Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam prosze o opinie: projekt domu to ten http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-191,209,61,opis.html Czy za wykonanie fundamentów tj:zazbrojenie, zaszalowanie ,zalanie betonem i izolacja(wykopy musze zrobic we własnym zakresie),wymurowanie scian zewnetrznych z poroterma 30 PW i działowych,wykonanie schodów zabiegowych betonowych i stropu lanego z betonu z balkonem ,do tego też garaż , cena 8000 tys zł za robocizne jest ok .Dodam że cena nie obejmuje scian i reszty powyżej stropu,oraz wylewek na parterze. Ekipa jest sprawdzona i fachowa(widziałem ich robote) ,teren to polska południowa a czas realizacji określił na ok 1 miesiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam prosze o opinie: projekt domu to ten http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-191,209,61,opis.html Czy za wykonanie fundamentów tj:zazbrojenie, zaszalowanie ,zalanie betonem i izolacja(wykopy musze zrobic we własnym zakresie),wymurowanie scian zewnetrznych z poroterma 30 PW i działowych,wykonanie schodów zabiegowych betonowych i stropu lanego z betonu z balkonem ,do tego też garaż , cena 8000 tys zł za robocizne jest ok .Dodam że cena nie obejmuje scian i reszty powyżej stropu,oraz wylewek na parterze. Ekipa jest sprawdzona i fachowa(widziałem ich robote) ,teren to polska południowa a czas realizacji określił na ok 1 miesiac

 

8000 zl ?

a mi "pan Jasiu" co robi z synami za same funamenty sobie zazyczyl 10.000 zl

 

macie tam jakis wolontariat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szuka się takich ekip??? :lol:

Ja trafiam na ceny za 180 m2 uzytkowej od 65.000 do 90.000 :cry:

Help :wink:

Pozdrawiam

Przez znajomosci :evil:

Cena dla czlowieka bez dobrego polecenia jest o 50 % min wyzsza.

Polska to taki kraj ze ekipy u władzy sie zmieniaja, ustroj sie zmienia lecz pewne sprawy jak np. znajomosci zawsze pozostana stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Ja rozpocząłem budowę 3 tyg. temu. Ekipę miałem "obstalowaną od listopada 2006, ale po kolei.

Dom ok 230m2 pow. użytkowej, ale licząc z piwnicami ok80m2 + garaż 48m2+ skosy=380m2.

Pierwszy wykonawca:stan surowy 30 tyś + oddzielnie cieśla 8900 (wole oko).

Drugi 40 tyś z dachem (deski+papa), ale ten drugi to dobra, sprawdzona firma.

Trzecia wycena 45 tyś +VAT - Bardzo duża firma.

Czwarty wykonawca stan surowy+więźba + jego materiał = 900 zł +VAT za każdy metr, więc w ubiegłym roku wydawało mi się dość drogo (pewnie było). Mieszkam 130 km od Warszawy więc nie powinno być warszawskich cen.

Zdecydowałem się na drugiego. Jak poszedłem podpisać umowę przed siętami Bożego Narodzenia, Klient stwierdził, że przejżał projekt i jest dość duzo pracy (działka na skarpie więc fundamenty ok 2.8 m wysokie).

Trochę się targowałem, ale nic nie dało, tym bardziej że w projekcie miałem BK, ale znalazłem tanią cegłę Poromur i się zastanawiałem.

W koń cu podpisałem umowę na 45 tyś. Po miesiącu okazało się że klient wystawi mi f-re TYLKO na połowe (a ja potrzebuję rozliczyć kredyt), ale to nie wszystko.

Trzy tyodnie temu rozpoczął przygotowywać wykopy pod ławy i stwierdził, że materiały i ceny poszły tak do góry że MUSZĘ mu dołożyć. Umowa na nic się nie zda bo w umowie jest że dom będzie z BK, a ja kupiłem Poromur który jest trudniejszy do stawiania, więc w Sądzie nie mam szans bo jest napisane .... wg Projektu Budowlanego...... a jak wiadomo wszyscy lubią zmieniać.

Nawet projektant doradzał, aby za mocno nie krzyćeć bo zejdą z Placu Budowy i........... będę miał kłopot.

Piszę to poto aby Wam uświadomić iż ten rok jest najgorszy/najbardziej zwariowany dla budujących i niestety na dzięń dzisiejszy (jak za komuny) MAJSTER JEST PANEM, a egzekwowanie swoich praw od "tanich" majstrów jest ciężkie.

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i włos mi się jeży...... ;)

Chyba będę całował swojego majstra w rękę przy każdej okazji. Nie dość, że jest tani to jeszcze bardzo sprawnie robi.

 

Oczywiście są wpadki, ale do wyjścia z nich bez żadnych konsekwencji (jak na dzisiaj - odpukać).

 

Życzę wszystkim cierpliwości, bo rzeczywiście jest to bodaj najgorszy rok na budowanie.

 

Ja czekam już ponad miesiąc na zapłacony z góry w 100% towar (oczywiście chodzi o beton komórkowy) :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukajcie wykonawców pod nosem!!!

Trzeba ruszyć w Polskę. W okolicach wielkich miast ludziom w głowach się poprzewracało.

Ja mam ekipę na wykonanie dachu (250m2) za 8.500.

W tym jest więżba, folia, dachówka cementowa, 11 okien dachowych, podbitka, orynnowanie. Ale nie umawiałam się z wykonawcami po sąsiedztwie, tylko pojechałam 400 km pod Mszanę (w lutym) do górala i dał wyższą stawkę za m2 czyli 35 zł! Tyle, że chłopakom zapewniam wyżywienie.

Drewno na więźbę mam za 550zł/m3, ale we wtorek poświętach jadę pod Suchą (ok 400 km), żeby osobiście nawiązać kontakt w tartaku i dopilnować, żeby drzewo było dobre.

Kamień granitowy będę ściągać ze Strzegomia. Za miesiąc zrobię sobie wycieczkę...

Tyle tylko, że trzeba mieć czas... i urok osobisty czy jakoś tak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sarabanda

 

Z przyjemnością odstąpię część mojego uroku osobistego za trochę czasu :wink:

 

Niestety masz rację. Wydaje mi się jednak , że nie trzeba koniecznie szukać aż tak daleko - w przypadku Warszawy już Mińsk Maz, Łuków albo Radom to może byc dobra okolica do poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja brygada budowała w ubiegłym roku wybudowała dwa domy dla moich znajomych. Jednym całość 125 m2 za 20 tys, drugim 160m2 bez fundamentów za 18 tys. Ceny z wykonaniem więźby i dachu oczywiście.

 

A teraz mamy 2007 rok i

znajomym moich znajomych tez będą oni budować ale cena robocizny wzrosła już dwukrotnie. Od tamtych chcą 50tys.

 

Mi jeszcze nie wycenili robocizny, 185m2 dom - tez jestem przygotowana na 50 tys i co mam zrobić.

 

KONIUNKTURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sierpniu ub. roku uzyskałam pozwolenie na budowę. Już wczesniej szukałam ekipy, ale nic z tego. Jesienią jedna chciała zacząć, ale bali się jaka będzie jesień, potem zrezygnowali. Szukałam przez zimę, projekt był analizowany przez kilanaście firm. Wydałam sporo kasy na xero projektu. W koncu namyślił się mój projektant (ma firmę budowlaną), gdyz robilam projekt ind. Gdy wycięłam teraz dzrewa i mial być kopany dół pod fundamenty - budowlaniec zrezygnował, chociaz cena była teraz ustalona, ale nie spodobała mu się zaproponowana przeze mnie umowa, w której zaproponowałam następujace zasady płatności: 4 transze i 4 etapy budowy - I - fundamenty 15% całości, II- parter - 25%, III - poddasze - 35% i IV więźba - 25%. Napisał, że widzi moje intencje i nie zamierza rozmawiać ze mną w ogole. Nie wiem o co mu chodzilo, przecież mógl zaproponowac swoja wersję.

Pozdrawiam

Rena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za co Ci budowlańcy sobie tak liczą, w instalacjach to nawet staniała robocizna i materiały a tak naprawdę to do wykoania instalacji trzeba mieć uprawnienia i doś sporą wiedzę, a sama budowa jest prosta i po wykonastwie niektórych trzeba mocno poprawiać. Ciekawe czy za granicą jest tzw murarski poniedziałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...