Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Dostałam wycenę od polecanej, sprawdzonej ekipy za przygotowanie terenu pod budowę, fundamenty, ściany zewnętrzne, ściany działowe, strop "lany", więźba bez odeskowania na 41 500 brutto.

 

Dom 177 m użytkowej plus strych 8 i garaż 32.

 

Wycena dachu - usługa: 15 800. Wielkość dachu 298 metrów, czterospadowy z trzema lukarnami i wolim okiem.

 

 

pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

 

Dostałam wycenę od polecanej, sprawdzonej ekipy za przygotowanie terenu pod budowę, fundamenty, ściany zewnętrzne, ściany działowe, strop "lany", więźba bez odeskowania na 41 500 brutto.

 

Dom 177 m użytkowej plus strych 8 i garaż 32.

 

Wycena dachu - usługa: 15 800. Wielkość dachu 298 metrów, czterospadowy z trzema lukarnami i wolim okiem.

 

 

pozdrawiam

G.

 

grazia111 - dach ( zreszta bardzo ladny ) moim zdaniem troche drogo. ale wszystko zalezy od miejsca i lokalnego rynku. Ja placilem ze wszystkim tzn. wizeba/folia/dachowka 40 pln/m2 dachu ( dwie lukarny, czterospadowy 240 m2, potezna wiezba pod dachowke ceramiczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dostałam wycenę od polecanej, sprawdzonej ekipy za przygotowanie terenu pod budowę, fundamenty, ściany zewnętrzne, ściany działowe, strop "lany", więźba bez odeskowania na 41 500 brutto.

 

Dom 177 m użytkowej plus strych 8 i garaż 32.

 

Wycena dachu - usługa: 15 800. Wielkość dachu 298 metrów, czterospadowy z trzema lukarnami i wolim okiem.

 

 

pozdrawiam

G.

Do tego obsadzenie szesciu okien polaciowych - platne osobno 100 PLN/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111 - dach ( zreszta bardzo ladny ) moim zdaniem troche drogo. ale wszystko zalezy od miejsca i lokalnego rynku. Ja placilem ze wszystkim tzn. wizeba/folia/dachowka 40 pln/m2 dachu ( dwie lukarny, czterospadowy 240 m2, potezna wiezba pod dachowke ceramiczna).

 

 

A z czego dach?

 

U mnie teoretycznie ma być karpiówka i to podobna też podraża usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom z użytkowym poddaszem, ok. 210 m2 (w tym garaż 33 m), fudamenty, ściana trójwarstwowa - w sumie ok. 20000 zł. + 7000 zł więźba dachowa, deskowanie, papa

ekipa rewelacyjna, budowała u znajomych, być może mogłabym znaleść tańszą, ale napewno zaoszczędziłam na kontaktach majstra (na samym BK zaoszczędziłam ok 3000)

 

 

Moba, czy piszesz o cenach brutto?

Jaka technologia? BK i co do tego? Za więźbę z deskowaniem to całkiem sensowna cena. Reszta też wygląda przyzwoicie.

 

Czy w cenę tą wchodzą prace ziemne, jak zebranie humusu i wywiezienie?

 

podrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazia111 - dach ( zreszta bardzo ladny ) moim zdaniem troche drogo. ale wszystko zalezy od miejsca i lokalnego rynku. Ja placilem ze wszystkim tzn. wizeba/folia/dachowka 40 pln/m2 dachu ( dwie lukarny, czterospadowy 240 m2, potezna wiezba pod dachowke ceramiczna).

 

 

A z czego dach?

 

U mnie teoretycznie ma być karpiówka i to podobna też podraża usługę.

 

Dachowka cermiczna Rupp - Sirius Angobowana ( wiec b.twarda ).

Z tego co pamietam to Karpiowke licza drozej i sa tez rozne sposoby ukladania. Moja ekipa dekarzy byla po prostu doskonala. Zrobili dach u wiekszosci sasiadow, a teraz siedza w Norwegii. No coz , fachowcow ubywa, a partaczy przybywa. Wplywa to rowniez na cene.

http://www.ruppceramika.pl/index.php?link=podstawowe

Moze tu cos znajdziesz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy , bez podpiwniczenia - 129 m kw. plus poddasze użytkowe ok. 60 m.

Za stan surowy -12 tys. zł

Konstrukcja - 20 zł/m kw.

Dachówka karpiówka - 35 zł/ m kw.

Okno połaciowe- 100 zł / szt.

Rynny i obróbki blacharskie, płytki struktonit pod rynnami - 1150zł (dach ma powierzchnię 260 m kw. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Nasz projekt, ekipa i to sprawdzona w 100 % wyceniła robocizne naszego domku około 100 m2 na 14 tys (parter +poddasze użytkowe, bk+10 styropian) ., od fundamentów do więźby. Krycie dachu 15 zł od 1 m2 z obróbką, docieplenie domku tj robocizna + materiały 60 zł m2. Okolice Bełchatowa . Myślę że to ceny ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam gorącą prośbę, otóż zakupiłam projekt Wiera i chcę rozpocząć budowę tegoż domu w Wieliczce, bardzo zależy mi na namiarach na firmy budowlane, które nie zedrą ze mnie a solidnie i uczciwie postawią mi dom w mierę krótkim czasie. Będę ogromnie wdzięczna za każdą pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nasz projekt, ekipa i to sprawdzona w 100 % wyceniła robocizne naszego domku około 100 m2 na 14 tys (parter +poddasze użytkowe, bk+10 styropian) ., od fundamentów do więźby. Krycie dachu 15 zł od 1 m2 z obróbką, docieplenie domku tj robocizna + materiały 60 zł m2. Okolice Bełchatowa . Myślę że to ceny ok?

 

Ja zaczynam w lipcu - domek danka z pracowni archipelag, buduję w Piotrkowie Trybunalskim. Rozmawiałem wczoraj ze znana mi ekipą; za fundamenty,płytę podłogową, ściany-nośne i działowe, więźbę pod dachówkę wycenili mój domek na 22.000 złotych, ewentualne ocieplenie po 70 zł za m2. Ceny jak na centralną Polskę porównywalne. POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

To i ja mogę sie wypowiadać już o cenach. Wczoraj rozmawiałem z 1szym wykonawcą.

Najpierw podam wymary domu:

parter PU: 113 m2

poddasze PU: 63 m2

garaż 43m2

dach wielospadowy: 330 m2 dachówka ceramiczna- esówka angoba, bez deskowania tylko folia

5 okien połaciowych + dwie lukarny

Generalnie dom troche skomlikowany (projekt indywidualny) bo taki urok nieforemnej działki.

 

Wykonanie stanu surowego otwartego 56,5 tys. zł + materiały 109,0 tys zł (+ 7% VAT) = 165,5 tys zł

Dodam, że kierownik budowy gratis :wink: ale zalecał zatrudnienie dla mojego spokoju Inspektora nadzoru.

Co Wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy, z uzytkowym poddaszem, podpiwniczony 122 m2 pow. użytkowej, 230 m2 pow. netto. Pierwsza ekipa z jaką rozmawiałem zażyczyła sobie za robociznę 28 tys. w tym:

ławy, ściany fundamentowe (wewnątrz pustak, zewnątrz beton), ściany zewnętrzne MAX, dwa stropy żelbetowe, ściany działowe i kominy. Nie interesuje mnie nic, mam im udostępnić prąd i wodę, deski, stemple, no i oczywiście materiały.

Ekipa sprawdzona w okolicy. Nie wiem czy to dużo czy mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej Giza! 10 500?!?!

mi firma wyceniła robociznę do stanu surowego otwartego na 45 tys. Powierzchnia domu to 190 m2. Materiały wyszły ok 80 tys bez dachu.

Wychodzi mi 125 tys jak nic.

 

Ale miałam agenta, który chciał mi doprowadzić do tego stanu dom za 320 tys. :o . Tyle to ja mam na wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Żyrafo,

 

mój fachura to facet młody, zaczynający ale ma dobrą opinię, polecił mi go mój kieronik budowy i takiej znajomej mojej teściowej zbudował dom i to spory - także nia ma się czego obawiać a z ceny tylko się cieszyć :D Materiału jeszcze nie szacowałam, chociaż zamówiłam całość maksów (rodzimej produkcji jednej z pobliskich cegielni) na okrągłą sumkę 12 tyś chociaż to nie ostateczna cena bo zastanawiam się czy nie wziąść jednak maksów z Kozłowic i tu dodatkowy koszt jakiś 1300 zł na ściany zewnętrzne.

 

Ja mam ograniczoną bardzo kaskę na stan suwowy i dlatego szukam tak tanio, a reszta kredycik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...