Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

zresztą co tu wyliczać , w każdym projekcie ( nie wiem jak z innych firm ale z muratora napewno ) jest taka kartka : zestawienie materiałów i tam są ilości podane . Ile m2 ścian zewnętrznych ile wewnętrznych , ile m3 ławy fundamentowej , ile więźby itd. wystarczy policzyć ile pustaków wchodzi na m2 , potem pomnożyć przez m2 ścian i macie ile potrzebujecie pustaków z innymi rzeczami tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom z poddaszem użytkowym - powierzchnia użytkowa 95 m2 , całkowita 168 m2,zabudowy 99 m2

Dach 184 m2 dwuspadowy z daszkiem nad wejsciem oraz garaż z dachem pulpitowym. 3 kominy.

 

Materiały przewidziane do budowy:

- ściany fundamentowe z bloczków 25

- ściany nośne Porotherm 30 + ściany działowe 11,5

- Dachówka ceramiczna Koramic Renesansowa angoba szlachetna L15 ceglana, rynny Marley miedziane

- okna dachowe Fakro 78/140 -4szt

- strop gęstożebrowy firmy Wienerberger

 

Cena za stan surowy robocizna i materiały oraz kierownik budowy 150000 brutto

 

Wycena z firmy podpisuję umowę, płacę zaliczkę 24% , potem wpłaty etapami.

Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko , że ten wykonawca jest sprawdzony , bo budował u znajomych, bez żadnej fuszerki i o nic nie musieli się martwić, z rękami w kieszeni przyjeżdżali tylko oglądać postępy, ale na ile okroił ich na materiałach , to pewnie tylko on sam wie..

 

Dzisiaj mam umówione spotkanie z drugim wykonawcą zobaczymy ile ten "zaśpiewa"...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a to moja wycena za wykonastwo. Budoje w woj. podkarpackim, dom 132m2 pow. uzydkowej. Co o tym myslicie? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

 

Etap a –stan zero

 

1 wykopy ławy fundamentowe (szalunki zbrojenia wylanie betonu)

2 sciany fundamentowe ( murowanie z pustaka betonowego, wience, izolacja przeciwwilgociowa pionowa i pozioma izolacja cieplna pionowa

(bez chudego betonu)

6000 zl

 

Etap b –parter

 

1 sciany zewnętrzne z pustaka typu siporex na zaprawie cementowo wapiennej gr 24 cm. Oraz wewnętrznie konstrukcyjnie

2 uloznienie nadproży

3 strop Fert

4 piony spalinowo wentylacyjne

5 kladka schodowa

 

7000zl

 

Etap c – poddasze

 

1 sciany zewnętrzne z pustaka siporex

2 wieniec scianyt kolankowej

3 wlozenie nadproży prefabrycznych

4 piony spalinowo wentylacyjne

 

4000 zl

 

Etap d – dach

 

1 wiezba dachowa

2 kominy spalinowo wentylacyjne nad polacia dachu

 

5000 zl

 

Etap e – dach

 

1 folwiowanie lacenie

2 obrobki blacharskie montaż rynien i rur spustowych

3 pokrycie dachy blachoidachowka

 

5000 zl

 

Etap f - ścianki dzialowe

1 scianki dzialowe parteru i poddasza

4000 zl

Sprzet do robot ziemnych organizuje wykonawca a placi inwestor

 

RAZEM 31000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po spotkaniu z drugim wykonawcą ...no i "zaśpiewał" 231 tyś(stan surowy otwarty z materiałami)..robociznę też wycenił na 80 tyś coś mu tylko na materiałach drożej wyszło....jednak wrócimy do tego pierwszego , przynajmniej sprawdzony

Ceny w Szczecinie są wyższe niż w Warszawie, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane

Chyba będziemy musieli zapłacić taką cenę , jeśli chcemy mieć "święty spokój" , wychodzi na to że taniej się nie da .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie.....

90 tys za 125 m2 ??? -sama robocizna ?? ja mam umówioną cenę za 175 m2, stan surowy otwarty na 31 tys i uważam, że to i tak sporo a wy sie cieszycie jak macie 90 tys? ktoś tu chyba jednak oszalał, tylko nie wiem czy wykonawca który tyle żąda czy czy inwestor który się na takie ceny godzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar budowac na wiosne domek parterowy 125m+garaz 30m czesciowo podpiwniczony, wykonawca zażądał za stan sórowy otwarty 90tys. Chyba troche proche przesadził jak Myślicie? Proszę o wiele odpowiedzi

 

ale chyba z materiałami , tak ? ;)

 

 

nie tylko robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie.....

90 tys za 125 m2 ??? -sama robocizna ?? ja mam umówioną cenę za 175 m2, stan surowy otwarty na 31 tys i uważam, że to i tak sporo a wy sie cieszycie jak macie 90 tys? ktoś tu chyba jednak oszalał, tylko nie wiem czy wykonawca który tyle żąda czy czy inwestor który się na takie ceny godzi....

 

A w jakim mieście budujecie i zależy jaki zakres robót wchodzi w tą cenę? Czy nie musicie już martwić się o nic tj.

-sprzęt( koparka , itp)

- zakup materiałów

-kierownik budowy

- przyłącza

Cena zależy też od tego jak bardzo skomplikowany jest dach , i na ile macie sprawdzonych wykonawców.

Znajomi też mieli tańszych , mieszkają miesiąc i dach juz im przecieka...Nie mówiąc o użeraniu się z robotnikami i pilnowaniu ich na każdym kroku...

Też uważamy , że 80 tyś to dużo jak za robociznę , ale taka jest niestety cena naszego spokoju i niezszarpanych nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ludzie...

 

Większość z Was oszukuje tutaj i co najgorsze nie tylko siebie. Niektórzy nieświadomie, zwłaszcza ci budujący systemem gospodarczym. Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy można było zaoszczędzić na materiałach, robociźnie. Dać na flaszkę panu Zenkowi, który ma starego Zetora z łychą, żeby wykopał dół pod fundamenty. Czy tam kupić materiały okazyjnie. Teraz wszystko kosztuje: czas, robocizna i materiały. W niskie koszty jestem w stanie uwierzyć tylko w niewielu regionach "najmniej rozwiniętych gospodarczo", przy czym nie uważam tego za ich wadę...

 

Przyjrzyj się proszę układowi pomieszczeń, dachowi, tarasom, elewacji. Ja mam zdecydowanie prostszy budynek, na bazie prawie kwadratu, o powierzchni na parterze podobnej jak u ciebie. Garaż jest wolnostojący, ale to tylko niewielka część całych kosztów. Obecnie zaczynamy robić wylewki i do tej pory wydaliśmy ponad 260 tyś., a do zamieszkania jeszcze baaaaaardzo daleka droga. Takie są teraz realia i nie ma co się niepotrzebnie oszukiwać, że wy akurat wybudujecie taniej. Ceny znowu zaczynają iść w górę, robocizna droga jest jak .... i jeszcze jest problem z fachowcami. Nie wiem jak u ciebie z mediami, bo to też może być spory wydatek. Ważne jest , aby wszystko zaplanować na początku, jaki ma być ciepły dom, z jakich materiałów, co z wentylacją, jakie ogrzewanie itd., wówczas nie będziecie popełniać głupich błędów i niepotrzebnie tracić kasy.

Zależy też, ile chcecie, czy możecie przeznaczyć środków na wasz upragniony domek. Docelowo trzeba przygotować te 350-400 tys. Niestety :wink:

Pzdr.

 

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami... A jeśli ktoś próbuje wciskać kit, że wybudował dom 200m2 w stanie surowym zamkniętym za 150 tys PLN, to albo nie umie liczyć, albo łże bezczelnie bo chce się dowartościować że jest zaradny, potargował się i tanio wybudował... Taka jest smutna prawda.

 

Ja liczę skrupulatnie każdą złotówkę wydaną na cokolwiek, co przybliża mnie do zamieszkania w wymarzonym domku od momentu kupna działki. Teraz kończę stan surowy domu o pow. użytkowej 194m2 i jak dotąd wydałem 250 tys PLN. I nie będę nikogo ściemniał, że na materiały wydałem 130 tys PLN kupując po cenach okazyjnych, a na robociznę 70 tys PLN (co na warunki Szczecińskie jest przyzwoitą kwotą), bo jak łatwo można policzyć - jest jeszcze 50 tys PLN, które gdzieś popłynęły... I to nie w błoto...

 

Oszczędzać można, ale nie na wszystkim i nie 50%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wszystko zależy od tego jaki i z czego dom budujecie no i też jaki region w Polsce , z góry wiadomo że w Warszawie , Krakowie czy Poznaniu będzie drożej niż np gdzieś tam w Siomkach . Druga sprawa to to że jeżeli bierzecie firme która wszystko robi sama i ze swoich materiałów to też odrazu wiadomo że będzie drożej - przecież firma sobie doliczy marże na materiały . I również wiadomo że będzie taniej jeżeli znajdziecie sobie jakiegoś murarza z 3 pomocnikami niż Wam to będzie robiła firma budowlana . A teraz tak z innej strony skoro ktoś tam za stan surowy otwarty za samą robocizne bierze 90tys to ile takim murarzom wyjdzie na miesiąc wypłaty? U mnie budowa trwała prawie 3 miesiące ( z małymi przerwami ) było generalnie 3 pracowników od czasu do czasu 4 czyli 90tys/3mies/3osoby = 10tys / mies........

 

Ja liczę skrupulatnie każdą złotówkę wydaną na cokolwiek, co przybliża mnie do zamieszkania w wymarzonym domku od momentu kupna działki. Teraz kończę stan surowy domu o pow. użytkowej 194m2 i jak dotąd wydałem 250 tys PLN. I nie będę nikogo ściemniał, że na materiały wydałem 130 tys PLN kupując po cenach okazyjnych, a na robociznę 70 tys PLN (co na warunki Szczecińskie jest przyzwoitą kwotą), bo jak łatwo można policzyć - jest jeszcze 50 tys PLN, które gdzieś popłynęły... I to nie w błoto...

 

chyba niedokładnie czytasz , zobacz jaką masz powierzchnie domu - to prawie 200m2 , a tam ludzie podają ceny za robocizne domków prawie o połowe mniejszych od Twojego , np. ktoś pisał że wyliczyli mu za 125m2 - 90tys zł samej robocizny - sam piszesz że za swoje 200m2 płaciłes 70tys przecież Twój jest prawie 2 razy większy . A co do czasów że ktoś Ci coś zrobi za flaszke to zapewniam Cię że te czasy jeszcze nie mineły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie.....

90 tys za 125 m2 ??? -sama robocizna ?? ja mam umówioną cenę za 175 m2, stan surowy otwarty na 31 tys i uważam, że to i tak sporo a wy sie cieszycie jak macie 90 tys? ktoś tu chyba jednak oszalał, tylko nie wiem czy wykonawca który tyle żąda czy czy inwestor który się na takie ceny godzi....

 

A w jakim mieście budujecie i zależy jaki zakres robót wchodzi w tą cenę? Czy nie musicie już martwić się o nic tj.

-sprzęt( koparka , itp)

- zakup materiałów

-kierownik budowy

- przyłącza

Cena zależy też od tego jak bardzo skomplikowany jest dach , i na ile macie sprawdzonych wykonawców.

Znajomi też mieli tańszych , mieszkają miesiąc i dach juz im przecieka...Nie mówiąc o użeraniu się z robotnikami i pilnowaniu ich na każdym kroku...

Też uważamy , że 80 tyś to dużo jak za robociznę , ale taka jest niestety cena naszego spokoju i niezszarpanych nerwów

 

 

miasto to Drawsko Pomorskie 100km. od szczecina

wykonawca zawołał 90tyś tylko za robocizne bez zadnych przyłączy ,materiału,koparki itp. tylko robocizna

ale juz wiem ze przesadził o jakies 40tyś plus minus bo kontaktowałem sie z innymi wykonawcami w drawski i okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

A ja mam taką jedną ogólną uwagę.

 

Przy podawaniu kosztów podawajcie powierzchnię netto czyli powierzchnię podłóg Waszych domków

 

Bo ktoś przy pow. użyt. 160m2 może mieć 200m2 pow. podłóg,

a inny może mieć z 260m2 pow. podłóg albo i więcej przy tej samej pow. użytkowej.

 

A to czy dane pomieszczenie będzie użytkowe, czy nie to w stanie surowym bez znaczenia.

 

Na mój dom mam wycenę na stan surowy otwarty od firmy ( mała) 225tys brutto pow podłóg 262,2m2,

a powierzchnia użytkowa to tylko 156,8m2. Strop wylewany, dachówka cementowa - dopłata do ceramicznej 5tys.

Oczywiście wycena z materiałami i całym sprzętem.

Miałem również tańszą wycenę o 30 tys, ale właściciel firemki gburowaty.

Miałem także wycenę na 350tys (kosmos), duża firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ludzie...

 

Większość z Was oszukuje tutaj i co najgorsze nie tylko siebie. Niektórzy nieświadomie, zwłaszcza ci budujący systemem gospodarczym. Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy można było zaoszczędzić na materiałach, robociźnie. Dać na flaszkę panu Zenkowi, który ma starego Zetora z łychą, żeby wykopał dół pod fundamenty. Czy tam kupić materiały okazyjnie. Teraz wszystko kosztuje: czas, robocizna i materiały. W niskie koszty jestem w stanie uwierzyć tylko w niewielu regionach "najmniej rozwiniętych gospodarczo", przy czym nie uważam tego za ich wadę...

 

Przyjrzyj się proszę układowi pomieszczeń, dachowi, tarasom, elewacji. Ja mam zdecydowanie prostszy budynek, na bazie prawie kwadratu, o powierzchni na parterze podobnej jak u ciebie. Garaż jest wolnostojący, ale to tylko niewielka część całych kosztów. Obecnie zaczynamy robić wylewki i do tej pory wydaliśmy ponad 260 tyś., a do zamieszkania jeszcze baaaaaardzo daleka droga. Takie są teraz realia i nie ma co się niepotrzebnie oszukiwać, że wy akurat wybudujecie taniej. Ceny znowu zaczynają iść w górę, robocizna droga jest jak .... i jeszcze jest problem z fachowcami. Nie wiem jak u ciebie z mediami, bo to też może być spory wydatek. Ważne jest , aby wszystko zaplanować na początku, jaki ma być ciepły dom, z jakich materiałów, co z wentylacją, jakie ogrzewanie itd., wówczas nie będziecie popełniać głupich błędów i niepotrzebnie tracić kasy.

Zależy też, ile chcecie, czy możecie przeznaczyć środków na wasz upragniony domek. Docelowo trzeba przygotować te 350-400 tys. Niestety :wink:

Pzdr.

 

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami... A jeśli ktoś próbuje wciskać kit, że wybudował dom 200m2 w stanie surowym zamkniętym za 150 tys PLN, to albo nie umie liczyć, albo łże bezczelnie bo chce się dowartościować że jest zaradny, potargował się i tanio wybudował... Taka jest smutna prawda.

 

Ja liczę skrupulatnie każdą złotówkę wydaną na cokolwiek, co przybliża mnie do zamieszkania w wymarzonym domku od momentu kupna działki. Teraz kończę stan surowy domu o pow. użytkowej 194m2 i jak dotąd wydałem 250 tys PLN. I nie będę nikogo ściemniał, że na materiały wydałem 130 tys PLN kupując po cenach okazyjnych, a na robociznę 70 tys PLN (co na warunki Szczecińskie jest przyzwoitą kwotą), bo jak łatwo można policzyć - jest jeszcze 50 tys PLN, które gdzieś popłynęły... I to nie w błoto...

 

Oszczędzać można, ale nie na wszystkim i nie 50%!

 

 

wszystko jest prawda co piszesz ale ja mieszkam w małym miasteczki 10tys. ludzi zaden kurort wypoczynkowy a za goła robocizna stanu surowego otwartego za 125m+30m garaz 90tyś zawołali 90tyś,to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...