Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie za 170 m powierzchni użytkowej (bez piwnicy, poddasze, dwie duże lukarny) i 34 m garażu przyklejonego do budynku - 34 tys. Mieliśmy jeszcze sufitową ofertę za 60 tys ("ale facet miał nam kupować wszystkie materiały - a potem się okazało, że ma spółke z hurtownikiem) oraz dwie dość rozsądne oferty za 25 tys (górale) i 27 tys (miejscowy z gminy Prażmów). I kilka ekip w ogle nie budzacych zaufania. Wybralismz tego naszego - jednak drożej- ale miał bardzo bardzo dobre opinie od ludzi którym budował. O żaden sprzęt się nie martwiliśmy, tak samo jak o barak dla robotników, a w efekcie sporo zakupów też nam zrobił. Poza jednym zgrzytem jestesmy baardzo zadowoleni i nasz inspektor nadzoru też. W tej cenie była robota od fundamentów po deskowanie i obicie papą. Okolice Piaseczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! U mnie ekipa ( górale) za stan surowy (fundamenty, izolacje, wylewki, kominy, ścianki działowe, dach -244 m2) dom bez piwnicy, z garażem, uzytkowym poddaszem , o pow. uż. 156 m2 zażyczyli sobie 33k. Mam zadbać o kontener i potrzebny ciężki sprzęt . Czy to dużo? Ekipa bardzo solidna (oglądałam budowy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku kiedy rozpoczynałam budowę domu o pow użytkowej 150 m (dom o prostej bryle, dach dwuspadowy) ekipy wyceniały robociznę od 23000 do 75000 zł. Ostatecznie wybrałam ekipę za 25000 w cenie było deskowanie i papa na dachu (bez dachówki).

W tym roku ta sama ekipa która mi budowała za dom o pow 250 m chce tylko 26000 za robociznę. Warto czasami wykorzystać recesję na rynku żeby zbić ceny. Ekipy które w ubiegłym roku nie miały wolnego w kalendarzu teraz robią jakieś małe prace i garną się do roboty za dużo mniejsze pieniądze.

Pozdrawiam ziółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc znajoma zapłaciła cieśla z pomocnikiem 600(robota wykonana super sama widziałam), postawienie budynku od fundamentu po dach 3000 (majster +2 murarzy) razem. 3600.Ludzie nieźle przepłacacie. Wystarczy poszukać i podzwonić. Biorąc pod uwage że inny cieśla za ten sam dach chciał 1700. Kto szuka nie błądzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, to tak jak z samochodem w serwisie zapłacisz więcej bo serwis, a tę samą robotę w innym warsztacie za połowę ceny. Tak samo z domem, różni fachowcy różne ceny, nie zawsze tylko Ci co sporo kasują wykonują dobrą robotę. A ten cieśla woli poprostu skasować mniej ale roboty mieć więcej. No i dom nie wielki bo 100 m2 i dach prosty dwuspadowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale weź pod uwagę, że on może wykonać ograniczoną ilośc takich prac, a i sezon jednak nie trwa cały rok. niemówię tego w jakiejś obronie drogich ewykonawców, sama się zżymam jak słyszę, że pomocnik murarza ma taką stawkę godzinową jak ja- a jakieś tam studia skończyłąm :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...