Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaka obecnie jest przyjmowana stawka roboczogodziny do kosztorysów?

U mnie przyjęli 9,50 czy to dużo?

 

Chyba normalnie. Ja w kosztorysie na maj 2006 mialem 8,5zł netto. Z praktyki wiem, że obacnie roboczogodzina pomocnika na czarno to 10zł

a w zasadzie 100zł za 10h (w tym dwie przerwy po 30min) czyli 9h pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

 

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

 

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

 

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

 

robocizna wyniosla 32tys to chyba nie az tak duzo, niestety materialy sporo kosztowaly sam dach bez robocizny to 40tys poza tym pisalem ze w tej cenie jest wszystko lacznie z papierkami i przylaczami (tylko bez wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

 

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

 

robocizna wyniosla 32tys to chyba nie az tak duzo, niestety materialy sporo kosztowaly sam dach bez robocizny to 40tys poza tym pisalem ze w tej cenie jest wszystko lacznie z papierkami i przylaczami (tylko bez wody).

Wg mnie to realna cena na chwilę obecną. Rozpoczynam budowę na wiosnę i będę zadowolony jak się zmieszczę w tym tysiącu :) ...........Po wszysktim obiecuję napisać o ile się pomyliłem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja za dom 165 m2 mam wycenę taką (okolice Wrocławia):

- fundamenty (wykop, ławy, ściany, izolacja, wylanie betonu) - 12500

- ściany parteru z Porothermu - 7500

- strop Teriva - 11000

- kominy - 4500

- 6 słupów okrągłych - 3000

- ściany poddasza - 4000

- dach (konstrukcja+dachówka) - 15800

 

W sumie: 58300

 

Po negocjacjach zeszło do 54 000. Czy to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

System oceny mamy taki:

System oceny bardzo mi się spodobał. Bardzo dziękuję przyda mi się bo właśnie szukam ekipy ;-).

 

No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

Ponieważ budujemy w podobnym miejscu: Ty w Babicach, a ja na Chrzanowie, więc mam pytanie czy możesz mi podać namiary na tą ekipę. Jeśli oczywiście podpisałaś już z nią umowę ;-).

 

Pozdrawiam

Klenio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam wszystkich dałem projekt do wyceny , stan surowy otwarty czyli ławy fundamentowe-bloczki betonowe parter ściany dwa kominy,schody wejściowe,schody do ogrodu,cztery kolumny klinkier,strop ,więżba dachowa,cena za robociznę 18 tyś .PłOCK.Mój dom to LMB 24 M&L LIPIńSCYhttp://www.ciepledomy.pl/show.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za domek o powierzchni użytkowej 133m cena robocizny zaczyna sie od 45 a dochodzi do 65 tyś zł. Mam na razie 4 wyceny, ale szukam dalej... rozpiętość duża...

 

dostałem już 5 wycen - w Opolu ceny od 45 tys. do 50 tys. za domek 121m2 + 18m2 garaż

 

teoretycznie powinno być taniej niż we wrocku a nie jest :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak przegladam temt i dochodze do wniosku ze zaproponowana mi cena nie odbiega od sredniej , chcociaz mieszkamy w mniej popularnym miejscu (okolice gorzowa wlkp.)

Oferta na ktora przystalem za robocizne domku w stanie surowym otwartym:

1 wykop , wymurowanie , izolacja pion i pozioma fundamentow.

2 Sciany nosne i dzialowe, komin

3 strop ( drewniany, jest to wlasciwie zamontowanie belek nosnych stropu)

4 wiezba dachowa (dach ok 340m2 , w tym 2 lukarny )

5 Roboty dekarskie ( dachowka ceramiczna , obrobka blacharska , orynnowanie , wstawienie 3 okien polaciowych)

 

za to wszytko razem zaplace 40 tys zl robocizny .

 

Wiem ze jeszce rok temu , cena bylaby ok 25% nizsza , ale tak jak ktos zauwazyl na forum , fachowcy rozmawiaja i traktuja inwestora " po pansku" i wybieraja sobie u kogo beda robic .

 

Moze ktos skomentuje ?

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...