Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Budynek bez piwnic parterowy z poddaszem 160m2

wykopy pod fundamenty, ławy ,ściany fundamentowe z bloczków betonowych 3000zł

ściany nośne i działowe, kominy,pierwsza wylewka, strop teriwa,schody,dwa balkony 10000zł

więźba 1750zł

pokrycie dachu(folia + dachowka ceramiczna+ obróbki blacharskie 3150zł

razem 18900 zł[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój domek ok.200m, czterospadowy dach (dachówka cementowa)przedłużony o garaż ceny za robociznę tzn stan surowy otwairty,sciana 2w kształtowały się od 45 do 58tys. W efekcie mam ekipę za 42 ale w tym parę dodatkowych gadźetów jak np. dopłata za szalunki do stropu monolitycznego (płacimy pół na pół). Nietsety nie dało zejśc niżej z ceną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Okolice w-wa dom 349 m z Max-a, stan surowy otwarty z wieźdźbą 51 tyś.

Wcześniej mieliśmy propozycje znacznie tańszej ekipy, ale byli wolni jak żółwie więc zdecydowaliśmy się na szybko i prężnie działającą ekipę za większe pieniądze. Bo przecież czas to pieniądz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nasza ekipa za 51 tyś okazała się być bandą oszustów i naciągaczy i ludzi nie znających się na budownictwie.Zatrudniając ich musiała bym najpierw przejść szybki kurs nauki budowania, aby nic nie spapralui.

Zresztą ta cyfra 51 tyś to bardzo wygórowana suma za stan surowy mojego metreżu -trochę ponad 300m-, musicie przyznać.

Znależliśmy obecnie 3 tańsze ekipy i być może solidniejsze.

Jesteśmy na etapie wybierania najlepszej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wrażenie że żyję na innej "budowlanej" planecie. Pod koniec przyszłego tygodnia kończę casting wykonawców, bo mam już tego dość. Dotychczasowe rezultaty to:od 26 tys. bez sprzętu , przez 35-38tys. ze sprzętem do 76 tys z uśmiechem i kawą od właściciela firmy. Zaznaczam , że jakość robót nie jest wprost proporcjonalna do cen!Wybór padnie najprawdopodobniej na firmę ze środkowego przedziału.Wyceny dotyczą bardzo prostego domku - oczywiście stan surowy - 150 m2, dwuspadowy dach o bardzo małej rozpiętości (6,5m), ściana jednowarstwowa , bez piwnic. No i nie buduję w stolicy ale znacznie biedniejszym regionie!

 

Ja też buduję w tym "biedniejszym regionie", a jak patrzę na ceny np. betonu czy stali, to czasem wychodzi, że u nas drożej niż w dużych miastach :cry:

Co do robocizny: domek 140m z poddaszem, z garażem w bryle, dach dwuspadowy+ trzyspadowy nad garażem kryty dachówką - 22500zł. W tym: wykopanie i wylanie fundamentów, chudziak, wszystkie oczywiście zbrojenia, szałowania, izolacje, itp., ściany jednowarstwowe (porotherm44), kominy, pokrycie dachu, założenie rynien. Firma sprawdzona, mają swój sprzęt, także własne deski (do szałunków)i stemple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marki k. Warszawy. Sprawdzony wykonawca-firma, nie ekipa. Praktycznie o nic nie muszę się martwić. Jestem na etapie podłogi na gruncie. Fundamenty robione starą metodą tzn. ławy w szalunkach później bloczki.

Dom jak na zdjęciu, poszerzony garaż o 90 cm.

Powierzchnia po podłodze 160 m + garaż z pom. gosp. 28 m. (podaję taką powierzchnię ponieważ pow. użytkowa jest różnie liczona).

koszt robocizny stanu surowego otwartego 30.000 zł. razem z kierownikiem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc - buduje dom manuela /archipelag/-za wybudowanie fundamentów z bloczków betonowych /samo wylewane stopy zrobilem sam/, postawienie scian nosnych z pustaka U, zrobienie scian na pietrze , tarasów na balkonach, półłóków nad drzwiami balkonowymi , scian działowych na pietrze i parterze, ulozenie i wylanie /grucha/ stropu/na terivie i 'garach'/, i oczywiście skonstruowanie i wylanie 2 wieńców na piętrze / , 2 kominy nad dach z cegly +podmurowanie scian pod krawedz dachu/

zaplace 5 500 zl/brutto/

 

za dach kopertowy na 4 strony /2 lukarny/ drewno /8,5 m3/ zaplacilem 7500 zl z zabezpieczeniem,

majster zgodzil sie zbudowac wieżbe i pokryc dach /dachówka/ za razem 10 000 zl brutto

sam wykopałem fundamenty, usunalem stare fundamenty domu o pow 250 m2/to było straszne/, wykonalem koryta pod wylanie law fundamentowych - sam wykonywałem belki zbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

jestem calkiem nowa i zielona jezeli chodzi o budowanie. Zamierzam w przyszlym roku rozpoczac budowe domu w Ozarowie Maz. i kompletnie nie wiem jak zaczac poszukiwaia jakiejs sensownej ekipy.

Jesli macie jakies namiary to podzielcie sie tymi cennymi informacjami

Sciany maja byc dwuwarstwowe pustak cer + styropian

Taga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...