Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

za mój dom o powierzchni 110m + 23m garaż ekipa chce 120 tys za stan surowy zamknięty, tzn. od ściągnięcia humusu po położenie dachówek, + oczywiście kominy, okna, schody. Material to porotherm 25 cm + 10 styropianu, dachówka czarna brass z połyskiem. Nie interesuje mnie nic- ani materiał, ani sprzęt, ani kierownik budowy, ani odbiory inspektora nadzoru... Budynek APS 53, okolice Wrocławia. Ekipa sprawdzona, pewna. Jak myślicie - dużo chcą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od tego za jaką powierzchnię płacisz

wyliczenia murarza będę miał w niedzielę wieczorem, więc się nimi podzielę z Wami. :D

No nareszcie.

murarz wyliczył robociznę na 27000 za mój domek (studio Atrium - Fiołkowa Chata).

Ława 2700,- + fundament 4050,- + posadzka 15 zł/mkw + mur 6000 ,- + strop 3500,- + przegrody 3000,- + kominy = całość to 27000,- za samą robociznę.

Murarz sprawdzony, polecony, terminowy i słowny (tak twierdzą inni inwestorzy korzystający z usług tego murarza).

doradźcie czy OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....murarz wyliczył robociznę na 27000 za mój domek (studio Atrium - Fiołkowa Chata).

Ława 2700,- + fundament 4050,- + posadzka 15 zł/mkw + mur 6000 ,- + strop 3500,- + przegrody 3000,- + kominy = całość to 27000,- za samą robociznę.

Murarz sprawdzony, polecony, terminowy i słowny (tak twierdzą inni inwestorzy korzystający z usług tego murarza).

doradźcie czy OK?

 

 

uważam, że cena jest ok. Materiał organizujesz sam? Kierownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....murarz wyliczył robociznę na 27000 za mój domek (studio Atrium - Fiołkowa Chata).

Ława 2700,- + fundament 4050,- + posadzka 15 zł/mkw + mur 6000 ,- + strop 3500,- + przegrody 3000,- + kominy = całość to 27000,- za samą robociznę.

Murarz sprawdzony, polecony, terminowy i słowny (tak twierdzą inni inwestorzy korzystający z usług tego murarza).

doradźcie czy OK?

 

 

uważam, że cena jest ok. Materiał organizujesz sam? Kierownik?

Tak budowa syst. gospodarczym Materiały, maszyny (koparka, ciężarówki z piachem itp) i kierownik samodzielnie zorganizowany.

drobne maszyny budowalane sa w gestii murarza (rusztowania, betoniarki, zagęszczarki piachu, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, skąd Wy bierzecie takich tanich wykonawców?

U mnie wycena za prosty domek (120m2 użytkowej) samej robocizny za stan zerowy to kształtuje się między 13.000 zł a 17.000 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć wykop i usunięcie humusu. Za stan surowy bez dachu życzą sobie od 35.000 zł do 40.000 zł.

Tak więc macie tanią siłę roboczą i jeżeli są sprawdzeni to nie ma nad czym się zastanawiać bo taniej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinie na temat wyceny, jaką właśnie otrzymałam

 

Za stan surowy otwarty (fundamenty - ława fundamentowa+wylewane ściany fundamentowe, ściany, schody, kominy, więźba). Fundamenty na dosyć podmokłym terenie, więc praca nieco utrudniona. Ściany z Ytonga 24cm + 10cm styropian. Dom o powierzchni użytkowej 230 mkw.

Ekipa chce 175zł/mkw pow użytkowej

 

mieszczą sie w normie ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenki wykonawców są różne i zależą w dużej części do znajomości materii budowlanej przez inwestora im lepiej się zna tym mniej płaci :p

" Łosia" kasują bezlitośnie takie są fakty ztego co widzę w rejonie podwarszawskim to stan zero jest do osiągnięcia za 4500zł, ściany 25zł od m2 bez ocieplenia, dach 35zł m2 czyli bez blachy czy też innej dachówki

Ja jak narazie mam stan "0" robiłem prawie sam więc robocizna była prawie 0zł

no ale za to mam odciski :-? i inne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, skąd Wy bierzecie takich tanich wykonawców?

U mnie wycena za prosty domek (120m2 użytkowej) samej robocizny za stan zerowy to kształtuje się między 13.000 zł a 17.000 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć wykop i usunięcie humusu. Za stan surowy bez dachu życzą sobie od 35.000 zł do 40.000 zł.

Tak więc macie tanią siłę roboczą i jeżeli są sprawdzeni to nie ma nad czym się zastanawiać bo taniej nie będzie.

 

Proponuję pytać o ceny tych co już zbudowali stan surowy a nie tych co dopiero robią casting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...