Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie pierwsza ekipa za:

- z poddaszem (wysokim)

- 174 mkw użytkowego +41 mkw garaż

- dach dwuspadowy

- pełne deskowanie +papa podkładowa pod gont bitumiczny

- ściany BK

 

Zyczy 65.000zł

 

 

Kolejna ekipa 45.000zł

ale w moim zakresie, koparka, betoniarka i lokum dla ekipy (przyjezdna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam nowe dwie wyceny:

 

Stan surowy otwarty : 70 000 pln

(materiały we własnym zakresie, roboty ziemne też)

 

Stan surowy Otwarty: 58 000 pln

robowy ziemne i zandzór budowlany w cenie

 

Dalej jest to kosmiczna kasa, ale lepiej niz poprzednie oferty.

 

dom:

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te ceny i... zadaje sobie i Wam pytanie: czy nasze zarobki wzrosły 100 czy 200% w ciągu roku? :cry: U mnie to wiem jak jest, Zyta postawiła szlaban na podwyżki :cry: Hmmm... kogo będzie stać na płacenie takich cen? Rok i emigranci jak się dowiedzą o takich zarobkach na budowie zaraz zjadą do kraju... Kurde, ja chyba nauczę się murować... Dorabiałabym w urlop :wink: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam te wyceny i dochodzę do wniosku, że jednak mogłam trafić gorzej :)

 

Moja ekipa weźmie 54 tys. za stan surowy otwarty, z wiezba i obiciem papą. Cena jest wysoka, ale niestety w Olsztynie nie udało mi sie znaleźć nikogo tańszego i przede wszystkim dobrego.

Niezależna osoba zrobiła mi wycenę budowy mojego projektu i niestety, ale w moim przypadku robocizna na poziomie 30 tys. (na tyle liczyłam) to już podejrzane. A ja boję się pozornych oszczedności i poźniejszych poprawek.

 

Oto projekt:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

 

Coż... im dłużej patrzę na tą wycenę tym bardziej się z nia oswajam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalismy pierwsza wycene robocizny za stan surowy otwarty z dachem. Wg nas calkiem przyzwoita .. a co Wy o tym sadzicie ?

 

STAN ZERO - 6.000

Wykopy pod ławy fundamentowe

Zbrojenie, zalanie ław fundamentowych

Mury z bloczka MG

Izolacja pozioma, pionowa

Podsypka z piasku zagęszczona

Ułożenie rur kanalizacyjnych, przepust na wodę

Płyta betonowa stanu zero

Docieplenie styropianem

 

PARTER - 8.000

Ściany nośne zewnętrzne, wewnętrzne nadproża

Słupy betonowe na wykuszu

Schody wejściowe

Ściany działowe

 

PODDASZE - 5.000

Ściany szczytowe, kolankowe

Wieńce na ścianach, kotwy pod murłaty

Kominy ponad dachem

 

WYWIĄZKA DACHOWA - 5.000zł

DACH - 7.700

Folia, kontrłaty, łaty, obróbki blacharskie

Rynny, rury spustowe, ułożenie dachówki

Okna dachowe, wyłazy kominowe

 

TARAS OGRODOWY - 1.500

 

 

RAZEM 33.200 zl - z mozlwoscia negocjaci ... chyba sie na nich zdecydujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w sprawie róznicy w kosztach budowy jednorodzinnego domu, a blizniaka?

 

Zakładając, ze SAM stan surowy domu jednorodzinnego, pow calkowitej 200m kosztuje: robocizna 15000 + 20000 materialy = 35000

 

Ile powinno wyjść, robiąć blizniaka (2x200m2 - taki sam tylko polaczony projekt)??

 

Chodzi mi mniej wiecej o rząd oszczędnosci na tym, ze ta sama ekipa, ze raz kupuje sie materialy, ze koparka raz przejezdza itp....

 

Tak sie zastanawiam, ze 35000 za jednorodzinny to za 2xtaki blizniak powinno 55000 wyjsc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamówic u kosztorysanta pełny kosztorys domu. Ja taki zamówiłem i inaczej rozmawiam z wykonawcami. Nie słucham jakiś głupot typu: nie wiem, zobaczymy...

Jak wykonawca nie chce zaoferować pełnego kosztorysu to znaczy że kombinuje!

 

Przykład:

Szukam wykonawcy na dom:

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/

 

Obecnie mam cztery wyceny od wykonawców, które wahają się od 65 000 do nawet 100 000 pln!!!

 

kosztorys ( grudzień 2006) zakładał zwyżkę ceny wykonastwa dla okolic Wrocławia o około 35% i z wyliczen wynika cena około 50 000 pln.

 

Czały czas mowa tylko o wykonawstwie!!!

 

 

Uważam to za skandal i zaczynam szukać ekipy w regioniu dolnego ślaska

Wrocław to zmanierowane miasto, wykonawcy mają "muchy w nosie" bo roboty jest pełno. Wyskakują z cenami o 200% większymi niż dwa lata temu.

Dziś dowiedziałem się że jeden z wykonawców, który złożył mi oferte na 70 000 pln w zeszłym roku wybudował podobny za 25 000 pln!

 

Jesli znajdę ludzi z daleka i zapłacę za wynajem pokoi i dojazdy nadal będę miał taniej o około 30% niż cena od ekipy z wrocławia.

 

Moim zdaniem wszystko jest powodowane takim wyczekiwaniem wzrostu cen, szumem medialnym, że wszyscy pouciekali do Anglii i Irlandii itd. A to guizk prawda! Płace nie wzrosły o 200% Ludzie nie można dać się napijać w butelkę. Mój dom http://www.dobredomy.pl/?id_project=20&infopage=1&lustro=1 miejsce Koszalin jedna firma wyceniła na ... 223 tys plus VAT- surowy otwarty- łącznie z wejściem i tarasem. Znalazłem w ostatniej chwili człowieka, który się teg podejmie za ok 150 tys brutto. Mówię w ostatniej chwili, bo już moim znajomym, którzy zgłosili się do niego kilka dni później odmówił, bo się nie wyrobi już w tym roku. Jakbym miał budować samą surowiznę za blisko 240 k, to bym w życiu nie zmknął się w pół milionie. Ludzie czy oni myślą, że wszyscy w Polsce nagle zaczęli zarabiać jak w UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam murarzy za 15tys. Sprawdzeni kilkakrotnie, polecani przez znajomych, to chyba dobrze świadczy. Co robią? Murarkę :lol: Od fundamentów (koparka ich sprawa) po szczyt. Bez więźby. Ale za to z tarasem i schodami :lol: Muszę tylko zapewnić materiał. 8) Dom 190m2 pow. użytkowej z poddaszem+garaż dwustanowiskowy. Tanio? Drogo? Ja jestem zadowolona. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja w trakcie zastanawiania się ile może kosztować stan surowy zamknięty policzyłem jak sam bym kalkulował.

1 osoba z opłatami (do ręki + ZUS, US) - 3.000zł

Potrzeba 4 = 12.000zł/miesiąc

Czas na postawienie 3 miesiące = 3x12.000zł=36.000zł

Amortyzacja, dojazdy, zakwaterowanie, zyska właściciela - 15%=41.400zł

Czyli jeżeli budowa trwa 4 miesiące to powinno kosztować - 55.200zł

Więc ekipy za 15-20tyś (te za 60tyś też) robią:

- b.szybko

- kilka na raz

- b.długo małą ilością

- byle jak ułatwiając

-nie płacąc pracownikom lub/i bez ZUS, US

- w inny cudowny niezrozumiały sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja w trakcie zastanawiania się ile może kosztować stan surowy zamknięty policzyłem jak sam bym kalkulował...

3 miesiace to bardzo dlugi okres budowy. Budowlancy z ktorymi rozmawialem (dom 170m calkowitej, na planie L z prostym, dwuspadowym dachem mowili, ze calkowity czas na stan surowy otwarty to ~6 tygodni). Cena jaka zaplace to 40tys netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...