Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Tak, to cena samej robocizny. Fundamenty w zeszłym roku kosztowały 2000 zł (5 dni pracy). Nie mam rozbicia na ściany, strop, schody, dach itp. Rozliczałem się w cyklu tygodniowym wraz z postępem robót (2000 zł co tydzień). Resztę wypłaciłem w dniu ostatnim jak zrobilismy wiechę.

Cały stan surowy otwarty kosztował mnie jakieś 85-90tys wraz z materiałami.

 

A to tak od razu trzeba bylo mowic i teraz to mi sie wszystko zgadza!!Fajna masz ta fotke pod swoim nickiem jak ty to zrobiles?Rozumiem ze taki domek budujesz? Ja jestem na etapie umawiania ekip i dogadywania sie co do ceny a jak czlowiek nie ma porownania to moga mu kazdy koszt robocizny wcisnac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

liczy się jakość moi drodzy i świadomość budowy, coś mi się tak wydaje że tu podawane koszty są często mocno nieuzasadnione, ekipy budowlane chyba dopłacą do budowy z własnej kieszeni no chyba, że budować chcą na czarno i tu o profesjonalnym podejściu do budowy nie możemy rozmawiać, radzę wtedy poczytać czasopisma murator i przyglądać się co taka akipa nam lepi ,,nie zgadzam się ze zbyt niskimi w niektórych opisach kosztami" ale może się mylę bo to ludzka ....

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez takie wypowiedzi jak mój przedmówca BONIEK porzuciłem ten watek i tym razem z dyskutantami porzegnam sie na dobre.

Koszty są takie jak napisałem, nie mam powodu żeby je zaniżać. fakt że ekipa która budowała mi dom nie ma zarejestrowanej firmy i pracuje na czarno ale dzięki swojemu doświadczeniu i kilkudziesięciu wybudowanym domom w kraju i na "saksach" wzbudzają we mnie większe zaufanie niż firma nowopowstała z Panem iżynierem budownictwa tuż po studiach i bez żadnego doświadczenia na czele, w której oprócz budowlańców opłacac trzeba całą rzeszę sekretarek i specjalistów. Co z tego, że z taką firmą podpiszę umowę ale jak przyjdze co do czego to będę się włóczył po sądach. Wole więc wybrac ludzi z polecenia za którymi przemawia ich dorobek. Na firmy działające w pełni legalnie i super profesjonalnie oraz z dużym doświadczeniem mnie nie stać.

Takie sa moje poglądy i całkowicie je popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem ten watek jak przed kilkoma miesiącami zostałem wyśmiany gdy podałem cenę wykonania fundamentów jaką zapłaciłem.

Od dwóch miesięcy mam stan surowy. Ekipa zakończyła prace, nie było zadnych sprzeczek, wszystko tak jak chciałem, dokładnie, solidnie.

Cena za całość 24000zł. Dom z poddaszem 168 m2 pow. całk.

Gdybym miał ofertę od ekipy "z ulicy" na pewno bym się nie zdecydował w takiej cenie ale miałem ekipę z polecenia i widziałem ich domy(tylko tak budują domy i roboty nie do przerobienia).

Życze wszystkim takich fachowców i dobrych cen.

 

Uważam, że cena 24 000 za taki domek to bardzo dobra cena. Najważniejsza jest jakość i solidność. My też mamy ekipę z polecenia, widzieliśmy ich budowy i naprawdę jesteśmy o nich spokojni. Nie jest to tania ekipa, ale gdybyśmy mieli jeszcze raz wybierać, wybór byłby ten sam.

 

 

We wrześniu chcemy rozpocząć budowę gm. Komorniki. Jeżeli masz dobrą i sprawdzoną ekipę i możesz się podzielić namiarami? Właśnie zaczynamy rozmowy z murarzami - wg projektu 154 m2 pu ale po podniesieniu ściany kolankowej wyjdzie trochę więcej + garaż na 2 auta i nad tym pokój hobby to jakieś 270m2 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu chcemy rozpocząć budowę gm. Komorniki.

 

no to witam w klubie...!! :lol:

 

we wrzesniu ruszamy w plewiskach z budowa...

 

dom 195m2 !! podaje >>> LINKA DO PROJEKTU <<<

 

budujemy z ytonga 40tki - jednowarstwowo... !! dach brassa deskowany

 

wyceniona robocizna od fundamentu po orynnowanie to 63.000 !!

 

Ekipa sprawdzona, z polecenia, 25 lat na rynku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System oceny mamy taki:

- jeździmy po okolicy i oglądamy budowy w naszej technologii (ściany trójwarstwowe z ceramiki - my akurat mamy maxy-wełnę -cegłę); jeśli podoba się nam plac budowy (jest czyto, schludnie, widać pracujących ludzi a nie obiboki), to

- spisujemy z tablicy budowy albo od wykonawców namiary na właściciela;

- dzwonimy i wypytujemy, czy jest zadowolony; jeśli tak, to

- umawiamy się z wykonawcą i bierzemy od niego namiary na inne budowy i ich inwestorów, też w naszej technologii [to b. ważne, żeby znali daną technologię - np. ekipa, która budowała domy modelowe Muratora, wywarła na nas początkowo b. dobre wrażenie, ale potem okazało się, że NIGDY nie budowali ścian trójwarstw. - poza garażem przy jednym domu modelowym; a my nie chcielibyśmy być królikami doświadczalnymi. ja byłam raz, gdy uczennica mojej fryzjerki uczyła się na mnie robic trwałą, i więcej nie chcę);

- obdzwaniamy właścicieli, wypytujemy, pytamy o wady ekipy, o problemy, jakie były; w tzw. międzyczasie

- wykonawca składa nam ofertę; jeśli cena odstrasza - to rezygnujemy; jeśli jest sensowna, to

- jedziemy na ich budowy z jakimś budowlanym fachmanem (np. z kierownikiem budowy, a raczej z jednym z kandydatów na kierownika - niestety nie mamy go jeszcze wybranego).

 

No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

 

A na placu budowy zwracamy uwagę m.in. na to:

- czy sciany są równo murowane,

- czy jest porządek (np. ci nasi nie mieszają, jak inni, betonu na ziemi, tylko na folii),

- czy więźba jest intensywnie zielona (czyli czy się przykładają do malowania, czy robią to byle zbyć),

- ile papy lub folii wystaje (przy wywijaniu na zakład).

 

Pozdrawiam - i przepraszam za przydługi post.

 

Joasia.

Tak joasiu wszystko ok tylko że:

-jak sprawdzasz czy ściany są równo murowane? biegasz z poziomnicą i sznurkiem?

- ja wolę fachowców któży mieszają w betoniarce heheheheh

- więźbę wolę kupić gotową zaimpregnowaną bo nawet najgorzej zamoczona jest lepsza od malowanej (może też być czerwona, różowa zależy to o d ilości i koloru barwnika dodanego)

- papy i folii może wystawać nawet 0,5 metra - inwestor płaci.

Zastanów się nad kryterium oceny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokłanie macie w tej kwocie?

My chcemy wybudować z Porothermu + ocieplenie.

Napisz jeśli możesz namiary na ekipę, oczywiście nie chcę Wam jej podbierać ale pewnie jak każda ekipa robi na paru frontach.

Właśnie zleciłam dwe wyceny - jedną mam na 37.000 - fundament, ściany nośne, stropy, kominy do wysokości dachu, podciągi, schody - jestem przerażona tą ceną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj jesteśmy po kolejnym spotkaniu z "ekipa budowlaną". Majster powiedział nam, że wytarczy pomnożyć ilość metrów kw. razy 600 - 700 zl i mamy cenę stanu surowego otwartego. Ponoć sprawdza się w 90% (pod warunkiem, że inwestor tylko przychodzi i płaci, resztą zajmuje się ekipa). Budujemy na Śląsku. Narazie szukamy i liczymy :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam domek parter+pietro jakies 162 m2 powierzchni uzytkowej, do tego garaz dwustanowiskowy, dach 140 m dwuspadowy. domek ze sciana trojwarstwowa (porotherm,wełna,klinkier)

 

A wycene od firmy budowlanej na materiał + robocizne mam taką:

 

stan 0 - fundament, drenaż, podsypka, płyta, izolacje pionowe i poziome

stan surowy - sciany nosne, działowe, kominy 3, stropy montarz skrzynek rks tzn rolet

dach- wiezba, dachowka ceramiczna, orynnowanie, wykonczenie

garaz - sciany nosne, strop, izolacja

 

To wszystko 130 000,00

 

Co o tym myślicie? na dniach muszę dać im odpowiedź.

 

Pozdrawiam[/u][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalęzności gdzie budujecie, bo u nas na Śląsku bardzo się cenią, np.:

Dom mamy mieć 11m na 19m - prostokąt.

Tak nam wycenił robotę jeden z fachowców (za sam stan 0 chce 26300), ponoć to dużo - ceny są tylko za robociznę i sprzęt, bez materiałów

1. STAN 0

- jałowy beton - 1500

- izolacje przeciwilg. (pion. i poz.) - 2500

- ławy fundamentowe - 6500

- ściany z betoników - 7000

- zasypka bez piachu - 3000

- schody zewnętrzne - 2000

- drenaż - 1500

- izolacja cieplna - 1800

- kanalizacja stanu 0 - 500

 

to tyle ad fundamentów, ale wycenił jeszcze resztę i tak:

2. ŚCIANY PARTERU + SŁUPY - 8500

3. STROP PARTERU - 15000

4. ŚCIANY PIĘTRO, GÓRNY WIENIEC- 8000

5. DACH NA GOTOWO - 80PLN/M2

 

W SUMIE - tylko robocizna stanu surowego bez dachu - 57 800

I co wy na to?

Ten fachowiec powiedział, że stan surowy zamknięty na pewno ok.180 000

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogo

Wykonuję kosztorysy zarówno dla inwestorow jak i wykonawców ale te ceny mnie powalają.

 

jalowy beton - to pewnie tzw. " chudziak " czyli podklad pod fundamenty gdzieś o griubości 10 cm z betonu kl 7,5

 

dom o wymiarach 11 x 19 m ma funadamentów ok 70 mb , chudziak wylewamy na szerokośc powiedzmy o 10 cm szersza od ławy i niech to będzie 80 cm , mamy zatem :

 

70 mb x 0,8 m ( szerokośc ) i 0,1 m ( grubośc warstwy) = 5,6 m3 betonu.

 

Normy z katalogu budowlanego KNR 2-02 poz. 1101-01 przewidują dla podkładów betonowych na podlożu gruntowym czas pracy:

betoniarze 2,79 roboczogodziny na 1 m3

robotnicy 2,47 r-g

 

Razem to będzie 6,26 rbh/1 m3

 

Do wykonania zatem podkladu z chudziaka razem wyjdzie:

 

5,6 m3 x 6,26 rbh/m3 = 35,056 rbh ( można przyjąc że to 4 pracowników na dwie ośmiogodzinne dniówki)

 

To co proponuje ci klient to stawka za godzine na poziomie :

 

1500 / 35,056 = 42,79 zł

 

Takie stawki to chodza w wykończeniówce na bardzo wysokim poziomie albo przy robotach specjalistycznych.

 

Bardzo sobie cenię fachowość i znam cięzka prace budowlańca, ale zawsze twierdziłem i twierdze że z " godziwościa " wynagrodzenia to wielu z kolegów w tej branży zupelnie sie rozminęło.

Ma to też zastosowanie do tego co płacą oni swoim pracownikom - po 8-10 zł za godzine.

 

Tak więc wedlug mnie - masz sporo zawyżona oferetę.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę budowy tego domku

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4402c9f799b71

 

i za stan surowy tj. ławy f., fundament, ściany, strop teriva, więźba, pełne deskowanie dachu, schody wewnętrzne oraz kominy klinkierowe, chłopaki za robociznę krzyknęli 43 000.\

 

Czy to ok? Buduję w okolicach Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę budowy tego domku

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4402c9f799b71

 

i za stan surowy tj. ławy f., fundament, ściany, strop teriva, więźba, pełne deskowanie dachu, schody wewnętrzne oraz kominy klinkierowe, chłopaki za robociznę krzyknęli 43 000.\

 

Czy to ok? Buduję w okolicach Warszawy

 

 

Moim zdaniem nie jest to cena wygorowana na tak duzy dom, ale ja nie jestem specjalista od budowy!!Czytajac posty innych osob to wydaje mi sie ta cena dobra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mój pierwszy post na tym forum to pytanie do doświadczonych forumowiczów i osób, które mają już jakieś doświadczenie w temacie.

Otóż zastanawiam się nad budową takie domku:

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-45,57,61,opis.html

ma to być kompletny bliźniak (dla 2 rodzin)

Jak myślicie - jaki jest realny koszt budowy w stanie surowym (ławy f., fundament, ściany, strop , więźba, pełne deskowanie dachu, schody wewnętrzne) w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...