Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

witam wszystkich

Dostałem pierwszą wycenę stanu surowego z pokryciem dchu dla tego projektu

 

http://www.projekty.ign.com.pl/?id=254&p=detail

 

wycena to 60 tys za robociznę

lokalizacja budowy to okolice koszalina w zachodniopomorskim

 

powiedzcie czy to jakaś normalna cena czy ktoś przesadza

 

Dziękuje za pomoc

 

Jeśli sprawdzona ekipa i nie doliczy za jakieś "cuda" to cena jest ok.

Można taniej, co nie zawsze oznacza równie dobrze i spokojnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesteśmy po spotkaniu z drugim wykonawcą ...no i "zaśpiewał" 231 tyś(stan surowy otwarty z materiałami)..robociznę też wycenił na 80 tyś coś mu tylko na materiałach drożej wyszło....jednak wrócimy do tego pierwszego , przynajmniej sprawdzony

Ceny w Szczecinie są wyższe niż w Warszawie, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane

Chyba będziemy musieli zapłacić taką cenę , jeśli chcemy mieć "święty spokój" , wychodzi na to że taniej się nie da .. :(

 

Na to wygląda. Spokój i jakość są w cenie. Szczególnie w Szczecinie - powietrze takie czy co :D

 

Fakt faktem mamy drogo - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/index.php

mam pierwszą wycenę za stan surowy otwarty za robociznę:

40tys zł (razem z dachem)

Materiały we własnym zakresie. Wykonawca sprawdzony - górale

Zielona Góra, woj lubuskie

proszę o opinie

 

Cena bardzo dobra. Jak ekipa sprawdzona to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mamy zamiar budować dom z użytkowym poddaszem pow. użytkowa 130m a całkowita 220m rozmawialiśmy z dwoma ekipami i obie podały tą samą cenę ok 35 tys złotych za robociznę od fundamentów do miejsca gdzie ma wejść dekarz okolice Lublina co myślicie

 

jeśli "do miejsca gdzie ma wejść dekarz" masz na myśli stan surowy już z więźbą to cena jest normalna przy ekipie renomowanej jak na ten sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co dzieje się obecnie na rynku usług budowlanych a w szczególności budowy domów wygląda jak polowanie na frajera .....

zapotrzebowanie na wykonawców jest tak duże, że niemal każdy kto liznął kapkę branży liczy na zarobienie paru dolców

dostałem dzisiaj wycenę stanu surowego przez jedną z lubelskich ekip

facet chyba domów jeszcze nie budował więc stwierdził, że wesprze się na kolegach po fachu i jakoś się zrobi ....

wycena za stan surowy (bez dachu) o pow. całk. 200 m2 opiewa na 54.734,00zł sama robocizna

z czego

stan zero - 22.270,00

parter - 25.563,00

poddasze - 6.901,00

z bardziej ciekawych pozycji jest zdjęcie humusu za 4 725zł :o

sposób kalkulacji wyglądał tak, że każda pozycja np. zdjęcie humusu to: 2 417zł + 70% K.B. + 15% zysk :o

uważajcie więc komu, ile i za co płacicie bo pieniądze z nieba nie spadają ....a ściemniaczy nie brakuje ... 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie krycia dachu, i lada dzień bedę się z wykonawcą rozliczał. Myślę że mogę podać rzeczywiste, choć nieco uogólnione kwoty.

 

 

Stan surowy otwarty (mat + robocizna) = ok. 175.000,-

 

Wydatki pozostałe (przyłącza, mapki, kier. budowy itp.) = ok. 18.000,-

 

Za stolarke okienna (tylko dół) i drzwi zewnetrzne zaplace w granicach 18.000,-

(mam juz wyceny i lada dzień zamawiam)

 

Łącznie wychodzi 211.000,-

 

dom -> http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=62&flip=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wycene robocizny za roboty fundamentowe plus ściany fundamentowe z bloczków, wystawienie ścian plus ściany działowe, chody żelbetowe zabiegowe, stropy zalewane, więźba, krycie dachu blachówką ceramiczną, osadzenie drzwi i okien plus ocieplenie styropianem: 50 000 zł (oczywiście bez wylewek,instalacji i tynków) takiego domku:

 

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m4108f82347b1b

 

 

i jak Wam się to widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
dostałem wycene robocizny za roboty fundamentowe plus ściany fundamentowe z bloczków, wystawienie ścian plus ściany działowe, chody żelbetowe zabiegowe, stropy zalewane, więźba, krycie dachu blachówką ceramiczną, osadzenie drzwi i okien plus ocieplenie styropianem: 50 000 zł (oczywiście bez wylewek,instalacji i tynków) takiego domku:

 

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m4108f82347b1b

 

 

i jak Wam się to widzi?

 

Co to jest blachówka ceramiczna ??

Sorry nie mogłem się powstrzymać :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Czuję się wywołany do tablicy, więc jak ma być w temacie to proszę (żeby nie było) 8)

Wykonawca wycenił mi wstępnie S.S.O na 222tys zł z materiałami,

Link do domu w podpisie.

dachówka Brass Celtycka grafit, stropy żelbetowe, schody także,

działówki na parterze i tarasy, bez działówek na poddaszu bo tam będzie nida.

Wycenę robił w grudniu także jest to wycena niewiążąca niestety.

 

Teraz wykonawca robi taką wycenę ostateczną ( i już sie boję) - wiążącą.

 

Ile więcej mam się spodziewać ? jak myślicie ? :-?

Radzi też wysupłać na silke, żeby czasem nie zabrakło jak ruszy budowa.

Budowa ma ruszyć w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś porówna tą wycenę,kalkulacja wybitnie prosta,bez względu na charakter budynku,wliczone wszystko co w typowym projekcie

cena za robociznę to 140 zł/m kw powierzchni całkowitej/czyli każdej kondygnacji

z pow garaży.piwnic czy poddasza użytkowego-w stanie surowym otwartym.

Do tego więżba 5000 pow.dachu 270 m kw./w tym 61 m kw.nad podwojonym

garażem/ i 50 zł za m/kw.pokrycia dachówką ceramiczną ze wszystkimi obróbkami.

Sumując: piwnica-42,69+parter-137,54+poddasze-137,54=317,77x140=44.488

dach 5000+271.5x50=18.575 robocizna sso -63.063 zł

dach dwuspadowy 40 km od Warszawy,projekt -dom w zawilcach 2-archon

Co wy na to? początek wrzesień2008/wykop niewliczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani jak czytam podane przez was wyceny to włosna głowie sie jeży

Jestem po zrobieniu stanu zero . fundamenty kosztowały mnie 32 tyś (mieszkam na śląsku i w zwiazku z tym musiały być wzmocnione ze względu na szkody górnicze) zamiast zwykłych pustaków stosowałam bloczki zalewane betonem jkoszt jednego blocxzka 8 zł Robocizna to 8000 zł

Jestem po wstępnych ustaleniach z murarzami koszt wymurowania parteru kominów pietra strop(teriva) na 14 tyś

nastepna ekipa ustalona kwota za więźbę 2500 zł

dekarza jeszcze nie mam więc nie wiem

dom o powierzchni 219 m z trzema lukarnami i balkonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze jakość od ceny była zależna ....

jak to jest, że średnia cena za wybudowanie domu w stanie surowym bez dachu w sezonie 2008 oscyluje (informacje na forum) w 90% w cenie 20-30tys. zł a tu nagle pojawiają się "zagubieni" i robią tę samą robotę za 1/2 ceny????

 

dostałem dziś wycenę, którą zaakceptowałem po małym targu:

dom 200m pow. całkowitej i ok. 210m2 dachu czterospadowego bez luklarn, wykuszy i balkonów (projekt Jaskółka arch. Charkiewicza)

stan surowy z dachem 43 000zł

dodam, że ekipa sama kopie fundamenty i załatwia chudziak na poziomie 0

ta sama ekipa budowała kilka innych domów, których właściciele wystawili im dobre opinie co ma istotne znaczenie

jeszcze jeden fakt - poszukiwania ekipy rozpocząłem miesiąc temu i nie było łatwo bo większość sprawdzonych ekip cały rok ma już zaklepany

po ogólnych oględzinach cen na rynku wykonawców interesującego nas tematu ofertę, którą wybrałem uważam za niewygórowaną

mieliśmy także propozycję tańsze ale wolałbym aby na budowie mojego domu nikt "pierwszych kroków nie stawiał ...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwonił pierwszy kandydat na wykonawcę i :

robocizna stanu surowego otwartego ( dach dwuspadowy +spory zadaszony taras +garaż+wiata garażowa, czyli razem 380 m2, dom ma ok 160 pow.użytkowej) wyszła mu 79 000 tysięcy!!!!!!!!!! :o

Dodam że jest to kandydat tzw góral z ekipą. Fakt, że ładnie buduje i ma dobrą opinię.

Cena oczywiście wyjściowa, do negocjacji, ale ścięła mnie z nóg. Własnie próbuję się otrząsnąć....Umówiliśmy się w niedzielę na negocjacje. Skąd oni biorą takie kosmiczne wyceny. Ratunku!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwonił pierwszy kandydat na wykonawcę i :

robocizna stanu surowego otwartego ( dach dwuspadowy +spory zadaszony taras +garaż+wiata garażowa, czyli razem 380 m2, dom ma ok 160 pow.użytkowej) wyszła mu 79 000 tysięcy!!!!!!!!!! :o

Dodam że jest to kandydat tzw góral z ekipą. Fakt, że ładnie buduje i ma dobrą opinię.

Cena oczywiście wyjściowa, do negocjacji, ale ścięła mnie z nóg. Własnie próbuję się otrząsnąć....Umówiliśmy się w niedzielę na negocjacje. Skąd oni biorą takie kosmiczne wyceny. Ratunku!!!!

 

Górale muszą gdzieś zamieszkać ( ato są duże koszty)

Na poczatku budowy zastanawiałam sie nad ekipą która wykona całośc

Juz pierwsza wycena samyzh fundamentów przez górali na 46 tyś powaliła mnie dlatego zrezygnowałam i wziełam inna ekipe materiały załatwiałam sama większośc bez faktury i udało sie zaoszczedzić 14 tys

Naprawde nie jest żadnym problemem załatwienie materiału robotnicy mówili rano co bedzie potrzebne i ile i załatwiałam

Stałam w betoniarni o siudmej rano i zawsze udało mi sie że beton był w tym samym dniu.

Często dzwoniłam po wielu firmach żeby znależć najtansze i zapewniam cie że to możliwe

Na poczatku marca ruszam z murami mam już kupiony Max depozyt w firmie piasek przywieżiony pozosał jeszcze cement i wpno

Trzy firmy wyceniaja mi strop Terive i kominy

pewnie da sie jeszce cos ponegocjować.

Kupiłam już drzewo na więźbe czeka sobie na sygnał

Jedynie nie mam jeszce dekarza ale mam nadzieje ze szybko znajde

Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem mam nadzieję że dalej tak będzie

Pozdrawiam

nie daj sie naciągnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...