Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

no wiec tak

jestesmy po wczorajszej rozmowie i ustaleniach z ekipa

 

za 17,5 tys wykonaja:

 

- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie,izolacja fundamentu

- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza

- wylanie i uzbrojenie stropu nad parterem

- murowanie 3 kominów

- dodatkowo 1,2 za polozenie sztuki (cegła klinkierowa)

- chudziak na parterze

- taras i schody zewnętrzne i wewnetrzne

- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej na parterze

 

i co o tym myslicie?

zaczynamy na wiosne

budowa podwarszawska

 

napiszcie jak jest z takimi sprawami jak rusztowania,/noclegi ekipy?/tudziez barakowoz-pewnie jak to bywa w kazdym przypadku do ustalenia-ale kto to zapewnia i finansuje? inwestror czy ekipa?

bo moja ekipa jest z zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no wiec tak

jestesmy po wczorajszej rozmowie i ustaleniach z ekipa

 

za 17,5 tys wykonaja:

 

- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie,izolacja fundamentu

- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza

- wylanie i uzbrojenie stropu nad parterem

- murowanie 3 kominów

- dodatkowo 1,2 za polozenie sztuki (cegła klinkierowa)

- chudziak na parterze

- taras i schody zewnętrzne i wewnetrzne

- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej na parterze

 

i co o tym myslicie?

zaczynamy na wiosne

budowa podwarszawska

 

napiszcie jak jest z takimi sprawami jak rusztowania,/noclegi ekipy?/tudziez barakowoz-pewnie jak to bywa w kazdym przypadku do ustalenia-ale kto to zapewnia i finansuje? inwestror czy ekipa?

bo moja ekipa jest z zewnatrz

 

nie piszesz jaki to dom, więc cieżko powiedzieć czy tanio czy drogo. Jeżeli byłby to dom pow. 120 m2 pow. użytkowej to mimo ze nie ma w cenie więźby to wg mnie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wczoraj dostałem wycenę na stan surowy otwarty – wprawdzie ustną ale gość wydawał się raczej do rzeczy .

200 m2 użytkowego ( parterowy z poddaszem ) gazobeton , teriva , fundamenty z bloczków ,

bez dachu i posadzek ale chudziak , balkony i taras ze schodami wejściowymi

- robocizna 22000 zł ( moje materiały ) – chyba OK. !

- wcześniej polecony rzekomo super tani wykonawca za to samo chciał 30000

 

Mam zastanowić się do poniedziałku – mam mu dać odpowiedz bo ma już jakąś inną budowę ale ja byłem pierwszy więc chce być w stosunku do mnie w porządku .

 

Co myślicie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wasze ceny to głupieje :o

 

Chcę zbudować domek z poddaszem 165 m.u, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu z silikatów(jak najprościej - jak najtaniej). Domek nie mały i nie duży (projekt w dzienniku w stopce). Rozmawiałem z wieloma majstrami, na razie odpowiedzi mam dwie:

 

1. 35000 + vat stan surowy

2. 43000 brutto stan surowy z położeniem blochodachówki

 

Czekam na dalsze oferty, ale nie zapowiadają mi się ceny poniżej 35 tyś. Poza tym firmy nie są chętne do podpisywania umów, gdyż liczą na podwyżki wiosenne. Więc mam pytanie - czy mieszkam w regionie podwyższonych cen - czy mam pecha w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podpisuję umowę . Postawienie domu w stanie surowym : fundamenty, podwyższone ściany funamentowe ok.1,5m,piwnica ,izolacje,2 stropy , ściany zewnętrzne,ściany wewnętrzne,kominy systemowe,więźba dachowa,pełne deskowanie,dachówka ceramiczna,orynnowanie,klinkier na kominach.Dach 4 spadowy (rozbudowany),3 filary ,3 balkony .Łącznie 270 m2 p.u. - robocizna+materiały -165 000 pln.Może i dużo ale firma ok i nie mam czasu na zajmowanie się zaopatrzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałam kolejną wycenę. Majster zawołał 45 tysięcy za dom w stanie surowym przykryty dachem - sama robocizna. Dodatkowo będę musiała zapłacić innemu wykonawcy po co najmniej 140 zł za m. kw. stropów żelbetowych wylewanych (materiał+robozizna), bo ten od ścian i dachu strpów żelbetowych nie robi.

Muszę szukać dalej, bo inaczej przyjdzie zbankrutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System oceny mamy taki:

- jeździmy po okolicy i oglądamy budowy w naszej technologii (ściany trójwarstwowe z ceramiki - my akurat mamy maxy-wełnę -cegłę); jeśli podoba się nam plac budowy (jest czyto, schludnie, widać pracujących ludzi a nie obiboki), to

- spisujemy z tablicy budowy albo od wykonawców namiary na właściciela;

- dzwonimy i wypytujemy, czy jest zadowolony; jeśli tak, to

- umawiamy się z wykonawcą i bierzemy od niego namiary na inne budowy i ich inwestorów, też w naszej technologii [to b. ważne, żeby znali daną technologię - np. ekipa, która budowała domy modelowe Muratora, wywarła na nas początkowo b. dobre wrażenie, ale potem okazało się, że NIGDY nie budowali ścian trójwarstw. - poza garażem przy jednym domu modelowym; a my nie chcielibyśmy być królikami doświadczalnymi. ja byłam raz, gdy uczennica mojej fryzjerki uczyła się na mnie robic trwałą, i więcej nie chcę);

- obdzwaniamy właścicieli, wypytujemy, pytamy o wady ekipy, o problemy, jakie były; w tzw. międzyczasie

- wykonawca składa nam ofertę; jeśli cena odstrasza - to rezygnujemy; jeśli jest sensowna, to

- jedziemy na ich budowy z jakimś budowlanym fachmanem (np. z kierownikiem budowy, a raczej z jednym z kandydatów na kierownika - niestety nie mamy go jeszcze wybranego).

 

No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

 

A na placu budowy zwracamy uwagę m.in. na to:

- czy sciany są równo murowane,

- czy jest porządek (np. ci nasi nie mieszają, jak inni, betonu na ziemi, tylko na folii),

- czy więźba jest intensywnie zielona (czyli czy się przykładają do malowania, czy robią to byle zbyć),

- ile papy lub folii wystaje (przy wywijaniu na zakład).

 

Pozdrawiam - i przepraszam za przydługi post.

 

Joasia.

 

Ciekawe rzeczy:-)

Beton na folii mieszaja:P

Betoniarke gdzie diabli wzieli?

Zielone krokwie:P

A co jesli impregnat był bezbarwny???:PP

Tylko tak budowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dobrzy ludzie,

proszę mi podpowiedzieć czy oferta 109 tyś za stan surowy fundament/ściany/strop/więźba/odeskowanie/papa - robocizna + materiały to DUŻO/MAŁO.

Dom z poddaszem 165 m.u, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu z silikatów. Projekt w dzienniku w stopce.

 

Proszę o opinie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dobrzy ludzie,

proszę mi podpowiedzieć czy oferta 109 tyś za stan surowy fundament/ściany/strop/więźba/odeskowanie/papa - robocizna + materiały to DUŻO/MAŁO.

Dom z poddaszem 165 m.u, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu z silikatów. Projekt w dzienniku w stopce.

 

Proszę o opinie :p

 

Czy ta cena uwzględnia transport materiałów, kierownika budowy? Jak się dzieli te 109 tys? To jest brutto czy netto? Do materiałów jest dokładny kosztorys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a&zb

Czy ta cena uwzględnia transport materiałów, kierownika budowy? Jak się dzieli te 109 tys? To jest brutto czy netto? Do materiałów jest dokładny kosztorys?

 

Cieszę się że ktoś w końcu odpisał,

cena 109 tyś - nie obejmuję kierownika, ale wszystko pozostałe. Transport też. Nic nie załatwiam, nie dzwonię nie kupuję - po prostu odbieram stan surowy. Podpisuję umowę - ilość materiałów mnie nie obchodzi - umawiamy się na cenę. Cena BRUTTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...