Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

My budujemy dom podobny do Lilii z Domy na Horyzoncie. Wymiary 13m/11m + garaż 1 stanowiskowy-niestety-zły pomysł. Dom zdecydowanie za duży, ale wyjścia już nie ma :(

Dom podpiwniczony. Ściany zewnętrzne: cegła modularna + wełna 15 cm + pustak Max, 3 kominy z cegły pełnej, dach dwuspadowy (z facjatą z balkonem i podporami lub daszkiem z podporami-jeszcze niewiadomo. Problem w tym, że mamy wypuszczony wiatrołap o 80cm do przodu na środku domu o szer. 3,5m zatem facjata też byłaby wypuszczona, co o tym sądzicie??????????) o pow. ok 270m2 z dachówką cementową grafit Euronitu.

 

Mamy murarzy z okolicy. Cena za 1 m2 20 zł niezależnie czy ściana zewnętrzna czy wewnętrzna-tzn. pojedyńcza. Ławy i szalunki niestety sami :(, bo czasu chłopy nie mają. Wymurowali nam już piwnice 2,3m wysokie 13m/11m wym. zewnętrzne i fundament pod garaż 7,2m/4,3m- razem 230m2 murów. Zapłaciliśmy 4.500zł. Co sądzicie o tej cenie?

 

Szukamy solidnych i niedrogich wykonawców dachu. Bardzo proszę o namiary.

 

Pozdrawiam, M.Domańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Jestem z Leszna (Wlkp)...W lutym rozpoczalem budowe....wszystko robila firma od zalatwienia piasku,cementu, gwozdzi po przygotowanie dachu dla dekarzy...

 

O to fotki....

 

http://Waldemaro.fotosik.pl/albumy/227734.html

 

Muraz wzial 124K....dekarz wchodzi nie dlugo....wezmie ok 44K..czyli razem ok 168K za w/w domek

 

Pare dni temu dzwonilem do innej firmy z zapytaniem o kosztorys wybudowania domku tj moj...zaspiewali tak " wie pan strzelam, gdzies okolo 250K" :o :o :o

To teraz ile oni zarabiaja????ile jest warta tak naprawde moja nieruchmosc???170K czy moze 250K???( bez dzialki oczywiscie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!!

zamierzamy wybudowac dom o pow. uzytkowej 147 m (garaz dwustanowiskowy 32,5 m) Powiedzcie czy za stan "0" na działce o róznicy poziomu (pod samym domem 1,5 M a na całej działce 5 m ) 40 000-50 000 tys to dużo?. Wydaje mi się że to sporo ale wchodzi tu ta nieszczęsny spadek. budujemy w okolicach Łodzi.

Ekipa robi wszystko sama ( do niczego sie nie dotykamy)

pozdrawiam gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek, to nie kupno samochodu!

 

Zacząłem od fundamentów ubiegłej Jesieni i co? I nic, stanąłem na fundamentach do dnia dzisiejszego! Wiosną stanąłem w kolejce za materiałami i nie kupiłem do obecnej chwili, bo ceny "zwariowały" i czekam aż spadną. Równiez nie mogę znależć firmy budowlanej, a kiedy znalazłem, to usłyszałem, że dopiero mogą wejść od Pażdziernika! I dobrze, bo jesienia ceny robocizny mogą spaść. Teraz otrzymałem 'ofertę prac i wartości cenowe" za wykonanie poszczegulnych etapów prac:

- stan parteru ze stropem (27 tyś zł)

-poddasze z kominami (17,5 tyś zł)

- dach (8 tyś zł).

Zajmnie im to około 1 miesiąca. Pytam się: ile dziś zarabia "budowlaniec"? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię.

Dzięki za odpowiedz. Jeśli chodzi o kształt mojego domu, to projekt wybrałem z Muratora pod nazwą "M 07". Na pewno jest taka możliwość ażeby go odnaleźć i obejrzeć. Mimo wszystko poczekam jeszcze z rozpoczęciem stawiania ścian, ponieważ został otwarty rynek pracy dla wschodnich sąsiadów. Może nie będzie dokładniej, ale na pewno taniej.

Pozdrawiam. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiesz zeby polozyc dachówki to tez bedzie troszke pracy i zalezy ile to wyniesie bo wsumie nie wiem ile moze kosztowac zalozenie tylko dachówek bo normalnie za dach biora 25zł od metra do 30zł zalezy jak irodzaj....wiec musisz sobie pokalkulowac: ale te 25zł to juz jest wszytsko wierzba deskowanie dachówka i rynny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...