Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Gość Gosc_gość
To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

 

za samą robociznę stanu surowego otwartego 115-120 tyś :roll: ?

Zastanów się o co pytasz, bo ja bym nawet nie pomyślał, że ta cena to za samą robociznę przy takim domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

 

za samą robociznę stanu surowego otwartego 115-120 tyś :roll: ?

Zastanów się o co pytasz, bo ja bym nawet nie pomyślał, że ta cena to za samą robociznę przy takim domku.

 

Dokładnie - cena obejmuje materiały i robociznę, bez gruntu, papierków, projektów i innych "dodatków". :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

 

za samą robociznę stanu surowego otwartego 115-120 tyś :roll: ?

Zastanów się o co pytasz, bo ja bym nawet nie pomyślał, że ta cena to za samą robociznę przy takim domku.

 

Dokładnie - cena obejmuje materiały i robociznę, bez gruntu, papierków, projektów i innych "dodatków". :o

 

 

spotkałam się tutaj na forum już z różnymi wycenami i wcale nie ma się co dziwić jeżeli pytam czy to tylko robocizna czy tez moze juz cena z materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ode mnie jedna firma w Szczecinie chce 91 tys. + VAt za robocizne w stanie surowym otwartym. dom jest nieduzy i bez kombinacji tj bardzo prosty, ma 116 m2 użytkowej. inna chce 188 za stan surowy z robocizną i materialami. macie namiary na jakichś wykonawcow w Szczecinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za miesiac startuje z budowa i powiem szczerze...niektore wyceny powalają z nóg.Przy tych wyssanych z palca cenach robocizny jestem zmuszony zatrudnic kilku ludzi i zbudowac dom sam.Mam to szczęscie że jestem budowlańcem i posiadam potrzebne narzędzia - inaczej byłby wieżowiec forever. :( życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław

Projekt Wierzba z Horyzontu (140m2) http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177&sid=5

 

Cena za roboty murarskie (od wykopu po strop + ścianki działowe) 28 000 zł

Cena za więźbę 22 zł / metr dachu (wychodzi niecałe 5 000 zł)

Cena za położenie dachówki 35 zł / metr dachu (wychodzi 8 000 zł)

 

Razem za samą robociznę: 41 000 zł.

 

Ekipa murarzy super solidna. Nie licząc wiechy nie wypili ani łyka alkoholu. Nigdy się nie spóźnili. Robią od 7:00 do 17:00 i są naprawdę solidni. Postawienie domu od wykopu po strop trwać będzie (w tym tyg. zaczną układać strop) równiutko miesiąc. Mam nadzieje, że cieśle i dekarze też będą tacy solidni;)

 

Koszt stanu surowego otwartego z materiałem: 165-170 tys.

 

Pozdrawiam,

/\/\\/\/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszlo 231 PLN za m2 pow. całkowitej za fundamenty (drooogie lawa 100 cm), chudziaka, sciany, strop teriva, wiezbe, dach schody wewn i zewnetrzne, rozprowadzenie kanalizy i przepustow. Dom duzy wyszedl 220 m2 plus duzy garaz z poddaszem uzytkowym.

 

Do tego trzeba doliczyc prace koparek - jakies 5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy rozeznanie w sprawie ceny za robocizne za domek 145m2 uzytkowe z poddaszem + garaz dwustanowiskowy w bryle budynku, dach kopertowy + 3 lukarny

 

Jedna ekipa wycenila na ok 50 tys na przyszla wiosne 2009 lacznie ze stanem 0 , murami, dachem natomiast druga ekipa wycenila na 55 tys ale bez fundamentow, z pokryciem dachu.

 

Co sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzamy wybodowac z mężem dom w tymianku 2 http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43d0ed0783d69

pow.całkowita 234 m2. W chwili obecnej jestesmy na etapie szukania dobrej ekipy. Ceny jakie nam propozują:

Za wybudowanie stanu surowego otwartego (fundamenty,sciany,strop filigran-ale chyba zmienimy strop na terivę- dach z deskowaniem i dachówkami wraz z robocizną (robocizna ok 58 tys. zł netto). Razem koszt ok 260 tys. Oczywiście z materiałami

lub 300 zł.-320 zł netto za m2 powierzchni całkowitej -robocizna.

Jak sądzicie czy to jest drogo?

 

Czy ktos się orientuje jakie są przybliżone koszty budowy takiego domu?

 

Dom będziemy budować w okolicach Piaseczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy rozeznanie w sprawie ceny za robocizne za domek 145m2 uzytkowe z poddaszem + garaz dwustanowiskowy w bryle budynku, dach kopertowy + 3 lukarny

 

Jedna ekipa wycenila na ok 50 tys na przyszla wiosne 2009 lacznie ze stanem 0 , murami, dachem natomiast druga ekipa wycenila na 55 tys ale bez fundamentow, z pokryciem dachu.

 

Co sadzicie ?

 

Ekipa któa mi będzie budować parterówkę ok 200m, wyceniła przyjacielowi 174m kw z poddaszem tak:

 

Stan Surowy do papy+ elewacja siatka styro tynk 40tys brutto,więc myślę że możesz się potargować:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzamy wybodowac z mężem dom w tymianku 2 http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43d0ed0783d69

pow.całkowita 234 m2. W chwili obecnej jestesmy na etapie szukania dobrej ekipy. Ceny jakie nam propozują:

Za wybudowanie stanu surowego otwartego (fundamenty,sciany,strop filigran-ale chyba zmienimy strop na terivę- dach z deskowaniem i dachówkami wraz z robocizną (robocizna ok 58 tys. zł netto). Razem koszt ok 260 tys. Oczywiście z materiałami

lub 300 zł.-320 zł netto za m2 powierzchni całkowitej -robocizna.

Jak sądzicie czy to jest drogo?

 

Czy ktos się orientuje jakie są przybliżone koszty budowy takiego domu?

 

Dom będziemy budować w okolicach Piaseczna.

 

 

Moim skromnym zdaniem tj. niezła cena.

Dostałem podobna wycenę za prostszy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa któa mi będzie budować parterówkę ok 200m, wyceniła przyjacielowi 174m kw z poddaszem tak:

 

Stan Surowy do papy+ elewacja siatka styro tynk 40tys brutto,więc myślę że możesz się potargować:-)

 

O to chodzi ze cena na rok biezacy to 42 tys, przyszly rok to ok 20% wiecej czyli ok 50 tys.

 

Czy moze ktos sie orientuje ile kosztuje robocizna wybudowania prostego garazu wolnostojacego ok 25 m2???dach dwu spadowy.Chcialabym sie jeszcze potargowac o ten garaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to furum i oczom nie wierze....

To chyba najdrożej jest przy granicy zachodniej - okolice Gorzowa !!! Ja mam parterówkę 117 kmw + garaż 20mkw (w bryle domu)

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41d3f0069ca2a

Dostałem już wyceny robocizny z 4 firm i są bliźniaczo podobne...

Stan zamknięty bez okien i drzwi w granicah od 54 - 57 tys.

Porównując do innych miejscowości to np. w trójmieście zapłaciłbym za ten sam dom ok. 42 - 45 tys !!

A dom nie jest wcale taki duży !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Czytam to furum i oczom nie wierze....

To chyba najdrożej jest przy granicy zachodniej - okolice Gorzowa !!! Ja mam parterówkę 117 kmw + garaż 20mkw (w bryle domu)

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41d3f0069ca2a

Dostałem już wyceny robocizny z 4 firm i są bliźniaczo podobne...

Stan zamknięty bez okien i drzwi w granicah od 54 - 57 tys.

Porównując do innych miejscowości to np. w trójmieście zapłaciłbym za ten sam dom ok. 42 - 45 tys !!

A dom nie jest wcale taki duży !!

 

Nie ma czegoś takiego jak "Stan zamknięty bez okien i drzwi"

Chodzi Ci pewno o Stan surowy otwarty - w tym stanie nie ma drzwi i okien.

A jak są okna i drzwi to już jest to Stan surowy zamknięty.

To tak dla wyjaśnienia koledze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna u nas to 30 tys za cały budynek - stan surowy otwarty. W tym 20 tys - murarze - od ław po wieniec. Dekarze - niecałe 10 tys (8 za dach i jeszcze trochę za ganek). Więźba gotowa, więc robocizna to raczej tylko transport.

Dom ma lekko ponad 120 m2 , dwuspadowy dach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to furum i oczom nie wierze....

To chyba najdrożej jest przy granicy zachodniej - okolice Gorzowa !!! Ja mam parterówkę 117 kmw + garaż 20mkw (w bryle domu)

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41d3f0069ca2a

Dostałem już wyceny robocizny z 4 firm i są bliźniaczo podobne...

Stan zamknięty bez okien i drzwi w granicah od 54 - 57 tys.

Porównując do innych miejscowości to np. w trójmieście zapłaciłbym za ten sam dom ok. 42 - 45 tys !!

A dom nie jest wcale taki duży !!

 

Nie ma czegoś takiego jak "Stan zamknięty bez okien i drzwi"

Chodzi Ci pewno o Stan surowy otwarty - w tym stanie nie ma drzwi i okien.

A jak są okna i drzwi to już jest to Stan surowy zamknięty.

To tak dla wyjaśnienia koledze :wink:

 

A gdy są tylko okna dachowe?;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajecie tutaj różne koszty robocizny, ale tak naprawdę te koszty niewiele mówią. A dlaczego? np. koszt 30 tys. za stan surowy otwarty, bo nic się nie pisze o tym, co wchodzi w skład takiej ceny, bo stan surowy może też się różnić. Ja np. buduję dom parterowy 105m, o wymiarach 15x9,5m, mury z zewnątrz i wewnątrz z ceramiki, recznie kopany fundament, ocieplony z dwóch stron i zaizolowany, dodatkowo od zewnątrz ścianka dociskowa z cegły, cokół fundamentowy klinkierowy, wylana posadzka (tzw. stan zero), strop ceramiczny Ackermana(pracochłonny), 3 kominy murowne z cegły, 3 słupy (taras+2 przy wejściu) z klinkieru. Dach osobna ekipa. Więc moja typowa ekipa murarzy zaspiewała sobie za ten stan 40 tys. zł. A ja się zgodziłem. Czy przepłacę ?

Pozdrawiam budowniczych. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...