Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Razem ze wszystkim wychodzi 484932,52. Pod klucz, czyli juz do zamieszkania, z ogrodzeniem z kafelkami, Nie wiem tylko czy w ta wycene wliczone są rzeczy typu zlewy prysznice itp. Ale na pewno są wliczone podłogi i glazury. To jest wycena szacunkowa, także to wszystko jest ruchome. Ten gościu na przykład wyliczył glazurę i terakotę na metry i pomnożył przez średnią cenę 45 zł, podłogę drewnianą, też wyliczył na metry i pomnożył przez cenę 90 zł. Także te ceny sam wiesz jakie są. Jak sobie zażyczę parkiet to cena od razu sie zmienia, bo gdzie kupię m2 parkietu za 90 zł :-) On mówił cos o vacie, że mozna zejść jeszcze z tej ceny, jeśli nie bedziemy chcieli faktury. My dopiero poważnie bedziemy z nim gadać, jak zorientujemy sie jeszcze z innymi ekipami, jak na razie on wypada najlepiej. Co mnie wcale nie cieszy..., a może powinno? Nie wiem, nie znam się.. Liczyłam że ten domek ze 350 tys będzie nas kosztował, bez żadnych cudów. Ale rzeczywistość wydaje się mniej optymistyczna :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

>Belucci

 

Nieźle rozplanowany i stylowy projekt. Jedną rzecz bym zmienił na piętrze - pomieszczenia 7-8-9-10 wykorzystałbym do zrobienia sypialni małżeńskiej z własną łazienką i garderobą a resztę powierzchni przeznaczyłbym pod pozostałe trzy pokoje ze wspólną łazienką i ew. schowkiem. Własna łazienka to podobno dobra rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie wybrałem firmę - czyli robocizna + sprzęt + materiały w ich gestii. Firma sprawdzona, z polecenia.

Ja mam tylko doglądać budowę ;-) Zobaczymy jak to bedzie w praktyce.

 

Ok. 190 m powierzchni po podłogach (z garazem).

 

Kosztorys do umowy :

Robocizna : stan surowy z dachem (ceramika) - 49 tys netto

Materiały na dziś : 99 tys zł netto (porotherm) bez okien i drzwi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny za materiały masz w cenach jednostkowych? Bo jakoś mało te 100tyś ;-)

 

Tak, pełny kosztorys z dokładnym rozpisaniem na poszczególne ilości.

Ceny wydają sie realne (np. Porotherm 25 po 11 zł).

Dom wcale duzy nie jest - użytkowej 123 m - tylko całkowitej sporo wychodzi, bo do uzytkowej jakoś mało pomieszczeń jest wliczone ;-)

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?id=182&p=detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie stropów. Materiał mam już zgromadzony, wykonawcy umówieni (dach). Dom spory - 200m2 pow. użytkowej+garaż 40m2.Suporeks jednowarstwowo i blachodachówka. Materiały kupowałam w tym roku. Tylko połowę pustaków w styczniu, pozostałe już po nowych, zwariowanych cenach. Mniej więcej jestem w stanie określić kwotę stanu surowego otwartego. Zamknę się w kwocie 130tys. (materiały i robocizna brutto). Nie jest tak źle. Tylko 50tys wiecej od założeń :lol: Pocieszam się tym, że dalej może być już lepiej bo wykończeniówka cenowo tak nie podrożała jak materiały budowlane. :-? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETAP 1 fundamenty

-wykopanie

-zazbrojenie

-zalanie

-wymurowanie z bloczków betonowych

-izolacja dysperbit od środka

-izolacja zewnącz dysperbit ,styropian ,siatka ,klej i jeszcze raz dysperbit

-zasypka do stanu zera + zagęszczenie

-kanalizacja wewnącz budynku parter

-podbeton

 

cena etap 1 -8600netto

 

ETAP 2 parter

-wymurowanie ścian zewnęcznych

-wymurowanie ścian działowych

-wymurowanie kominów

 

cena etap 2 -7250zł netto

 

ETAP 3 Strop

-ułożenie belek stropowych i pustaków stropowych

-zaszalowanie i zazbrojenie stropu typu teriva

--zaszalowanie ,zazbrojenie i zalanie podciągu

-zalanie stropu

cena etap 3 -6600zł netto

 

 

Etap 4 Piętro

-wymurowanie ścianki kolankowej

-wymurowanie kominów

-zaszalowanie zazbrojenie zalanie wieńca poziomego i pionowego

 

cena etap 4 -4700zł netto

 

Etap 5 wejście do domu

-wymurowanie słupów z klinkieru

-zaszalowanie i zalanie schodów

 

cena etap 5 -800zł netto

 

RAZEM 27950zł netto

 

http://dobredomy.pl/?id_project=82

 

zmiany to zlikwidowana lązienka w salonie, zlikwidowany słupek srodkowy na tarasie, sciana kolankowa 25cm zamiast 0cm i

duzo mało?

dla mnie duzo 25 bez watu to juz by było oki chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo mało?

dla mnie duzo 25 bez watu to juz by było oki chyba

 

Moim zdaniem wycena całkiem ok - choć kluczowa przy parterówkach jest wycena dachu.

Ja za te same etapy co u Ciebie płącę ok. 30 tys netto robocizna.

Realizowane firmą - całość w ich gestii.

Niecałe 200 m całkowitej powierzchni wraz z garazem. (ok 130 użytkowej) - domek z poddaszem uzytkowym.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...