Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam pierwszy raz na forum. Planuję budowę domu z użytkowym poddaszem 146 m2, z garażem, ściany dwuwarstowe porotherm 25W+styropian+tynk, dach dwuspadowy, dachówka ceramiczna, dwa balkony. szczegóły tutaj; http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0df531a640.

W kosztorysie kupionym razem z projektem cena za stan surowy otwarty(bez okien i icieplenia, z dachówką) to 105 tys. PLN+VAT. Firma zaproponowała mi cenę zabójczą 180 tys. Chyba za duza różnica w cenach. Albo kosztorys jest do bani (pracownik z archonu zapewniał mnie,że ceny nie odbiegają od średnich krajowych), albo firma chce mnie wyrolować na niezłą sumkę. Proszę o opinie w tej sprawie. Może ktoś zna dobrą i solidną firmę w okolocach Olsztyna za rozsądną ceną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Radzę tym którzy usilnie szukają ekipy na teraz,poczekać ,rozplanować

i w ten sposób jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy.

 

Dokładnie! Teraz jest najgorszy moment na szukanie wykonawcy. Lepiej przez zimę kupować materiały (wtedy są nawet połowę tańsze niż teraz), a z ekipami rozmawiać w styczniu-marcu. Zaczynając teraz i tak nie ma praktycznie szans na skończenie budowy przed zimą. Po co więc tracić pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Ci lepsi wykonawcy już teraz mają pozajmowane terminy na przyszły rok-przynajmniej na wiosnę. Mnie się udało- mam zamówionego wykonawcę z polecenia-naprawdę bardzo porządna ekipa. Ale musiałam się nieźle nagadać , naprzekonywać go, naprosić :wink: żeby "wcisnął nas" na wiosnę przyszłego roku. Ale udało się i jestem już spokojna :D .

Dlatego przypominam że ekipy szuka się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za postawienie domu z ceramiki bez ławy i fundamentów zapłaciłem 16tys w tym było 220 m2 ceramiki na 24 cm i 90 m2 na 11,5 cm .

Dom o powierzchni 190 m2 + garaż 30m2

Koszt wykonania więźby 7tyś

Dekarz dachówka karpiówka , rynny tytan cynk , okna dachowe szt. 8 , koszt 10tyś

Razem 33tyś zł

 

W sumie wybrałem najtańszych wykonawców z okolic Poznania ale byli to fachowcy a nie partacze.

Mogłem jeszcze taniej ale nie chciałem ryzykować bo czasami efekt mógłby być opłakany.

Chytry dwa razy traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak pisałem wcześniej za budowę domu w stanie surowym otwartym, z użytkowym poddaszem 146 m2, firma zaproponowała mi cenę 180 tys. z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi. Dziwi mnie szczególnie cena przyłączy: wodociągowe 7000,00; kanalizacji sanitarnej 6000,00; kanalizacji deszczowej 10000,00 PLN. Dom buduję w mieście, długość przyłączy wodociągowej to ok.30m, sanitarnej 20m, deszczowej 20m. wychodzi na to,że sa przyłącza muszę zapłacić 23 tys. A za wcinkę i geodetę płacę sam. Proszę o Wasze doświadczenia w tej sprawie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak pisałem wcześniej za budowę domu w stanie surowym otwartym, z użytkowym poddaszem 146 m2, firma zaproponowała mi cenę 180 tys. z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi. Dziwi mnie szczególnie cena przyłączy: wodociągowe 7000,00; kanalizacji sanitarnej 6000,00; kanalizacji deszczowej 10000,00 PLN. Dom buduję w mieście, długość przyłączy wodociągowej to ok.30m, sanitarnej 20m, deszczowej 20m. wychodzi na to,że sa przyłącza muszę zapłacić 23 tys. A za wcinkę i geodetę płacę sam. Proszę o Wasze doświadczenia w tej sprawie. Pozdrawiam.

Taką cenę, to płaci się za dom w tzw. stanie developerskim a i tak moim zdaniem jest dużo za dużo przesypana.

Na dobrą sprawę, taką kasę powinieneś zapłacić za dom oprócz drzwi, podłóg, sanitariatów, mebli, etc.

Ktoś Cię robi po rogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dom jak w nicku (agrobisp WB-3943 w lustrze, powiększony o 1 m)

budowa na wiosnę

ok. 200 pow. całkowitej

bryła i dach mało skomplikowane

fundamenty lane w deskowaniu

ściany murowane z maxa

dach dachówka

kominy murowane

schody żelbet

ekipa spod Krakowa chce 38 tys.

widziałem ich budowy - wyglądały dobrze

Dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 to standard. ja mam umowioną firmę, która dom wg projekt SP 1505 (Studio Projekt z Cieszyna, poszerzony o 0,5m garaż) wyceniła na 120 000 PLN za stan surowy otwarty, w tym fundamenty beton, porotherm, komin schiedla, schody żelbetowe, dachowka betonowa (tu się jeszcze zastanawiam). to chyba OK. przy czym oczywiście o materiały się nie martwię :-) jest w tym pewne ryzyko, ale i komfort...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Rzpoczynamy budowę najprawdopodobniej w sierpniu przyszłego roku, ale oczywiście już teraz chcielibyśmy wybrać i zamówić ekipę do stanu surowego otwartego (taki mamy plan na przyszły rok) - i mam takie pytanko: Czy teraz zamówionej ekipie już płacić jakąś zaliczke i spisać umowę (żeby nas nie wystawili do wiatru), czy nie? Jeśli tak, to w jakiej wysokości (procentowo, w stosunku do całej robocizny)?

 

z góry dzięki za dopowiedzi,

 

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nam za projekt Ewa (poniżej link) powiedział wykonawca (rzetelny, sprawdzony, budował 3 domy znajomych) 35 tysięcy. Robi od fundamentów do kominów i dachu. Oprócz koparki ma cały swój sprzęt, a przy dobrej pogodzie stawia taki dom w 2 m-ce. Czy to oferta warta uwagi?

 

Bardziej doświadczeni - dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, zamierzamy z narzyczonym wybudować nasz wspaniały domek. Mamy już projekt powiedzcie ile uda nam się zrobic za 100 000 zł ? Czy doprowadzimy go do stanu surowego zamknietego ? A może budowa pójdzie jeszcze dalej ? Proszę o wasze zdanie na ten temat.

 

Z góry dzięki za odpowiedz, Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukamy pomocy....Planujemy budowę w lubuskim, dom 230m2 pow. użytkowej,bez podpiwniczenia, parterowy z uzytkowym poddaszem w tym garaz poszerzony o 1 metr, dach 4 spadowy 3 lukarny z balkonamitroche skomplikowany, dachowka ceramiczna, ile za stan surowy zamkniety - robocizna z materialami i bez materialow? czy lepiej samemu kupywac materialy bud. i targowac ceny w hurtowniach , czy zdac sie na kompletnosc obslugi przez firme i zdac sie tylo na nich? wtedy napewno przeplace.... Ile trzeba liczy kasy na stan gotowy do zasiedlenia? jest jakis przelicznik aby to wyliczyc?

 

Dzieki za wszelkie informacje..

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęła się jazda. Za D79 (adaptacja - bez garażu ale z podwójną wiatą) chcą za stan surowy otwarty bez pokrycia dachu:

 

Jeden dostał projekt na 2 tygodnie i rzucił 45 tys, a jak z obłożeniem kominów i słupów klinkierem to jeszcze +10 tys. Słupów jest 9 - trzy w oryginalnym projekcie w podcieniu oraz 6 podtrzymujących dach pod wiatą, ale to i tak bardzo dużo, wychodzi jakies 5,50 zł od cegły, od kiedy to robocizna jest 2x droższa od materiału, to chyba szukanie łosia, szkoda bo sympatyczny i zna się.

 

Drugi oglądał projekt przez 5 minut i rzucił 23 tys. To już brzmi lepiej, a ponieważ dopadlismy go na budowie, to można było popatrzeć. Żona stwierdziła, że na placu był porządek, materiały na paletach zafoliowane, nic się nie walało, pracownicy wyglądali na trzeźwych, nie opier.... się i przez 15 minut tylko raz powiedzieli k.... No może, zobaczymy.

 

Trzeci jak wziął kopię projektu pod koniec września to mówi że ofertę przygotuje w listopadzie, bo teraz ma huk roboty.

 

Z czwartym się spotkam jutro, piąty wraz z ekipą ma się pojawić z powrotem w okolicy za tydzień, mam jeszcze dwa telefony do podobno świetnych górali.

 

Wszyscy oprócz pierwszego są z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*
Potrzebuje namiary na sprawdzoną ekipę godną polecenia do wykonania fundamentów. Budowac chcę się koło Wrocławia. Czy możecie podac jakie są tutaj ceny za fundamenty ?? Liczy sie pewnie za metr. Interesuja mnie jedynie ceny z okolic Wrocławia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...