Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pewnie, że nie poleca,

to tak jakbyś poszła do fryzjera pofarbować włosy, a on na to:

nie polecam, lepiej od razu trwała, balejaże i inne takie na których nawet się nie znam (a ze względu na obyczaje nawet nie powinienem :-) )

 

C do folii - drzewiej robili kiepskie i ich obecni użytkowenicy narzekają

teraz ponoć robią lepsze, ale ich obecni użytkownicy nie mieli jeszcze czasu ponarzekać

 

To tak trochę jak z trwałością dachówki cementowej - kto to wie czy 100 lat wytrzyma jak nie ma takiej leżącej od przedwojnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że nie poleca,

to tak jakbyś poszła do fryzjera pofarbować włosy, a on na to:

nie polecam, lepiej od razu trwała, balejaże i inne takie na których nawet się nie znam (a ze względu na obyczaje nawet nie powinienem :-) )

 

C do folii - drzewiej robili kiepskie i ich obecni użytkowenicy narzekają

teraz ponoć robią lepsze, ale ich obecni użytkownicy nie mieli jeszcze czasu ponarzekać

 

To tak trochę jak z trwałością dachówki cementowej - kto to wie czy 100 lat wytrzyma jak nie ma takiej leżącej od przedwojnia

 

No ale na co ci dachówka na 100 lat jak sam tyle nie przezyjesz?

No bez przesady...

Kolejne pokolenie to zrobi sobie na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wycena dom 150 m2 użytkowych , czterospadowy dach trzy lukrany.

Budowa domu + dach (pełne deskowanie + papa) wliczony do tego kierownik budowy 40tyś, murarz sprawdzony i polecony, myslę że to dobra cena, ale jeszcze szukamy.... a nóż widelec...... :roll:

 

Wiesz ja też uwazam że nie tak źle zwłaszcza że dach czterospadowy.

Ja za postawienie podobnej powierzchni 150m2 (230m2 powierzchni uzytkowej - dwa stropy jeden lany drugi układany z garów) z dachem pełnym deskowaniem i połozeniem papy plus zrobienie ogrodzenia z klinkieru o długości około 19m (8 słupków) zapłaciłem 40 tyś bez pomocników sam z teściem zasuwałem jako pomcnicy.

 

Woj. Mazowieckie co wydawać się może że drogo ale uważam że nie aż tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też uwazam że nie tak źle zwłaszcza że dach czterospadowy.

Ja za postawienie podobnej powierzchni 150m2 (230m2 powierzchni uzytkowej - dwa stropy jeden lany drugi układany z garów) z dachem pełnym deskowaniem i połozeniem papy plus zrobienie ogrodzenia z klinkieru o długości około 19m (8 słupków) zapłaciłem 40 tyś bez pomocników sam z teściem zasuwałem jako pomcnicy.

 

mam drugą ekipę która ceni się na na 35 tyś zł , za tą samą robotę, tylko kręcą nosem,żę krycie papą to pomyłka, wolą od razu folią i na to dachówka. Oczywiście położenie dachówki dodatkowo płatne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy budować na wiosnę. Projekt: Dom w Orchideach Archon +.

182 m + garaż 33 metry. Budować będziemy pod Warszawą.

 

Link: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f01a0b85bb23

 

Jedna z ostatnich ofert:

 

1.ściągnięcie humusu

2.zalanie ław fund. w gruncie

3.wymurowanie ścian fund.z bloczka betonowego

4.wykonanie izolacji pionowych

5.zasypanie i zagęszczenie fundamentów

6.zalanie posadzki podstawowej(tzw.chudziak)

7.wymurowanie ścian parteru + kominy

8.wykonanie stropu teriva + schody + balkony

9.wymurowanie ścian poddasza + kominy

10.wykonanie murłaty betonowej

11.wykonanie więżby dachowej

 

Oferta zawiera obsługę kierownika budowy , geodety , jak również sprzęt typu

koparka i zagęszczarka.

razem : 57000 netto

 

I? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dobrze, ze to juz poza mną :lol: Ja za ten wykaz robót który podałaś zapłaciłam 22tys :o :lol: Ale mam murarzy i cieśli innych. Sprzęt sami zapewniali. Kupowałam tylko materiał. Geodeta i kierownik budowy to dodatkowy koszt 1400zł. Dekarze to dodatkowe 8tys.

Teraz widzę, że źle mnie ten stan surowy nie wyniósł. Troche nerwów i bieganiny żeby to wszystko się zgrało ale jakoś się udało. Myślę, że za te pieniądze warto było samej troche tego popilnować :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobna sytuacja jak u innych.

 

Za dom 160m2 z suporexu , stan surowy z dachem, usłyszałem nawet ponad 50 tys.

 

Uśmiałem się zdrowo.

 

Kupiłem gazetę Oferta, były ogłoszenia kilku murarzy, szukają pracy. Pod Warszawą oferuje 10 zł / godz. i wszyscy są chętni.

 

Proponuje Wam to samo. Tak czy siak trzeba jeździć codziennie na budowę, albo mieć inspektora nadzoru inwestorskiego, ktory robi to za nas.

Wiec lepiej zatrudnić 2-3 ludzi i niech robią za 10 zł/godz. niż ekipę za 50 zł/ godz. której i tak trzeba pilnować.

 

Ekipy są teraz baardzo drogie, ale zapewniam, że jak ktoś poszuka to znajdzie.

Tylko nie całą ekipie, bo to krwiopijcy. Tylko murarzy za normalna stawkę.

 

Proponuje też poszukać w pośredniakach. Byłem u mnie, dostałem kilka numerów do osób z doświadczeniem na budowie. Jutro podzwonię.

 

Mam jeszcze kilka dni na szukanie i widzę ze nie będzie kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty znalazłes tak tania ekipe:/ az nie mozliwe... dom 300m za 45tys z wiezba?

i dach pokrycie 13tys? hmm az dziwne ze tak tanio...

achyba ze jeden muraz bedzie ci sam budował ten dom? ale 300?

hmm bardzo dziwne:|

 

Ekipa znaleziona po kilku tygodniach szukania, umówiona w styczniu. Pracowało 5-8 ludzi. Dom już stoi. Teraz działa dekarz...Rozbieżności cenowe były spore, kiedy szukaliśmy od 40 do 120 za stan surowy, bez krycia dachówką. Obie ekipy zostały przez nas sprawdzone ( oglądaliśmy poprzednie budowy, rozmawiając z inwestorami )...Można taniej...Zasada jest prosta: nie zawsze to, co drogie jest dobre i na odwrót...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28stan surowy bez okien

18dach

270m dachu , rynny,dachowka, obrobienie 2 kominow, 4 okien do podaszy, krokiew

wsumie za dach 18tys.

duzo malo? mury ok ale ten dach troszke duzo mi sie wydaje...

 

Witam -Scooby-

Napisz jaki dom budujesz(może jakiś link) i opisz troszke twoją wycene. Rozumiem, że 28tys.zł bierze murarz za samą robote( fundamenty z wykopami, mury, kominy, tarasy, schody, balkony i wylewki?) a 18ty.zł to robocizna cieśli i dekarza?(czy deskowanie i papa? czy folia?) czy masz kosztorys materiałów na stan surowy? kiedy zaczynasz? Jeśli masz czas to się rozpisz. Pozdrawiam

krzysgier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...