Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witaj krzysgier Na samej gorze tej strony jest dokładny opis stanu surowego otwartego. i co ile kosztuje po koleji kazdy etap:p.

A domek buduje taki http://dobredomy.pl/?id_project=82 (wsumie wszedzie wklejałem link a tu zapomnialem o najwazniejszym :| )

A 18tys to za cieslodekarza :p

konstrukcja wierzby, polozenie dachowki ,gasiorow, tasmowanie, itp

rynny,wprawienie okien, obrobienie kominów...

Na poczatku cieslodekarz chcial 70zł za m plus 15 za kazde okno (a mam ich 4) a moze bedzie wiecej i 200zł za kazdy komin a mam ich2. ale stargowalem sie na 65z za m i kominy i okna tez obnizył ze wyszło razem 18tys a dach mam 270m. i dachu nie deskuje tylko folia i papa, wsumie bez sensu troszke deskowac moim zdaniem, pytal sie mnie ciesla, ale powiedzialem ze nie chce (po co kolejny wydatek jak i tak bez tego bedzie pożadnie) i nawet nie pytalem sie o ile to by bylo drozej.

A koszt stany surowego? to na to zupelnie nie pacze bo ceny sie tak mega pozmienialy...w kosztorysie ejst wszytsko o wiele taniej niz ceny obecne np, brama garazowaz 100zł a gdzie ja teraz kupie za 1000zł i Bk za 5,47 !! a ja za 14zl kupowalem. W projekcie mam grubosc scian 36 ale bede budował z 24.

aha i podnosze sciane kolankowa o 25cm plus wieniec 25 odejmujac posadzke zyskam 40cm wysokosci wiecej na podaszu.. a planuje zaczac 15wrzesnia w czwartek dopiero bede odnoil pozwolenie na budowe.

i sasiedzi mnie wku... bo minąl miesiac od otrzymania wz a w urzedzie mówia mi ze nie dostali pisemka ze jeden sasiad odebral wz a odebrał bo z nim gadałem:/ i teraz pytankoczy jak mi potwierdzi na pismie ze odebral to moge skłądac te doku na pozwolenie czy to nie przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ekipa budowała od lutego...

Dom parterowy 300 m2 - cena 45 tys. ( z więźbą, bez pokrycia )

Dekarz za 450 m2 dachu weźmie 13tys. ( wychodzi ok.28 zł/m2). Dach kryty dachówką

 

Witam,

A mozesz da mi namiary na swojego dekarza?

ja mam dach o powierzchni 220 m2 i mi wycenili robocvizne na 13500.

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witam. prosze szanownych formumowiczów o wycenę/ekspertyzę:

murarz z ekipą stan surowy otwarty (bo i więźbę i dekarza i okna oddzielnie mam załatwiać) zaśpiwał mi:

Ława - 45 zł/m2

Fundamenty z bloczków 45 zł/m2

Mury (ściany nośne) 32 zł/m2

Strop 35 zł/m2

Przegrody 25 zł/m2 (chyba miał na myśli ścianki działowe)

 

Ja ze swojej strony załatwiam Kierownika, Materiały, Sprzęt (tylko koparkę), dostawy na plac budowy, no i całą resztę na pokrycie dachu (ale to już oddzielna ekipa).

dajcie znać, czy przepłacam, czy tez mieszczę się "w normie".

Budowa w okolicach Łodzi, termin rozpoczęcia marzec 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, ze buduje prosty maly domek ze Studia Atrium o nazwie Fiołkowa Chata http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-363,403,61,opis.html

Pow. użytkowa: 118,80 m2

garaż: 19,15 m2

Pow. netto parteru: 97,55 m2

Pow. netto poddasza: 69,80 m2

Pow. całkowita: 210,55 m2

Pow. zabudowy: 121,70 m2

Pow. dodatkowe: 26,85 m2

Kubatura brutto: 665,45 m3

Wysokość budynku: 8,60 m

Kąt nachylenia dachu: 45°

Rodzaj stropu: porotherm 19/50

Pow. dachu: 211 m2

Wys. ścianki kolankowej: 82 cm

Wys. kondygnacji parteru: 2,61 m

Ilość więźby dachowej: 9,25 m3

 

bez żadnych udziwnień - jedyne zmiany, to:

zlicowanie tylnej ściany garaży z budynkiem (wyrównanie garażu do tylnek ściany domu) i podniesienie ścianki kolankowej o 20-25 cm (1 pustak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość na 440tys. (mat. z rob.) P+W 30, dachówka Braas, 9 okien dachowych.

i tyle za stan surowy?

bo dla przypomnienia jest to wątek o koszcie stanu surowego.

 

domyslam się że tak bo niestety jest to drogi dom (mam na myśli rozwiązania projektowe). Może być tylko jeszcze pytanie czy w stanie surowym otwartym czy zamkniętym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...