Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Serdeczna prośba dotycząca oceny zaproponowanych przez murarza kosztów budowy domu i garażu.

 

Fachowiec zadeklarował się za 15.000 zł wybudować do stanu surowego otwartego (wykopy pod fundamenty ja robię):

 

Dom – Z8 http://www.projekty.z500.pl/projekt/z8.html

 

Powierzchnia użytkowa - 100m2, powierzchnia zabudowy 120 m2, ściany – 150 m2

 

A potem robią zbrojenie, fundamenty, ściany fundamentowe i ciągną ściany (naprawdopodobniej z pustaka keramzytowego) nośne i działowe oraz kominy. Wszystko kończą wieńcem.

 

Tak samo wygląda zakres prac związany z garażem –

 

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m401676734510a

 

Tu powierzchnia zabudowy – 36, 3 m2

 

Czy to dobra cena? Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).

Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

 

Pozdrawiam.

 

Dom, Damian: http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=106

 

Dzisiaj dostaliśmy wycenę za 240 m pow. całkowitej+ 2 balkony. W skład prac wchodzi: ściany, stropy, balkony, schody wylewane, dach (pokryty papą), bez fundamentów: murarz: 20 000, cieśla 6500 pln

Do tego dojdą pomocnicy murarza, liczę jakieś 4000pln. Łącznie powinniśmy się zamknąć w 30 000 pln za robociznę.

Ekipy sprawdzone, robią jedną budowę a nie kilka w jednym czasie - robili w rodzinie i dobrze im to poszło. Jak mają zacząć o 7 to są o 6:50.

Pozdrawiam,

Arek

 

 

 

Mógł byś dać namiary na tą ekipę planujemy budować się na wiosnę 2008

 

mi wycenili

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=218&IdKolekcji=

 

na 52000 za stan surowy otwarty z pokryciem dachowym - blachodachówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).

Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

 

Pozdrawiam.

 

Ja tez poprosze o namiary jak sprawdzona ekipa, planowana budowa na 2008 rok.

 

Dom, Damian: http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=106

 

Dzisiaj dostaliśmy wycenę za 240 m pow. całkowitej+ 2 balkony. W skład prac wchodzi: ściany, stropy, balkony, schody wylewane, dach (pokryty papą), bez fundamentów: murarz: 20 000, cieśla 6500 pln

Do tego dojdą pomocnicy murarza, liczę jakieś 4000pln. Łącznie powinniśmy się zamknąć w 30 000 pln za robociznę.

Ekipy sprawdzone, robią jedną budowę a nie kilka w jednym czasie - robili w rodzinie i dobrze im to poszło. Jak mają zacząć o 7 to są o 6:50.

Pozdrawiam,

Arek

 

 

 

Mógł byś dać namiary na tą ekipę planujemy budować się na wiosnę 2008

 

mi wycenili

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=218&IdKolekcji=

 

na 52000 za stan surowy otwarty z pokryciem dachowym - blachodachówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkich zdenerwuję:

jestem umówiona z ekipą za stan surowy, z więźbą, schody żelbetowe, strop Teriva, więżba z odeskowaniem i położeniem papy na 25 tys.

Powierzchnia całkowita domu 220 m2.

Fundamenty już zrobione w grudniu, pojutrze wylewają chudziaka. :D :D

No cena rzeczywiście dziwnie niska,niemal podejrzana :) .Oby nie zrobili jakiś niespodzianek,uwazaj! A może to po znajomości? Dla porównania,robocizna stanu surowego otwartego,mojego domu z poddaszem użyt. (130m2) wyniesie 33tyś.zł.(fundamenty,ściany, stropy,chudziak na parterze,kręcone schody,więźba,dachówka,orynnowanie + ocieplenie kominów i dwóch lukarn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

u nas ekipa już ostatecznie zaklepana, stan surowy otwarty na 18 tys brutto a dach (deskowanie, papa, blachodachówka, orynnowanie) na 8 tys., cieszę się, że już mam za sobą poszukiwanie, które trwało ponad pół roku. ekipy solidne, sprawdzone. dom ok. 200 m pow. użytkowej z garażem.

zaczynam po świętach...

a oto nasz przyszły domek nieco zmniejszony

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jotpe
Kurde skąd wy takie ekipy bierzecie. Mi za taki domek krzyknęli 38200zł. Stan surowy otwarty z więźbą i pokryciem dachowym (blacha). Po jednej rozmowe cena zeszła na 35000zł ale uważam, że to i tak zbyt drogo. Domek 120m2 z prostym, dwuspadowym dachem. W tej cenie jest już kierownik budowy. Ekipa dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkich zdenerwuję:

jestem umówiona z ekipą za stan surowy, z więźbą, schody żelbetowe, strop Teriva, więżba z odeskowaniem i położeniem papy na 25 tys.

Powierzchnia całkowita domu 220 m2.

Fundamenty już zrobione w grudniu, pojutrze wylewają chudziaka. :D :D

 

Taka cena przy takich metrach...to tylko pogratulować. Z jakich okolic macie fachowców?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...