno robi bo firma Archipelag wyceniła mi stan surowy bez stolarki otworowej na 187tyśPLN !!!!!!!!!!!

I to uwaga ! za 147 m2 pow użytkowej . Muszę iść do poradni psychiatrycznej. Na szczęście się jeszcze nie zgodziłem ,ale brzmi to nieźle nie ? 187tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help !

Czytam i czytam... Jakoś mi się smutno robi bo firma Archipelag wyceniła mi stan surowy bez stolarki otworowej na 187tyśPLN !!!!!!!!!!!

I to uwaga ! za 147 m2 pow użytkowej . Muszę iść do poradni psychiatrycznej. Na szczęście się jeszcze nie zgodziłem ,ale brzmi to nieźle nie ? 187tyś...

 

nie wiem jaki masz projekt, ale myslę że z wycen biur projektowych można duzo, duzo zejść. Oni liczą według stawek firmy która buduje pod klucz. Wszystko zależy od twojej inwencji, za ile wybierzesz ekipę i jakie wytargujesz upusty na materiały. Z kosztorysu z archona (147 m2) mam wycenę na całość 240 tys. - bez instalacji. Ja bedę się starał zmieścić w tej kwocie ze wszytskim :oops:

czytaj forum a będziesz wiedział ile i na czym można zjechać z ceną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówišc my juz jestesmy zalamani, pow całkowita 98m2 uzutkowa 140m2 parterowy z uzytkowym poddaszem, połowa fundamentu juz jest , robimy dobudówke i narazie firmy mówiš nam cena w granicach powyżej 45 tys za stan surowy+dach, jak czytam Wasze ceny to wydaje mi się że my trafiamy na fachowców z bardzo wysokimi cenami, może ktoœ mógłby pomóc w poszukiwaniach ekipy????Bylibysmy bardzo wdzięczni!!!

 

 

witaj! :lol:

Nam firma policzyła stan surowy otwarty 25.000,./ Natomiast inna firma 14500 ,. Tak więc widzisz wszystko zależy od tego jak "rozbudowana" jest firma budowlana :o)

Oczywiście wybieramy tę tańszą :o)

Dom powierzchnia netto 179.0m2

powierzchnia zabudowy 153.9m2

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! :lol: !

My planujemy odpalić naszą budowę jeszcze w tym roku. Na razie nie kontaktowałem sie z ekipami (poza firmą "Dom pod klucz" gdzie zaśpiewali mi 2100 pln za m2 pow. całk). Chcielibyśmy budować coś takiego

http://www.domus.wroc.pl/projekt6.html?id=38&flip= i pracownia Domus ma kosztorys dla takiego domu, ciekaw jestem jak bardzo realny lub nierealny jest ten kosztorys. Jak ktoś się z was orientuje to rzućcie okiem http://www.domus.wroc.pl/GetFile.php?id=157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys wygląda realnie, ale dlaczego nie ma w nim instalacji, które są bardzo kosztowne?

 

hmm ... cenna uwaga.

 

Tak sie zastanawiam na gorąco czy na instalacje starczyło by ok 40 - 50 k/pln. tj ogrzewanie gazem ziemnym (kocioł kondensacyjny z zasobnikiem), podłogówka (bez sypialni, tam zwykłe) no reszta normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie kosztorys jest realny dla podanych parametrow i bez instalacji :) . Masz spory dach, ktory robi koszty.

Moj kosztorys wygladal tak http://www.archon.pl/index.php?act=12&kosztorys=1&id=m3f02acaebd58b, a realne koszty pod klucz z

dobrym kotlem kondensacyjnym to prawie dwa razy tyle :oops: . Biorac pod uwage, ze moj dom jest prawie 2x wiekszy ( po pewnych zmianach )

wszystko sie trzyma "kupy". Technologia proponowana przez DOMUS ( moim zdaniem ) jest zla i wspolczynik U=0.3 zbyt wysoki. Sprawdz http://www.sukiennik.pl ( stropy i bloczki Fortis U=0.18 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...