Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Czy to dobra wycena, tzn logiczna i rozsądna?

 

zawsze możesz zadzwonić bezpośrednio do Twórcy i zapytać o koszty wykonania np. stanu surowego. Projektant powinien udostępniać takie wyceny

 

http://birylo.pl/projekty/projekty_gotowe/c115_-_skrzat

 

 

Celowo podałem cenę za metr, żeby móc stwierdzić czy wycena jest dobra w danym rejonie, nie sądzę, żeby p. Biryło orientował się jakie są ceny za metr w każdym regionie kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta ceny robocizny domu "murator przestronny d08" ok 180 m2 plus 50 m2 tarasów, okolice grodziska maz.

 

 

ściany nośne pustak "u" 14000

wylewki 3500

strop terriva 10000

więźba dachowa 12000

kominy i scianki działowe 5500

 

razem 45000

 

Mnie się wydaje, że to dużo, proszę o opinie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ile to jest tanie za weźbe bo na wiosnę potrzebuje zakupić jeszcze ten element do stanu surowego , gdzie pan kupowła w okolicy piotrkowa tryb moze ma pan jakieś namiary, jak sie panu udowało z porothermu 25 LEIERA bo też buduje z tego ?

 

prosze się odezwać do mnie na gg - to pogadamy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym zapytac ile waszym zdaniem bedzie mnie kosztowalo postawienie domku 100 m2 w okolicach Bydgoszczy w kuj-pom jedni mowia 250 tys juz pod klucz inni 150 tys.. 100 tys roznicy to dla mnie ogromna rozbierznosc..?? !!

 

Prosze o pomoc!!

 

Cos wiecej na temat mojego projektu na linku:

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=437&opcja=opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym zapytac ile waszym zdaniem bedzie mnie kosztowalo postawienie domku 100 m2 w okolicach Bydgoszczy w kuj-pom jedni mowia 250 tys juz pod klucz inni 150 tys.. 100 tys roznicy to dla mnie ogromna rozbierznosc..?? !!

 

Prosze o pomoc!!

 

Cos wiecej na temat mojego projektu na linku:

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=437&opcja=opis

 

Pierwsza prośba, to zmniejsz swój avatar.

 

Co do twojego projektu - licz się z wydatkiem min. 350 tys. Ten domek nie jest wcale takim sobie prostym domkiem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się proszę układowi pomieszczeń, dachowi, tarasom, elewacji. Ja mam zdecydowanie prostszy budynek, na bazie prawie kwadratu, o powierzchni na parterze podobnej jak u ciebie. Garaż jest wolnostojący, ale to tylko niewielka część całych kosztów. Obecnie zaczynamy robić wylewki i do tej pory wydaliśmy ponad 260 tyś., a do zamieszkania jeszcze baaaaaardzo daleka droga. Takie są teraz realia i nie ma co się niepotrzebnie oszukiwać, że wy akurat wybudujecie taniej. Ceny znowu zaczynają iść w górę, robocizna droga jest jak .... i jeszcze jest problem z fachowcami. Nie wiem jak u ciebie z mediami, bo to też może być spory wydatek. Ważne jest , aby wszystko zaplanować na początku, jaki ma być ciepły dom, z jakich materiałów, co z wentylacją, jakie ogrzewanie itd., wówczas nie będziecie popełniać głupich błędów i niepotrzebnie tracić kasy.

Zależy też, ile chcecie, czy możecie przeznaczyć środków na wasz upragniony domek. Docelowo trzeba przygotować te 350-400 tys. Niestety :wink:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Dostałem pierwszą wycenę stanu surowego z pokryciem dchu dla tego projektu

 

http://www.projekty.ign.com.pl/?id=254&p=detail

 

wycena to 60 tys za robociznę

lokalizacja budowy to okolice koszalina w zachodniopomorskim

 

powiedzcie czy to jakaś normalna cena czy ktoś przesadza

 

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Łodzi.

Budowa wystartowała z końcem w 2 kw. 2007r. (obecnie stan deweloperski).

Dom 250 mkw, wybudowany z Ytong'a 40 cm , strop Teriva, dach dwuspadowy, dachówka ceramiczna Angoba.

 

Stan otwarty: 210 tys.

 

B. polecam ekipę certyfikowaną przez Ytonga, nie miałem problemu z materiałem jak również jakością, podpisałem umowę na wszystko i nic mnie nie interesowało (np. że "Pan Czesio mówi mi, iż musieli wylać 2m3 więcej betonu, zabrakło stali, piachu itd.)

 

Pozdrawiam i Życzę wszystkim więcej cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cierpliwosci... ah prosze zeby taka byla :)

Mysle ze z tym 350-400 tys to spooora przesada..

to ja chyba jednak kupie mieszkanie, bo najzwyczajniej w swiecie mnie na to nie stac.. Ale wiem dobrze ze da sie rownie solidnie i dobrze wybudowac droga gospodarcza za polowe tego (ok200-2500 tys)..

108 m2 domek.. ludzie przeciez to w takim razie 4000zl na m2 ???

jakis obled.. ;( :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...