Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanko? Czy jest ktoś z okolicy Wrocławia?

Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.

Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...

Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

 

Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...

 

Ja buduję pod Wrocławiem, mam ekipę spod Opola, poleconą przez naszego architekta, tani nie są ale im ufam, biorą 65 tyś zł za robociznę stanu surowego otwartego z dachem. Jest to cena bez materiałów - sami je kupujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie wycenę na mój domek..

dom bardzo prosty 10x16m dach 2 spadowy jedna lukarna jeden wykusz- w domu garaż na 2 stanowiska łącznie z garażem 218m2

 

wycena

30k robocizna

 

126k robocizna łącznie z materiałami

ja tylko tyczę, reszta wykonawca

dach kryty blachodachówką, strop lany, ściany beton kom szary 24cm okna dachowe Fakro (aż 8 szt)

okolice n sącza

 

acha , ceny netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie mam wycene mojej Marysi

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=45

i cały stan surowy+taras 12 m2 za 47,5 tys ...czy to nie za duzo?Buduję koło krakowa ..

 

czy ktoś z moich okolic ma jakieś rozeznanie w cenach?

puki co narazie jestem w szoku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam!!

 

Ile placiliscie za ocieplenie styropianem za m2 (styropian i siatka)

 

POZDROWIENIA

Wydaje mi się że to pytanie wykracza poza zakres stanu surowego otwartego.

 

Takich odpowiedzi najlepiej szukaj w grupach regionalnych ( dadzą Ci pewno namiar gdzie kupić), bo ceny mogą być zróżnicowane i nic Ci nie da cena np. ze Szczecina lub z Ełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co dzieje się obecnie na rynku usług budowlanych a w szczególności budowy domów wygląda jak polowanie na frajera .....

zapotrzebowanie na wykonawców jest tak duże, że niemal każdy kto liznął kapkę branży liczy na zarobienie paru dolców

dostałem dzisiaj wycenę stanu surowego przez jedną z lubelskich ekip

facet chyba domów jeszcze nie budował więc stwierdził, że wesprze się na kolegach po fachu i jakoś się zrobi ....

wycena za stan surowy (bez dachu) o pow. całk. 200 m2 opiewa na 54.734,00zł sama robocizna

z czego

stan zero - 22.270,00

parter - 25.563,00

poddasze - 6.901,00

z bardziej ciekawych pozycji jest zdjęcie humusu za 4 725zł :o

sposób kalkulacji wyglądał tak, że każda pozycja np. zdjęcie humusu to: 2 417zł + 70% K.B. + 15% zysk :o

uważajcie więc komu, ile i za co płacicie bo pieniądze z nieba nie spadają ....a ściemniaczy nie brakuje ... 8) :wink:

 

To kolego nie ściemnianie. Jeżeli ktoś opiera się na KNR-ach, czyli wydawnictwach rekomendowanych przez ministerstwo które zawierają wszystki czynniki cenotwórcze to tak to wychodzi. Ale nie zawsze. Prace ziemne są opłacalne ale już wykończeniowe to wychodzą często poniżej rynkowych. Jest to również cena spokoju i braku ryzyka, że coś się nagle przypomni wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom Gracjan 137 m2 + garaż+piwnica pod 1/3 domu

Sama robocizna 25-35 tys netto

Ekipy jeszcze nie wybrałem - szukam poleconej i z wykonanymi naprawdę dobrze domkami.

Dom do budowy z Rzeszowie - jak możecie jakąś ekipę polecić będę wdzięczny

 

Pozdrawiam

 

http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1362/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom Gracjan 137 m2 + garaż+piwnica pod 1/3 domu

Sama robocizna 25-35 tys netto

Ekipy jeszcze nie wybrałem - szukam poleconej i z wykonanymi naprawdę dobrze domkami.

Dom do budowy z Rzeszowie - jak możecie jakąś ekipę polecić będę wdzięczny

 

Pozdrawiam

 

http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1362/

 

To jest już cena pewna? Jeśli tak, a masz gościa zaufanego to go bierz.

W okolicach Wrocławia za ten domek muszę zapłacić 240 tyś za stan surowy zadaszony (materiały i robocizna). za stan deweloperski muszę dopłacić ok 150-170 tyś. :(

Za bardzo nie mam wyboru, bo firmy tak sobie liczą a systemem gospodarczym nie dam rady budować ze względu na pracę (nie ma czasu na nic). Ale jeszcze się nie zdecydowałem, bo to dużo pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich,,ostatnio bódowałem dom pod Warszawą, ekipa składała się z samych górali. :) Co do ceny idzie się dogadać. Pisze na forum ponieważ widze że macie problem z znalezieniem dobrych budowlańców :-? . Serdecznie polecam własnie ich to jest nr do majstra 608090479. A co jeszcze ,trzeba im zapewnić zakwaterowanie. A reszte sami zrobią :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dwa kosztorysy za dom:

http://mgprojekt.com.pl/domki/okazaly/index.php

Jeden za SSO z piwnicą pod całym domem, bez garażu za 120 tys. robocizny i 340 tys. materiały. Drugi jako dom energooszczędny z thermomuru za 800 tys. SSZ, 1,1 mln za stan devoloperski

i 1,,3 mln za stan "pod klucz". Woj. lubuskie. Chyba powiariowali. Wiecie może,gdzie mogę znaleźć kogos, kto mi wyliczy jakie materiały najlepsze są do budowy domu energooszczędnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dwa kosztorysy za dom:

http://mgprojekt.com.pl/domki/okazaly/index.php

Jeden za SSO z piwnicą pod całym domem, bez garażu za 120 tys. robocizny i 340 tys. materiały. Drugi jako dom energooszczędny z thermomuru za 800 tys. SSZ, 1,1 mln za stan devoloperski

i 1,,3 mln za stan "pod klucz". Woj. lubuskie. Chyba powiariowali. Wiecie może,gdzie mogę znaleźć kogos, kto mi wyliczy jakie materiały najlepsze są do budowy domu energooszczędnego?

 

Jeżeli ten dom o p.c. 480m2 ktoś chce wybudowac za 120tys. to się nie zastanawiaj, tylko jeśli masz dobrą ekipę to bierz ich. ja taki dom, tyle że z garażem wybudowałbym za ok. 140-160tys. co do szczegółów to mogę się wypowiedzieć dopiero gdy zobaczę projekt. za sam dach - wieźba + dachówka z oróbkami to ok.34tys netto. więcej info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budował dom szkieletowy bez piwnic, parterowy, bez użytkowego

poddasza + garaż na dwa auta 102m2 + 35m2

mam dwie wyceny:

- z 2005 grudzień stan deweloperski 160tyś.

- z 2008 luty stan deweloperski 250tyś.

stan surowy zamknięty 170tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budował dom szkieletowy bez piwnic, parterowy, bez użytkowego

poddasza + garaż na dwa auta 102m2 + 35m2

mam dwie wyceny:

- z 2005 grudzień stan deweloperski 160tyś.

- z 2008 luty stan deweloperski 250tyś.

stan surowy zamknięty 170tyś.

Czy te wyceny uwzględniają materiały, czy tylko robociznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddaje się!

za dom 137 m2 całk, typ "stodoła" , prostszego nie ma, żadnych balkonów, lukarn ani tarsów , tylko ganek 2mx2m, dwa kominy, plus wolnostojący garaz 65 m2, druga stodoła, 58 tys. robocizna SSO od wykopu po komin, na gotowo, cały konieczny sprzęt mają swój.

z jednej strony czytam i wdzę że ludzie mają tańsze ekipy, z drugiej wykonawca doświadczony ,polecany i ponoć rzetelny. a ja buduję dwa budynki jakby nie patrzeć :-?

Może coś utarguję bo nie bedę robić obróbki dachu, tylko papa na tez sezon

 

to dużo , czy w sam raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...