Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Ja też dołączę, bo czytam i czytam i już nic nie wiem. Jestem dziś po rozmowach z "numerem jeden" spośród typowanych wykonawców, taki trochę znajomy, kiedyś robiliśmy wspólne interesy. Dom ma 352 m2 pow. użytkowej, 3 kondygnacje, prosta bryła, dach dwuspadowy kryty blachą, żadnych lukarn czy okien połaciowych, jeden balkon, 2 portfenetry, niepodpiwniczony. Z ceną trochę się czai, mam wrażenie, że chce nas wyczuć na ile może sobie pozwolić. Dał nam przedział od 550 zł do 750 zł za 1 m2 robocizna + materiał. Od razu stwierdził, że wartości brzegowe odpadają, trzeba zatem liczyć 600 zł za 1 m2 (+ 7% VAT), stan surowy zadaszony robocizna z materiałem. Ja wybieram materiały mieszczące się cenowo w widełkach lub dopłacam do droższych.

Co o tym sądzicie? Gdyby dał mi cenę 550 zł to chyba się godzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domek 135 m2 parterowy bez piwnicy i użytkowego poddasza(pomieszczenie techniczne). Wszystko do więźby wykonałem sam.

Natomiast za więźbę (strop drewniany) jestem umówiony z wykonawcą za 4 000 pl i ten sam wykonawca robi kompletne pokrycie dachowe za 6000pln (blachodachówka - brak okien, trzy kominy, praktycznie każdy arkusz blachy do cięcia)

projekt http://www.archipelag.pl model KLEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanko z czego budowaliscie swoje domy?Bo jeden z wykonawcow bardzo mnie przekonuje do sciany 3 warstwowej. Ja rzucilam propozycje ze moze Max+styropian np 12 a on zaczal negatywnie sie na ten temat wypowiadac. A o porotermie to nie chcial slyszec.

pozdrawiam,

 

Max+styropian jest OK. Zamiast porotermu (winebergera) ja osobiście wybrałbym poroton (roben) - trochę tańszy materiał i łatwiej zawiesić na porotonie np. szafki kuchenne, etc.. Ściana 3 warstwowa też jest OK, ale sporo robocizny, być może Twojemu wykonawcy zależy, aby było jej jak najwięcej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanko z czego budowaliscie swoje domy?Bo jeden z wykonawcow bardzo mnie przekonuje do sciany 3 warstwowej. Ja rzucilam propozycje ze moze Max+styropian np 12 a on zaczal negatywnie sie na ten temat wypowiadac. A o porotermie to nie chcial slyszec.

pozdrawiam,

 

Max+styropian jest OK. Zamiast porotermu (winebergera) ja osobiście wybrałbym poroton (roben) - trochę tańszy materiał i łatwiej zawiesić na porotonie np. szafki kuchenne, etc.. Ściana 3 warstwowa też jest OK, ale sporo robocizny, być może Twojemu wykonawcy zależy, aby było jej jak najwięcej :lol:

 

Boje sie ze jemu bardziej chodzi o to ze nie budowal z porotermu i poprostu boi sie i woli swoim wyprobowanym sposobem! Zaczal cos mi marudzic na temat tego ze poroterm zle sie tnie itd.

Dzis naczytalam sie muratora na temat budowy scian i chyba nie przekona mnie do scian 3 warstwowej.

A twoj domek z jakich scian jest budowany/wybudowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze jemu bardziej chodzi o to ze nie budowal z porotermu i poprostu boi sie i woli swoim wyprobowanym sposobem! Zaczal cos mi marudzic na temat tego ze poroterm zle sie tnie itd.

Dzis naczytalam sie muratora na temat budowy scian i chyba nie przekona mnie do scian 3 warstwowej.

A twoj domek z jakich scian jest budowany/wybudowany?

 

Ściana 2 warstwowa. 24cm ściany nośnej + wełna 15 (lub 18) cm. Jestem na etapie szukania ekipy i z tego co się zorientowałem to część z nich woli budować z betonu komórkowego inny z ceramiki. Generalnie będzie to zależeć od dostępności materiału w hurtowni (obecnie czeka się nawet do 2óch miesiący) i oczywście ceny.

Jeśli ceramika to pustak Poroton - Robena. Jeśli beton komórkowy to Solbetu lub Prefbetu, albo jeszcze innej porządnej firmy.

A ten wykonawca z czego proponuje ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze jemu bardziej chodzi o to ze nie budowal z porotermu i poprostu boi sie i woli swoim wyprobowanym sposobem! Zaczal cos mi marudzic na temat tego ze poroterm zle sie tnie itd.

Dzis naczytalam sie muratora na temat budowy scian i chyba nie przekona mnie do scian 3 warstwowej.

A twoj domek z jakich scian jest budowany/wybudowany?

 

Ściana 2 warstwowa. 24cm ściany nośnej + wełna 15 (lub 18) cm. Jestem na etapie szukania ekipy i z tego co się zorientowałem to część z nich woli budować z betonu komórkowego inny z ceramiki. Generalnie będzie to zależeć od dostępności materiału w hurtowni (obecnie czeka się nawet do 2óch miesiący) i oczywście ceny.

Jeśli ceramika to pustak Poroton - Robena. Jeśli beton komórkowy to Solbetu lub Prefbetu, albo jeszcze innej porządnej firmy.

A ten wykonawca z czego proponuje ściany?

 

 

On proponuje sciany z maxa tyle ze 3 warstwowe!Dzis mam sie spotkac z drugim zobaczymy co ten powie na temat scian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem ten watek jak przed kilkoma miesiącami zostałem wyśmiany gdy podałem cenę wykonania fundamentów jaką zapłaciłem.

Od dwóch miesięcy mam stan surowy. Ekipa zakończyła prace, nie było zadnych sprzeczek, wszystko tak jak chciałem, dokładnie, solidnie.

Cena za całość 24000zł. Dom z poddaszem 168 m2 pow. całk.

Gdybym miał ofertę od ekipy "z ulicy" na pewno bym się nie zdecydował w takiej cenie ale miałem ekipę z polecenia i widziałem ich domy(tylko tak budują domy i roboty nie do przerobienia).

Życze wszystkim takich fachowców i dobrych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem ten watek jak przed kilkoma miesiącami zostałem wyśmiany gdy podałem cenę wykonania fundamentów jaką zapłaciłem.

Od dwóch miesięcy mam stan surowy. Ekipa zakończyła prace, nie było zadnych sprzeczek, wszystko tak jak chciałem, dokładnie, solidnie.

Cena za całość 24000zł. Dom z poddaszem 168 m2 pow. całk.

Gdybym miał ofertę od ekipy "z ulicy" na pewno bym się nie zdecydował w takiej cenie ale miałem ekipę z polecenia i widziałem ich domy(tylko tak budują domy i roboty nie do przerobienia).

Życze wszystkim takich fachowców i dobrych cen.

 

Uważam, że cena 24 000 za taki domek to bardzo dobra cena. Najważniejsza jest jakość i solidność. My też mamy ekipę z polecenia, widzieliśmy ich budowy i naprawdę jesteśmy o nich spokojni. Nie jest to tania ekipa, ale gdybyśmy mieli jeszcze raz wybierać, wybór byłby ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem ten watek jak przed kilkoma miesiącami zostałem wyśmiany gdy podałem cenę wykonania fundamentów jaką zapłaciłem.

Od dwóch miesięcy mam stan surowy. Ekipa zakończyła prace, nie było zadnych sprzeczek, wszystko tak jak chciałem, dokładnie, solidnie.

Cena za całość 24000zł. Dom z poddaszem 168 m2 pow. całk.

Gdybym miał ofertę od ekipy "z ulicy" na pewno bym się nie zdecydował w takiej cenie ale miałem ekipę z polecenia i widziałem ich domy(tylko tak budują domy i roboty nie do przerobienia).

Życze wszystkim takich fachowców i dobrych cen.

 

 

Zaplaciles 24 tys ale dokladnie za co??Bo wedlug mnie to bardzo dobra cena!!!Ja jestem w tracie szukania ekipy i tu nic....zalamana jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jednorodzinny 2-u lokalowy, ściany 3W (nosna cegła pełna 25 cm, 12 styro. 12 cegła pełna murowana z cofniętą fugą tak jak klinkier) pow. 2 x 86m2, podbetony, ścianki działowe, bez schodów 28 tys. Bez dachu.

 

To skad sie biora te ceny w kosztorysach firm projektowych np. stan surowy 100 tys lub 120 tys ja myslalam ze same fundamenty beda kosztowac ok 20-30 tys a gdzie sciany.

Ja mam domek pow uzytkowej 118 m2 a pow zabudowy 209 m2 i balam sie ze to pochlonie ok 90 tys

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

nr projektu 151

Czy moge was prosic o bardziej szczegplowy ten koszt. Ile kosztowaly fundamenty a ile kosztowaly sciany??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to cena samej robocizny. Fundamenty w zeszłym roku kosztowały 2000 zł (5 dni pracy). Nie mam rozbicia na ściany, strop, schody, dach itp. Rozliczałem się w cyklu tygodniowym wraz z postępem robót (2000 zł co tydzień). Resztę wypłaciłem w dniu ostatnim jak zrobilismy wiechę.

Cały stan surowy otwarty kosztował mnie jakieś 85-90tys wraz z materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...