Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Markus - jak znalzłeś ekipę? Długo wybierałeś? Na co zwracałeś uwagę?

 

mik99 - nie o tym gościu mówisz. Ja byłem gościem przez chwilkę, rzadko nim bywam, bo mi się źle kojarzą na tym forum. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy za stan surowy otwarty (fundamenty, sciany trojwarstwowe zewn, sciany dzialowe, strop, wiezba oraz krycie dachowka) domu parterowego o powiedzchni 116 m kw http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=29 oraz garazu wolnostojacego o powiedzchni 50 m kw za robocizne 25 tys to duzo, malo czy w sam raz??? ekipa sprawdzona, maja swoj sprzet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona 213 - Ja jestem w trakcie wybierania ekipy (pomorskie). Wśród tych ekip ceny kształtują się od 19 tyś - 35 tyś. Wg mnie cena jest w sam raz - nie za tanio, nie za drogo. Jeżeli rzeczywiście jest sprawdzona, to nie powinnaś się zastanawiać, szczególnie, że zyskasz na mniejszej ilości błędów, jakie niesprawdzona ekipa mogłaby poczynić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

152 m2 surowy otwary ale bez zadaszenia (no nie wiem jak to nazwać) czyli wykopy,fundamenty, ściany , wieniec, zbrojenia i strop, kominy(2szt) kolumny przed domem + ścianki działowe 14 tys, dach będzie robiła inna ekipa. Firma ma własną szopke , narzędzia itp my załatwiamy zdjecie humusu i geodetę. Wielkopolska, normalna firma ze stażem , do obejrzenia liczni zadowleni klienci- obyśmy jak naszybciej do nich dołaczyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Ja mam na razie dane z pierwszej firmy (rozpoczynam poszukiwania) i trochę szok bo chcą 30 patyków. A projekt możliwie prosty - 140 m2, poddasze użytkowe, no piwnice, dach gładki, dwuspadowy. Ale wrażenia z rozmowy b. pozytywne. W cenie kierol budowy, dachówka położona a nawet instalacja odgromowa. Będę negocjował, widzę tutaj, że za 25 tyś już można się realnie zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena 16 tysięcy rzeczywiście nie jest wygórowana, ale może to specyfika regionu.

Jeśli ekipa polecana i dobrze wykonali poprzednie pracę (koniecznie obejrzyj z przyszłym kierownikiem budowy - sam go wynajmij, by pilnował ekipy, jeśli w cenie jest kierownik budowy, to wynajmij inspektora nadzoru), to jesteś szczęściarzem. :D

Pod Warszawką 25 tysięcy to już byłaby niezła oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...