Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Podejrzewam, że obie firmy sugerowały się kosztem budowy podanym na stronie:

Firma 1 zrobiła ciut taniej niż na stronie Archonu, co by się klient nie wystraszył

Firma 2 zrobiła ciut drożej, bo przecież to Warszawa, a na stronie są ceny średnie z całej Polski

 

 

No tak ale wg wyceny Archonu stan surowy otwarty jest juz z pokryciem dachu a wyceny dostalem bez pokrycia dachowego (jedynie wiezba). Rozumiem ze oferty bylyby zlozone no powiedzmy 10-15% wiecej niz to co wyliczyl Archon a tu roznica jest kolosalna :o . Podobno ceny materiałow troche spadly...chyba za malo :-?

Nie da sie za bardzo ukryc projektu. Wprawdzie kseruje i dodaje do zapytan ofertowych projekt ale czy zasloniecie nazwy domu i pracowni ma sens? Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość

No tak ale wg wyceny Archonu stan surowy otwarty jest juz z pokryciem dachu a wyceny dostalem bez pokrycia dachowego (jedynie wiezba). Rozumiem ze oferty bylyby zlozone no powiedzmy 10-15% wiecej niz to co wyliczyl Archon a tu roznica jest kolosalna :o . Podobno ceny materiałow troche spadly...chyba za malo :-?

Jak nie wliczyli pokrycia to faktycznie ceny masakryczne, ale może nie znam rynku warszawskiego.

W każdym razie to co Archon podaje można traktować jako punkt odniesienia.

Mają wyliczony kosztorys na III kwartał 2007, a wiadomo w kosztorysie jest już marża na materiałach budowlanych i robocizna. Można by ewentualnie tą kwotę skorygować o wskaźnik cen lokalnych dla Warszawy ( będzie podnosił cenę niestety) no i trzeba jeszcze brać pod uwagę, że ceny na materiały jednak wyraźnie spadły w IV kwartale.

Zadzwoń może do Archonu i pogadaj konkretnie najlepiej z kosztorysantem, żeby Ci tą cenę w przybliżeniu podał dla uwarunkowań Warszawy na III kwartał 2007. Będziesz miał wg. mnie górną granicę co można zapłacić za budowę, bo wiadomo ceny materiałów spadły. Ja w każdym bądź razie tak bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam wybudować taki nie duży domek:

http://www.projektdomu.pl/projekt,upb233-dom-przy-kalinowej,171L.html

pow. po adaptacji i dobudowie ganku 120m2 - użytkowa 100m2

dach dwuspadowy, z poddaszem użytkowym.

Fundamenty już stoją więc wycena ich nie obejmuje.

I firma - 82000zł

II firma - 98000zł

cena obejmuje budowę "pod klucz" - dosłownie wchodzę z meblami i mieszkam.

 

Efekty pracy II firmy widziałem - budowali u sąsiada na tej samej uliczce i jestem pełen podziwu, do I firmy nie mam zaufania. Czy to niewygórowane ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam wybudować taki nie duży domek:

http://www.projektdomu.pl/projekt,upb233-dom-przy-kalinowej,171L.html

pow. po adaptacji i dobudowie ganku 120m2 - użytkowa 100m2

dach dwuspadowy, z poddaszem użytkowym.

Fundamenty już stoją więc wycena ich nie obejmuje.

I firma - 82000zł

II firma - 98000zł

cena obejmuje budowę "pod klucz" - dosłownie wchodzę z meblami i mieszkam.

Czy to niewygórowane ceny?

 

Najlepsze ceny jakie widziałem.

Z czego beda budować ?

 

Nawet doliczajac fundamenty za ok 25 tys zł to daje 125 tys za dom pod klucz.

Czyli 1250 zł za metr uzytkowy - nawet 5 lat temu takich cen nie widziałem przy budowie przez firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz skąd jesteś i daj mi do nich namiar:-)!!! Mówię serio

Podane ceny obejmują tylko robociznę + sprzęt (jak to w firmach)

Więc to przyzwoicie? czy mnie naciągacie ;-)

 

Jeżeli tylko robociznę i sprzęt to cena kosmiczna.

 

Z resztą jaki sprzęt? Koparka i zagęszczarka? Zmieścisz się w 1000 pln a betoniarkę i inne pierdoły to musi mieć każda ekipa bez dodatkowej opłaty z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz skąd jesteś i daj mi do nich namiar:-)!!! Mówię serio

Podane ceny obejmują tylko robociznę + sprzęt (jak to w firmach)

Więc to przyzwoicie? czy mnie naciągacie ;-)

 

Jeżeli tylko robociznę i sprzęt to cena kosmiczna.

 

Z resztą jaki sprzęt? Koparka i zagęszczarka? Zmieścisz się w 1000 pln a betoniarkę i inne pierdoły to musi mieć każda ekipa bez dodatkowej opłaty z Twojej strony.

 

Jak wspomniałem wycena firmy budowlanej, więc i cena słuszna. Nie mówiłem że to EKIPA ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to jest cena za robociznę "pod klucz" więc nie wiem czemu taka duża?

stan surowy (ściany,cokół, kominy, schody, taras, strop, cały dach z blachą i więżbą i podbitką i rynnami) - ok.45000zł

ok.50000zł - za roboty wykończeniowe pod klucz

 

A jaka Wam cena przychodzi na język?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to jest cena za robociznę "pod klucz" więc nie wiem czemu taka duża?

stan surowy (ściany,cokół, kominy, schody, taras, strop, cały dach z blachą i więżbą i podbitką i rynnami) - ok.45000zł

ok.50000zł - za roboty wykończeniowe pod klucz

 

A jaka Wam cena przychodzi na język?

 

No to zmienia postać rzeczy. W takim wypadku cena ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie widze jakies normalne ceny, jak patrzyłem na niektóre wyceny to myslałem ze niezle mnie naciągneli, mi chłopaki za robote PRZY MARYSII III z czesciowym podpiwniczeniem policzyli 55 tysi, firma od dachu za dach 305 m2 z lukarnami 102tys ze wszystkimi materiałami (wieżba ,dachowka , okna dachowe, orynnowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

ja dostałem taką o to wycene na robocizne dla stanu surowego otwartego (bez dachu) na dom o powierzchni użytkowej ok. 112 m2.

Termin realizacji marzec-wrzesien 2008, woj. śląskie

 

wykop, ławy, szałowanie, zbrojenie, zalewanie, odszałowanie, izolacje - 6000pln

 

findamenty, murowanie, izolacja wew+zew, hydroizolacja (drenaz), zasypywanie fundamentów, zalanie płyty - 7200pln

 

murowanie parteru, belki nadokienne, belki naddrzwiowe - 6500pln

 

schody - 80pln od stopnia ~15stopni czyli 1200pln

 

poddasze- murowanie, belki naddrzwiowe, - 6500pln

 

strop - 5000pln

 

 

RAZEM = 32 400 pln na fakture

bez faktury =29 000

 

ceny identyczne niezaleznie od materiału (ceramika czy beton komórkowy, stop teriva czy monolit)

dodatkow istnieje mozliwośc wykonaia więźby w cenie 22pln / m2

 

dodatkowo dostałem wycene innej ekipy na robocizne wykonania dachu o powierzchni ok. 214 m2 na kwote 12 500pln (dachówka)

 

czyli jak to porównam z innymi wycenami to moja jest w środku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...