Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanko? Czy jest ktoś z okolicy Wrocławia?

Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.

Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...

Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

 

Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...:(

 

Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.

Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...

Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

 

Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...

 

Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?

 

Jeżeli masz wycenę za stan surowy otwarty 200 tys to cena wydaje mi się przyzwoita - oczywiście z materiałami, ale zależy co w tym jest.

 

Np ja mam wycenę na mój dom 262m2 powierzchni całkowitej płacę prawie 240 tys w tym : strop wylewany, ściany działowe parteru, pełne deskowanie, dachówka Brass Celtycka grafit, rynny Marley lub Wavin,kominy systemowe Schiedla lub Plewa obłożone płytką klinkierową, tarasy, schody, bez działowych na poddaszu bo tam będzie nida.

Dom z dachem 4 spadowym, prawie 300m2 i 2 lukarny.

Cena oczywiście z materiałami lokalizacja Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w wielkiej kropce. Budujemy dom w groszku G2 (pow uzytkowa 120m2 plus dwustanowiskowy garaz) Sciana trojwarstwowa (poroton 25, wełna 5 naprzemiennie, poroton 11,5) otrzymalismy wycene na 176tys (materialy plus robocizna) doliczajac do tego poroton 25 i 11,5 ktory juz nabyłam w zasadzie na cały dom wychodzi 210tys, samą robocizne w stanie surowym otwartym z dachem z dachówka ceramiczna, tarasem, schodami i sciankami wewnetrznymi wyliczyli na 73 tys.

Jutro mam dac ostateczna decyzje. Inna firma wycenila robocizne na 62 tys ale nie policzyli schodow i tarasu, okien dachowych i jeszcze jakis "drobiazgów".

Nie wiem zupełnie czy ta cena jest w miare przyzwoita czy tez kosmiczna. Powiem ze jak licze ile mi zostanie na wykonczenie to zaczynam sie przerazac.

 

nasz domek

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m47567bf88af68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jestem w wielkiej kropce. Budujemy dom w groszku G2 (pow uzytkowa 120m2 plus dwustanowiskowy garaz) Sciana trojwarstwowa (poroton 25, wełna 5 naprzemiennie, poroton 11,5) otrzymalismy wycene na 176tys (materialy plus robocizna) doliczajac do tego poroton 25 i 11,5 ktory juz nabyłam w zasadzie na cały dom wychodzi 210tys, samą robocizne w stanie surowym otwartym z dachem z dachówka ceramiczna, tarasem, schodami i sciankami wewnetrznymi wyliczyli na 73 tys.

Jutro mam dac ostateczna decyzje. Inna firma wycenila robocizne na 62 tys ale nie policzyli schodow i tarasu, okien dachowych i jeszcze jakis "drobiazgów".

Nie wiem zupełnie czy ta cena jest w miare przyzwoita czy tez kosmiczna. Powiem ze jak licze ile mi zostanie na wykonczenie to zaczynam sie przerazac.

 

nasz domek

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m47567bf88af68

 

Witaj

Skontaktuj się z agakz (ksywka na forum Muratora)

Jakby co to tu ma swój dziennik:

http://forum.muratordom.pl/dziennik-niezdecydowany-agikz,t115550.htm

Ona także buduje ten dom i ma już podpisaną umowę z wykonawcą na surowy otwarty z materiałami.

Wykonawcę ma tego samego co ja 8) także wycenę także ma przyzwoitą

- oczywiście jak na region Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 140m2 uzytkowej+garaz, sciany z Porotherm 25cm, miasto Gdansk

Cena robocizny za stan surowy otwarty: 55k

Cena obejmuje kompletny dach (pokrycie dachowka, okna, obrobki), izolacje pionowa fundamentow

Nie wiem czy to dobrze.poki co jestem na etapie rozmow, negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.

Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?

 

niestety wycena dość wiarygodna - co prawda nie znam tego projektu ani materiałów...

 

ja za 180m2 +50m2 garaż zapłaciłem już około 220tyszł (SSZ - bez bramy garażowej i drzwi wejściowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem wycenę na 143 tyś netto za stan surowy domu 174 m2 ( netto , pow po podłogach ) . Robocizna i materiały. Projekt to Dom we Frezjach z archonu z podwójnym garażem : http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m423ecb4942f24

Budowa domu na śląsku. Porotherm 30 cm, dachówka brass lumino na dachu 205 m2, 5 okien dachowych, schody, ściany działowe

 

Wykonawca z rekomendacjami znajomych i wydaje się solidny.

Co sądzicie o tej cenie? Cz może decydując się na system bardziej gospodarczy tj: wyszukiwania poszczególnych ekip i załatwiania materiałów we własnym zakresie można dużo obniżyć ten koszt? Czas wykonania stanu surowego jest dla mnie mniej istotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="rewizor0]Witam,

Dostałem wycenę na 143 tyś netto za stan surowy domu 174 m2 ( netto , pow po podłogach ) . Robocizna i materiały. Projekt to Dom we Frezjach z archonu z podwójnym garażem : http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m423ecb4942f24

Budowa domu na śląsku. Porotherm 30 cm, dachówka brass lumino na dachu 205 m2, 5 okien dachowych, schody, ściany działowe

 

Wykonawca z rekomendacjami znajomych i wydaje się solidny.

Co sądzicie o tej cenie? Cz może decydując się na system bardziej gospodarczy tj: wyszukiwania poszczególnych ekip i załatwiania materiałów we własnym zakresie można dużo obniżyć ten koszt? Czas wykonania stanu surowego jest dla mnie mniej istotny

 

Jak dla mnie - cena O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

 

stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)

 

 

125 tys za robocizne woj lubelskie

 

Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

 

stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)

 

 

125 tys za robocizne woj lubelskie

 

Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie

Pozdrawiam

 

Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyś

 

Bo Ty pewno masz z materiałami wyceny, a większość tutaj podaje samą robociznę i sami latają za materiałami.

 

Aha i w wycenie stanu surowego to wykonawcy liczą powierzchnię całkowitą ( podłóg), a nie użytkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

 

stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)

 

 

125 tys za robocizne woj lubelskie

 

Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie

Pozdrawiam

 

Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyś

U MNIE DOKLADNIE TO SAMO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...