Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

a nam za taki http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=

powiedzieli 44 tyś (robocizna od fundamentów po dach)

To chyba duzo szukamy dalej

 

Jeżeli za stan surowy otwarty z pokryciem dachu i z wylaniem tarasów i obłozeniem kominów i słupów klinkierem, to chyba nie jest taka zła cena. Tym bardziej że konstrukcja dachu nie taka znowu prosta a jeszcze strop w parterowcu ma dużą powierzchnię. Po co w parterowcu strop gęstożebrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja własnie zamknałem dom na zime, ok 180m2 całkowitej, thermopor30, strop leier, 2 kominy schiedel, 2 lukarny, dach wielopołaciowy, 13m3 drzewa na więźbe, dachowka creaton kera phanne, rynny galeco stal, 7 okien dachowych, rozprowadzona kanalizacja pod ślepa wylewką - wszystko włacznie z robotą ok 150000. Robota 25tys reszta materiały.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę tym którzy usilnie szukają ekipy na teraz,poczekać ,rozplanować

i w ten sposób jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy.

 

Dokładnie! Teraz jest najgorszy moment na szukanie wykonawcy. Lepiej przez zimę kupować materiały (wtedy są nawet połowę tańsze niż teraz), a z ekipami rozmawiać w styczniu-marcu. Zaczynając teraz i tak nie ma praktycznie szans na skończenie budowy przed zimą. Po co więc tracić pieniądze?

 

 

W taki sposób to sami zapędzicie się w kozi róg!!

Kupować materiały to fakt -kupować !!

Co do ekipy to radzę sie już teraz umawiać nie czekając na styczeń-marzec bo wtedy o jakiejkolwiek ekipie możecie zapomnieć i pozostaniecie na lodzie!! Przecież umawianie ekipy nie jest jednoznaczne z rozpoczęciem budowy w tym roku!!!

Budujący po to rozmawiają i zamawiają ekipy już teraz by z wczesną wiosną ruszyć z budowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje namiary na sprawdzoną ekipę godną polecenia do wykonania fundamentów. Budowac chcę się koło Wrocławia. Czy możecie podac jakie są tutaj ceny za fundamenty ?? Liczy sie pewnie za metr. Interesuja mnie jedynie ceny z okolic Wrocławia.

okolo 10000 za same fundamenty - 120m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Pierwszy raz, ale za domek na wiosnę 120 m2 - parter (+41 garaż) + (160 po podłodze) 120 poddasze+ 90 (ze względu na ukształtowanie terenu) " "z górki" terenu 90 m2 piwnicy:

- 1 sza firma = 30 tyś mury + 6500 więźba + 2000 deski Z PAPĄ+ 1200 BAwole oko,

- 2-ga firma = 45 tyś całość = stan surowy otwarty,

- 3-cia firma (robiąca na terenie Warszawy) 950 ZŁ +vat ZA M2 NIEZAGOSPODAROWANY (GARAŻ + PIWNICA+STRYCH) + 2000 ZŁ + vat ZA M2 ZA METR ZAGOSPODAROWANY= PARTER +PODDASZE "PO PODŁODZE",

4-ta możliwość 30 tyś mury + 9200 więźba z dskami i bawolim okiem.

Ceny naprawdę "poszły do góry" , ale niestety nic na to nie poradzimy.

Pozdrawiam

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Sorry

miałem też tel do super górali którzy 3 lata temu byli (jeśli chodzi o cenę i robotę) super,

Powiedzieli, że parter (120 m2) + poddasze (po podłodze 160 m2) + położenie dachówki (ok 350 m2) to będzie 45 tyś zł = i TO JEST SUPER CENA NAWET NA PROWINCJE, ale jeśli oni dodali że 20 tyś za 90 m2 piwnicy to zrobiło się drogo i szukam dalej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dom 200 m2 pow. całkowitej

prosty dom, dwuspadowy dach, bez lukarn

(dom bez podpiwniczenia)

stan surowy otwarty, dach pełne deskowanie, papa; tarasy 30 m2

3 niezależne ekipy krzyknęły nam 30.000 zł

 

:( liczyliœmy na mniej

A my chcemy budować dom parterowy o pow. uzytkowej 153 m2 ( nasz projekt http://www.studioarcis.pl AD-38)

zwykły "murarzyna" krzyknął nam 30 000. Szukamy dalej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dom 200 m2 pow. całkowitej

prosty dom, dwuspadowy dach, bez lukarn

(dom bez podpiwniczenia)

stan surowy otwarty, dach pełne deskowanie, papa; tarasy 30 m2

3 niezależne ekipy krzyknęły nam 30.000 zł

 

:( liczyliœmy na mniej

A my chcemy budować dom parterowy o pow. uzytkowej 153 m2 ( nasz projekt http://www.studioarcis.pl AD-38)

zwykły "murarzyna" krzyknął nam 30 000. Szukamy dalej :))

Brak domu AD3 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my: dom z poddaszem powierzchnia użytkowa 130 m + garaż 30 m + taras 19,5m , pow. całkowita 197 m, kubatura 666m - robocizna za : fundamenty+ściany+stropy+więźba+pokrycie dachu zapłacimy 25000 zł. Chyba oki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my budowe naszego domku Projekt ,,Zacisze ,,Charkiewicza zaczelismy 15 maja tego roku

Powiezchnia uzytkowa 100m2 parter + 35m2 garaz, dach 250m2

Sciany Max, dachowka Creaton, strop teriwa, fundamenty bloczki, cztery kominy z tego dwa systemowe Schidla(nie wiem czy dobrze napisalam), dwa kominy nad dachem z klinkieru, dwa pozostale zakonczone dachowka kominkowa.

Stan surowy, bez dach ale +hudziak+ schody zewnetrzne+kominy z klinkieru

= Robocizna 19000

= Material 46900

Dach

= robocizna 12000

= Materialy 24200 (w tym Rynny metalowe)

= wiezba 7500

W tej chwili mamy juz okna,brame garazowa, drzwi zewnetrzne, instalacje elektryczna, tynki, instalacje CW i CO,w tym 64m2 podlogowki, piec Kondensacyjny Wiesmana, grzejniki, instalacje alarmowa, wylewki, wszystkie przylacza juz doprowadzone do budynku

Calosc kosztowala nas 160000tys w tym jest doslownie wszystko od gwozdzia, rurki. kolanka, wodki dla budowlancow :wink: , benzyny itd

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakończeniu stanu surowego domu z pracowni Archipelag. Projekt Izolda o powierzchni 150m2 + 20m2 garażu. Budowa rozpoczęta 10 lipca, zakończona 20 września 2006.

[http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

 

Koszt robocizny wyniósł mnie 24 000 zł. Koszt materiałów 75 000 zł.

 

Wykonane prace przez firmę budowlaną:

- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie, izolacja fundamentu

- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza

- wylanie stropu nad parterem

- murowanie dwóch kominów i kominka zewnętrznego (cegła klinkierowa)

- wykonanie więźby dachowej z pełnym deskowaniem i pokryciem papą

- chudziak na parterze

- taras i schody zewnętrzne

- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej

 

W kosztach materiałów uwzględniaono paliwo, napoje i alkohol.

Mury z pustaka ceramicznego U220. Towar z cegielni w Radzyminie. Reszta materiałów z hurtowni w Kobyłce, Zielonce i Wołominie.

W cenie usługi nadzór kierownika budowy.

Na wiosnę umówiony jestem na dokończenie elewacji z klinkieru za 1,20zł od cegły.

Pozdrawiam

[/url][http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakończeniu stanu surowego domu z pracowni Archipelag. Projekt Izolda o powierzchni 150m2 + 20m2 garażu. Budowa rozpoczęta 10 lipca, zakończona 20 września 2006.

[http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

 

Koszt robocizny wyniósł mnie 24 000 zł. Koszt materiałów 75 000 zł.

 

Wykonane prace przez firmę budowlaną:

- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie, izolacja fundamentu

- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza

- wylanie stropu nad parterem

- murowanie dwóch kominów i kominka zewnętrznego (cegła klinkierowa)

- wykonanie więźby dachowej z pełnym deskowaniem i pokryciem papą

- chudziak na parterze

- taras i schody zewnętrzne

- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej

 

W kosztach materiałów uwzględniaono paliwo, napoje i alkohol.

Mury z pustaka ceramicznego U220. Towar z cegielni w Radzyminie. Reszta materiałów z hurtowni w Kobyłce, Zielonce i Wołominie.

W cenie usługi nadzór kierownika budowy.

Na wiosnę umówiony jestem na dokończenie elewacji z klinkieru za 1,20zł od cegły.

Pozdrawiam

[/url][http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...