Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamierzam budować dokem z kolekcji Muratora który się zwie "Godziwy"ma ona 125 m p.u i 161 p.c. Drogo czy tanie

 

Ja bym w ten sposób policzył. Powierzchnia użytkowa 125 x 2000 zł za m2 = 250,0 tys zł. Za tą kwotę powinieneń wybudować dom. Ale bez wyposażenia tj. mebli w kuchni itp. Jesli wybudują Ci za 210,0 tys zł to czy do zakończenia wystarczy Ci 40,0 tys. zł? Wg mnie powinnieneś się zmieścić. Zatem oferta jest OK. Możesz ją jeszcze oczywiście ponegocjować. Ale przede wszystkim radziłbym sprawdzić realizacje innych domów tej firmy i pogadać z inwestorami (oczywiście jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) :) .

Pozdrawiam

Migacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zgadzam się z Anapi że liczyć trzeba powierzchnię całkowitą. jednakże przed chwilką zadzwonił do mnie szef firmy która przedstawiłą mi tą oferte że za 210.000 zł nie da rady gdyż mu się to nie opłaca. Podał nową cenę 230.000,00 zł. Faktem jest że od samego początku podawał tą cenę ale rozmawiała z nim moja żona i zbiła tą kwotę do 210.000 zł.facet chyba dużo myślał nad tym bo zadzwonił dopiero z tą informacją po 2 dniach. Pytanie brzmi co dalej mam robić. Zgodzić się na nową cenę czy szulkać dalej. Nie wiem czy znajdę coś tańszego??

help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno zdanie. Mam od tego samego człowieka ofertę wybudowania domu do stanu surowego zamknietego + tynk akrylowy za 145-150 tys. I co wy na to. Tak sobie myślę że-nie wiem czy dobrze-że za 80 tys jestem w stanie wykończyć ten dom tzn tynki wenetrzne, instalacje itd. ale bez wyposażenia domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zgadzam się z Anapi że liczyć trzeba powierzchnię całkowitą. jednakże przed chwilką zadzwonił do mnie szef firmy która przedstawiłą mi tą oferte że za 210.000 zł nie da rady gdyż mu się to nie opłaca. Podał nową cenę 230.000,00 zł. Faktem jest że od samego początku podawał tą cenę ale rozmawiała z nim moja żona i zbiła tą kwotę do 210.000 zł.facet chyba dużo myślał nad tym bo zadzwonił dopiero z tą informacją po 2 dniach. Pytanie brzmi co dalej mam robić. Zgodzić się na nową cenę czy szulkać dalej. Nie wiem czy znajdę coś tańszego??

help

 

Szukać - nigdy nie zaszkodzi wiedzieć co w trawie piszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się za Wami zgodzić. Można liczyć też od powierzchni całkowitej z tym, że w parterówce (mniej jest powierzchni całkowitej bo nie liczy się stropu) jest tańszy strop ale za to droższy dach natomiast w domku z poddaszem użytkowym strop jest droższy bo nośny a za to mamy mniej dachu. Ale to chyba każdy wie. Moje wyliczenia są tylko orientacyjne.

Cena jest zawsze kwestią negocjacji. Trzeba zawsze zobaczyć inne realizacje i popytać inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się za Wami zgodzić. Można liczyć też od powierzchni całkowitej z tym, że w parterówce (mniej jest powierzchni całkowitej bo nie liczy się stropu) jest tańszy strop ale za to droższy dach natomiast w domku z poddaszem użytkowym strop jest droższy bo nośny a za to mamy mniej dachu. Ale to chyba każdy wie. Moje wyliczenia są tylko orientacyjne.

Cena jest zawsze kwestią negocjacji. Trzeba zawsze zobaczyć inne realizacje i popytać inwestorów.

 

 

Ja mam projekt domku parterowego ale rowniez jest tam strop teriva-dlaczego nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam projekt domku parterowego ale rowniez jest tam strop teriva-dlaczego nie wiem?

 

Jeśli nie ma schodów na poddasze czyli będzie ono zupełnie nieużytkowe to wg. mnie nie ma sensu robić terivy. Nie jestem jednak konstruktorem, a być może akurat w Twojej parterówce tak musi być.

Wiem jedno strop drewniany jest tańszy a sufit podwieszany jeszcze bardziej. Jeśli jest poddasze nieużytkowe wtedy można np. sufit nad salonem zrobić wysoki, etc.

Warto zapytać konstruktora czy można zmienić rodzaj stropu na tańszy (a w zasadzie sufitu), a może zrobić terive i schody na poddasze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam projekt domku parterowego ale rowniez jest tam strop teriva-dlaczego nie wiem?

 

Jeśli nie ma schodów na poddasze czyli będzie ono zupełnie nieużytkowe to wg. mnie nie ma sensu robić terivy. Nie jestem jednak konstruktorem, a być może akurat w Twojej parterówce tak musi być.

Wiem jedno strop drewniany jest tańszy a sufit podwieszany jeszcze bardziej. Jeśli jest poddasze nieużytkowe wtedy można np. sufit nad salonem zrobić wysoki, etc.

Warto zapytać konstruktora czy można zmienić rodzaj stropu na tańszy (a w zasadzie sufitu), a może zrobić terive i schody na poddasze.

Pozdrawiam

 

 

Wlasnie wczoraj studiowalam projekt i tam pisze tak-poddasze nieuzytkowe ale jest strop TERIVA i schody drewniane na strych!Wedlug mnie to jedno zaprzecza drugiemu!!Musze pogadac z architektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Razem z żoną przymierzamy sie do budowy domku w okolicach Szczecina.

Projekt który nas interesuje to:

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m43b12f30b6933

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje lub rady na temat wykonawców z okolic Szczecina (dobrych i tanich :D ot takie marzenia) to bardzo prosimy o kontakt.

Z góry serdecznie dziękujemy

 

Iza i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy na forum i mam pytaniem. Zamierzam budować dokem z kolekcji Muratora który się zwie "Godziwy"ma ona 125 m p.u i 161 p.c. Firma budowlana która miałaby wybudować dom wyceniła go na 210.000 zł brutto

Witaj.Moim zdaniem nie jest żle jezeli nic nie będziesz robił sam. W przyszłym tygodniu zaczynam wykopy pod (120 m2 dom +25m2garaż) i szacuje na jakieś 170-180 tyś. z tym że wszystkie instalacje,tynki i wylewki robie sam.Poza tym''jedyne co pozostało'' to przynajmniej kolejne 150.000 i to raczej bez ogrodu :D.

Złap projektanta za uszy z tym stropem.Jeżeli nawet zdecydujesz się na małe poddasze kosztem częsci powierzchni na parterze(ja zamieniłem pokój 10m2 na ''klatkę schodową'' i zyskałem 70m2 na -jak ja to nazywam media room ) to nie potrzebujesz ''betonowego''sufitu .aby zainstalować schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu chcemy rozpocząć budowę gm. Komorniki.

 

no to witam w klubie...!! :lol:

 

we wrzesniu ruszamy w plewiskach z budowa...

 

dom 195m2 !! podaje >>> LINKA DO PROJEKTU <<<

 

budujemy z ytonga 40tki - jednowarstwowo... !! dach brassa deskowany

 

wyceniona robocizna od fundamentu po orynnowanie to 63.000 !!

 

Ekipa sprawdzona, z polecenia, 25 lat na rynku !!

 

 

witam wszystkich forumowiczów

 

Też podjeliśmy z zoną "życiową decyzję" i chcemy BUDOWAć dom.

Jesteśmy na etapie "sprawdzania" wszystkiego.

 

VirgoMan- możesz podac namiary na ta ekipę? Będe wdzięczny, im więcej info tym lepszą ofertę wybierzemy.

 

A może jeszcze ktoś z okolic Poznania ma namiary na "dobre" ekipy.

 

z pozdrowieniem, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam, kiedys jakies pare miesiecy temat pisalam na tym wątku ile zamierzam wydac na stan surowy. Niestety szalony boom budowlany kaze nam zrewidowac pierwotne plany. Owszem ekipe placimy tyle co umowione, ale ceny materialow, tzn cegiel, dachowski, szalenczo ida w gore. Czesc towaru, np welna, idzie teraz tylko na zamowienie, a to winduje ceny. Podhohdzcie wiec z duza ostroznoscia co do wycen sprzed kilku miesiecy, bo niestety mozecie sie srogo przeliczyc. ja porownuje przed zakupem ceny w kilku hurtowniach, negocjuje itp, a i tak plan przekrocze chyba w granicach 10-15 procent .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak sobie czytam i wlos sie mi jezy na glowie. W ostatnich dwoch tygodniach widzialam sie z kilkoma ekipami, ktore za budowe w okolicach Krakowa powiedzialy 55.000 - dom jednorodzinny parter + uzytkowe poddasze 144 m pow. uzytkowej dach czterospadowy i wg mnie to duzo .... ale inaczej nie chce byc .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) :lol: Witam. Po przerobieniu ofert wielu firm budowlanych (chcieliśmy

do końca roku postawić stan surowy otwarty),które proponowały nam ceny księżycowe udało nam się wreszcie znależć ekipę za rozsądną cenę.

W związku z tym - w tym roku stan zerowy - robocizna 5 tys

- na wiosnę wszystkie ściany,ścianki działowe,schody

betonowe ,kominy - 15 tys

-dach dwuspadowy w tym nad podwójnym garażem,

3 lukarny -cena 40 zł za m2 ,wyjdzie ok.12-13 tys

Myślę,że w 40 tys się zmieścimy -dom pow całk.215 m2,dach

dwuspadowy nad całością,parter +poddasze uzytk.,podwojny garaż,

silka na klej.

Wcześniejsze wyceny były na 70 tys.Stwierdziliśmy z mężem,ze

poczekamy,a jak będzie ciepła zima to zagospodarujemy nieco teren,

ogrodzimy działkę.zakupimy okna(mamay fajna ofertę na okna

z Krakowa) dachówkę-wybralismy Bogen -wycena podobna do Robena,

ale jakosć lepsza.

Radzę tym którzy usilnie szukają ekipy na teraz,poczekać ,rozplanować

i w ten sposób jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy.

My nadwyżkę pieniędzy na pierwszy etap chcemy dać na lokatę,uzyskane

odsetki będą np.na zakup kolejnej cegły itp.

Tak to sobie z moim ślubnym wymyślilismy :lol: :oops: :wink:

Pozdrawiam Bo :p :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję budowę malego prostego domku w okolicach Warszawy, projekt:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=183&IdKolekcji=23.

Z tego co się orientowałam ceny są b. zróżnicowane, najchętniej bym wybudowała systemem gospodarczym bo mam dużą pomoc w rodzinie mam okniarza, mam elektryka, hudraulika, wykończeniowca, brakuje mi w zasadzie murarza do stanu surowego, dekarza i ekipy do tynków. Wstępnie znajomy murarz zaproponowal cene robocizny stanu surowego z dachem na 30 000 + materiały 45 000, wydaje mni się, że to wysoka cena biorąc np pod uwagę,ze ktoś tam mi polecił firmę co buduje za 950 zl m2 stanu surowego zamkniętego z tynkami i ociepleniem, no i w/w murarz nie jest firmą i nie wystawi mi rachunku na roboty a mi na tym b. zależy bo muszę się rozliczyć z urzędem za sprzedane mieszkanie i an dzień dobry od 30 000. płacę 3000 podatku.

Doświadczonych proszę o wypowiedz lub ewentualnie namiary na solidnego nie drogiego murarza, żebym mogła sobie cenki porównać.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...